+הוסף פעילות
לוגו נקודה ישראלית

הכוורת – בית חורון

הכוורת היא מרכז מבקרים לגידול דבורים וייצור דבש, הממוקמת ביישוב בית חורון ופונה אל הנוף  המרהיב של הרי בנימין.
במרכז המבקרים נחשף המבקר לעולמן המרתק של דבורת הדבש, ומקבל הצצה נדירה לתהליך גידול הדבורים, מבנה הכוורת, ציוד הדבוראי, חדר הרדייה ותהליך רדיית הדבש.
בכוורת חנות בוטיק בה תוכלו לרכוש ממגוון מוצרי המכוורת: דבש מפריחות שונות, בירה דבש, נרות משעוות דבורים, סבונים וגם תכשירי מרפא מדבש ודונג.

צימר ואירוח בדואי בגליל-המאהל של סבתא

שבט אלהייב-רומת אלהייב הוא כפר בדואי בגליל התחתון הממוקם בבקעת בית נטופה, מצפון לציפורי, השייך למועצה אזורית אל-בטוף. היישוב הוקם בתחילת שנות ה-20 של המאה ה-20 על ידי בני השבט . והיום מונה כי 2000 נפשות,ורוב אנשיו משרתים בכוחות הבטחון.
סמוך לכפר נמצאת חרבת רומא-על שם היישוב היהודי "רומא" תקופת בית שני.
בשלהי התקופה העות'מאנית בארץ ישראל, נדד שבט אלהייב לצפון ארץ ישראל והתיישב בשולי עמק החולה. בימי המנדט הבריטי רכשו בני השבט קרקעות באזור.חלק מבני השבט נשארו בכפר טובא זנגרייה, וחלקם רכשו אדמות בבקעת בית נטופה ובבית זרזייר-נהלל.
בקרבת היישוב נמצאת אנדרטת הלוחם הבדואי.

נגב ZOO

גן החיות "נגב zoo" הנו גן החיות הגדול בנגב ומשתרע על שטח של כ- 50 דונם, הגן נמצא במבואותיה המערביים של העיר באר שבע לא הרחק מבית הספר הטכני של חיל האוויר ובסמוך לחווה החקלאית ולכפר רפאל.
המסלול בגן הנו מסלול מעגלי החולף על פני כל התצוגות וכל הגן ומתקניו מונגשים באופן מלא לנכים.

בגן מוצגים כ- 130 מינים שונים של עופות, יונקים וזוחלים מהארץ והעולם, חלקם נפוצים ומוכרים, חלקם נדירים ביותר כמו האריות הלבנים היחידים בארץ ! אשר נכחדו מהטבע וחיים אך ורק בגני חיות וחלקם בסכנת הכחדה. מרבית בעלי החיים שוכני הגן נולדו בשבי ורגילים לנוכחות בני אדם בקרבתם, אולם חלק מבעלי החיים הנן חיות בר אשר הובאו לגן מהטבע ע"י פקחי רשות הטבע והגנים ואנשים פרטיים לצורך קבלת טיפול רפואי לאחר שנמצאו פצועים בשטח, בגן הם זוכים לקבלת טיפול רפואי ובמידת הצורך גם שיקום ולאחר מכן, את הבריאים שניתן להשיב לטבע אנו משחררים ואילו השאר משתלבים בתצוגות הגן. אחד מהדברים המייחדים את הגן הוא בכך שקהל המבקרים יכול להתבונן בבעלי החיים מקרוב מאוד ובכך להבחין בפרטים קטנים וחשובים המאפיינים אותו.
ייחוד חשוב נוסף הוא, שבניגוד לגני חיות אחרים אנו דווקא מאפשרים האכלה של בעלי החיים באוכל מיוחד אותו ניתן לרכוש בכניסה לגן ובכך נהפך הביקור בגן לחוויה מיוחדת בה נוצר קשר בין המבקרים לבעלי החיים.
בגן תראו את האריות הלבנים היחידים בארץ מקרוב מאוד…..
במקום קיימת פינת ליטוף חדשה עם עיזים גמדיות וסוסים ננסיים, חוויה מדהימה לכל מבקר !
כחלק מתפיסת עולמנו, הדוגלת בקידום וחינוך לסבלנות וסובלנות בין האדם לחברו ובין האדם לסביבתו מתוך כבוד והבנה, הגן מקיים שיתוף פעולה פורה עם מספר עמותות וארגונים העוסקים בשיקום מבוגרים ונוער בעלי מוגבלויות ומסייע בכך באמצעות שילובם בעבודות החזקת הגן ובטיפול בבעלי החיים.
כל הכנסות הגן מיועדות לטיפול בבעלי החיים ולפיתוחו.
דרכי התקשרות
כתובת: דרך אילן רמון 5 באר שבע
טלפון 08-6414777
פקס 08-6442530

שירת המדבר

1. סיורים חוויתים על צמחי תבלין ומרפא
הצמחים צופנים בחובם תכונות נפלאות וסודות רפואיים. אנו מזמינים אתכם לפגוש ולהכיר,לטעום, להריח ולהתחבר אל עולם צמחי התבלין והמרפא.
אנו מציעים חוויה לימודית אותנטית, ארומטית ומעשירה, המתאימה לקבוצות מגיל 16 ומעלה, ונמשכת כשעה וחצי
2.משחק הבריחה המדברי הראשון
שיקוי הנעורים הנבטי – משחק בריחה מרתק
בואו למסע חיפוש מלא ריגוש בעקבות סודם השמור ביותר של הנבטים
בחווה עתיקה ונסתרת, בין דיונות חול אין סופיות, סמוך לעיר הקדומה ניצנה,
מסתתר סודם הגדול של הנבטים – סוד שיקוי הנעורים הנצחיים.

הנבטים, המכונים אדוני המדבר, שלטו על דרך הבשמים הידועה והובילו אוצרות ובשמים מהמזרח הרחוק ליוון ורומא העתיקות.
סודם השמור ביותר היה שיקוי נעורים שנרקח עבור מלכם האדיר והבטיחו לו נעורי נצח.

סוד הכנת השיקוי נעלם ונקבר תחת דיונות החול ואלפי השנים שחלפו.
במגילות מוזכרת מערה נסתרת וסודית אשר בה שומרים הכוהנים את השיקוי יקר הערך ואת סוד הכנתו.
אין ספור ניסיונות, לאיתור וגילוי המערה לא צלחו, וסוד השיקוי נעלם לעד ונקבר תחת דיונות החול הזהובות.

האם תצליחו לגלות את פתח המערה ולמצוא את השיקוי הנעלם?

"כל הטוב שבטבע" – אפרת גיאת

בעמק התימנים שבעין כרם – סיורים ברוח היהדות ואירוח ביתי אותנטי המשלב כיבוד תימני עם גבינות עיזים מעשה ידנו. מוזמנים לסייר איתנו בסמטאות עין כרם בעקבות סיפורי דמויות שחיו במקום, הסיורים מלווים בקטעי שירה, תמונות והרבה מאוד סיפורים מרתקים: סיפורה של גבאית בית הכנסת התימני, סיפור חלומה של הנסיכה שהתגשם אחרי מאה שנה והנס שקרה לבן התשעים… ועוד ועוד סיפורים. הסיור מסתיים באירוח ביתי בעמק התימנים בבית עתיק הצופה אל הנוף הקסום של הואדי (נחל עין כרם).

עגור אירועי ניווט

יש כאלה שניווט מזכיר להם את הטירונות, ויש כאלה שניווט מזכיר להם את הפעם ההיא שהלכו לאיבוד בטיול הגדול בדרום אמריקה. למעשה, האסוציאציה היחידה שניווט מעלה לרובנו, היא WAZE…

אצלנו באירועים לא תעלו על מדים, את המוצ׳ילה תשאירו עמוק בארון, וה- WAZE? הוא לא יעשה את העבודה במקומכם…

אנחנו נעניק לכם חוויה מיוחדת בחיק הטבע, הכוללת טיול בשבילים, במסלול ניווט נעים ומהנה ואם תרצו גם מאתגר!

הניווט יהיה עבורכם חוויה מיוחדת ומגבשת עם ערך מוסף.

התנדבות בארגון לקט ישראל

לקט ישראל הוא הארגון היחיד בארץ שכל עיסוקו הצלת מזון, למען הזקוקים לו. הארגון קוטף עשרות אלפי טון של תוצרת טרייה ואוסף ארוחות מבושלות ומעבירם באמצעות מאות עמותות לכ-175,000 נזקקים בכל רחבי הארץ.

הארגון מקיים מגוון רחב של פעילויות להצלת מזון ממגוון מקורות: קטיף תוצרת חקלאית עודפת ואיסופה מחקלאים, קטיף בשדות לקט ישראל וכן איסוף עודפי מזון מבושל. המזון המבושל מועבר ממקורות שונים כגון: חברות הסעדה, מלונות, בסיסי צה"ל, משטרה ועוד. כל עודפי המזון מועברים תוך הקפדה על כללי בטיחות מזון באמצעות עמותות, לאוכלוסיות שידם אינה משגת.

הצטרפו לעשרות אלפי מתנדבים שמאפשרים לנו להציל יותר עודפי מזון טריים, מזינים ואיכותיים וכך להמשיך ולסייע לאלפי נזקקים בכל הארץ

 

קטיף ירקות ופירות

קטיף תוצרת חקלאית המועברת באמצעות עמותות, למאות אלפי נתמכים בכל הארץ.  חוויה מהנה ומיוחדת של קרבה לאדמה ולטבע יחד עם ההתרגשות שבתרומה ובנתינה לזולת. פעילות חברתית מגבשת למשפחות וקבוצות. ההתנדבות בעלות סמלית של 20 ₪ למתנדב.

במושב נהלל ובסמוך לקבוצת שילר * א'-ה' בין השעות 8:00-16:00 * מתאימה לילדים מכיתות ה’ ומעלה

לפרטים והרשמה: 09-7909202  volunteer@leket.org

*התנדבות בקבוצה הינה במינימום עלות של  500 ₪ לכיסוי העלויות

אימונופש בערבה

אימונופש בערבה – Get Out הוא השילוב המושלם בין אהבה לכושר וספורט והמשיכה לטבע ולמדבר.

גם אתם מאלה שמעדיפים את הריצה בים, בשדות על פני ריצה במסלול הריצה של מכון הכושר?
האם גם אתם מאלה שנמשכים למתקני המתח והמקבילים בפארק במקום אימון בתוך ארבע קירות?
ונכון שאין כמו אימון באור זריחה, שקיעה או לאור ירח של לילה זרוע כוכבים?

כן? מצויין! אנו מזמינים אתכם לבקר אותנו בערבה לכמה לילות, או לעצור אצלנו בדרך לאילת או ממנה והתאמן איתנו כמו שאתם אוהבים.
אנו מציעים מגוון רחב מאוד של אימונים: משקל גוף, כוח, אינטרוולים עצימים (HIIT), ריצות מודרכות ועוד.
ניתן להגיע לאימון אחד או אפילו לשריין סוף שבוע שלם שכולו כושר, טבע, אוכל טוב וחוויה בלתי נשכחת שתטען אתכם באנרגיות מטורפות ותשאיר טעם של עוד.

צ'י קונג במדבר

טאי-צ'י צ'י-קונג בסדנאות ל-4-30 משתתפים אל מול נופי המדבר המקיפים את מדרשת בן-גוריון, או בכל מקום אחר המתאים לכם.

אני לומדת ומתרגלת טאי-צ'י צ'י-קונג משנת 1998. כמו כן, אני מלמדת את אמנות התנועה העדינה הזאת במדרשת בן-גוריון, בנגב, ובכל מקום אחר אליו אני מוזמנת. במקצועי, אני גם מרפאה בעיסוק מוסמכת העובדת משנת 1984 עם ילדים ומבוגרים כאחד. אני מוצאת הקבלה רבה בין העבודה כמרפאה בעיסוק לבין תרגול הטאי-צ'י צ'י-קונג.

 

כפר קדם

בואו לגעת בעבר
"כפר קדם" הנו אתר תיירות המשחזר את החיים בגליל לפני 2000 שנה, בתקופת במשנה.
בכפר קדם נכנסים למנהרת זמן, בה חוזרים 2000 שנה אחורה, אל ימי אבותינו.
כל הפעילויות בכפר קדם הן ירוקות, חינוכיות וערכיות. כאן תוכלו לחוות הלכה למעשה את היומיום של אז ותתנסו בעצמכם בפעולות שימחישו את חיי הקדמונים, כמו טחינה באבני ריחיים ואפיה, חליבה והכנת גבינה, רכיבה על חמורים, הפקת שמן ויין- כל הפעולות שאיפשרו את החיים. כל אלה מלווים בהסברים מרתקים וקלילים הקשורים למקורותינו ומאפשרים למבקרים חיבור מהנה ומעשיר לשורשים הקדומים שלנו בארץ. הנאה מובטחת לכל גיל.

בכפר קדם אפשרויות נוספות כמו ימי גיבוש מהנים ומאתגרים, ארוחות אותנטיות וכשרות, לינה באוהל הרועים ואירוח אירועים עם או בלי פעילות, החל מברית, בר\בת מצווה וחתונה ועד כל ארוע העולה בדעתכם עד 250 אורחים. בדפי האתר תוכלו למצוא את התוכניות העשירות והמיוחדות, שפותחו עבורכם לאורך השנים על סמך ניסיוננו הרב.

 

כרמי זית

משק הזיתים של אהוד יונאי ז"ל ושוש יונאי בכפר חסידים, דור רביעי למגדלי זיתים. במשק הזיתים ההיסטורי מארחים קבוצות לסדנאות שמן זית ולסיפורים בעקבות חסידים ושומרים. דודו של אהוד ז"ל הרב יחזקאל טאוב היה בין מייסדי כפר חסידים, אביו מרדכי יונאי היה שומר שכתב שני ספרים על הבדואים, ואהוד עצמו היה כתב בכיר בארה"ב שם כתב את ההיסטוריה של חיל האוויר הישראלי בספרו – עליונות אווירית. במקום ניתן להשיג שמן מסוג סורי, ברנע או פיקואל. בקיצור פינת חמד היסטורית ומשק זיתים יפה בלב עמק זבולון.

במקום מתקיימות סדנאות שמן זית וסיפורים בעקבות חסידים ושומרים מיועדת לקבוצות ובתיאום מראש בלבד.

בנוסף בביקור במקום תוכלו למצוא חצר אירוח, חניה מרובה, שירותים, ואפשרות לרכישות שמן זית וריבות מתוצרת המשק.

הפעילות מתאימה בעיקר למבוגרים המעוניינים בהיסטוריה של כפר חסידים ובהבנה מעמיקה אודות שמן הזית.
קיימת אפשרות להגיע לביקור במקום (בתיאום מראש).

זנים: ברנע , סורי , פיקואל

 

חוות גלעד – לגעת בטבע

חוות גלעד – לגעת בטבע, היא חווה חקלאית אקולוגית המשמשת כמרכז לפעילויות ואירועים, סדנאות וימי פעילות לגנים ובתי ספר, אירועים לחברות וימי כיף מיוחדים.

בחווה מרחבים פתוחים, פינות נעימות בהן יוצרים ונוצרים, סככה מקורה בה גדלים צמחי תבלין וירקות בגן ירק, עדר עיזים קטן וחיות משק נוספות.

במקום פינות ישיבה מול הנוף הירוק ותל חדיד אשר באופק, מתחם קומפוסטרים בו הופך הזבל הביתי לחומר אורגני המעשיר את הקרקע, מרכז מיחזור ומתקני משחק ייחודיים. חוות גלעד פועלת כמקום מפגש לכל אלו שרוצים לדאוג לאדמה, לחוש אותה וליהנות מצורת בילוי שונה ומיוחדת.

ניתן לקיים בחווה אירועי כיתה וחברה, ימי כיף וימי גיבוש וכל פעילות המתאימה למקום.

במועדים שונים באביב ובסתיו מתקיימים במקום אירועים הפתוחים גם לקהל הרחב, חגיגות הקציר בתקופת חג השבועות וחגיגות המסיק בימי חג סוכות.

 

הארטישוק של נועם

משק יעקובא קיים מאז משנות ה-50' במושב ניר בנים שבחבל לכיש. כיום חיים בו שלושה דורות של חקלאים גאים. המשק הוא מראשוני ומגדולי מגדלי הארטישוק בארץ מאז קום המדינה.

הארטישוק של נועם
היום מתפרש המשק על-פני יותר מ-500 דונם של ארטישוק והוא למעשה ממגדלי הארטישוק הגדולים בארץ.עונת הארטישוק היא בין נובמבר למאי. בחודשי הקיץ המשק מתמחה בגידול של ענבי מאכל מזן לבן בשם סופריור וזן אדום בשם פלאם סידלס בשטח כולל של מעל ל-70 דונם. בנוסף בשטח של -16 דונם של כרם זית לשמן כתית מעולה מזן ברנע וסורי. המשק פועל על פי סטנדרטים של איכות, אמינות, מקצועיות ומצוינות, בעבודה החקלאית ובשיווק התוצרת הטריה.

אירוח במשק
בחודשי החורף החל מחודש ינואר המשק פותח את שעריו למבקרים ואורחים בסופי השבוע, במקום מוגשות ארוחות עשירות בדגש ארטישוק ,הכל ממטעמי המטבח הביתי של נועם ,ההגשה בצורת בופה בהגשה עצמית.,בנוסף מתקימים סיורים רגליים לשדות הארטישוק ,בליווי הסבר רחב על מקורותיו ההסטוריה וסגולותיו הבריאותיות של הארטישוק ,וכמובן אופן גידול הקטיף והאריזה , את אופן קילוף הארטישוק בקלי קלות וטיפים קולינרים נוספים.אך בלי לשכוח גידולים נוספים הגדלים בדרך וההיסטוריה של המושב והאזור כולו בנוסף אפשר לקנות במקום כמובן ארטישוק טרי שתילי ארטישוק ומוצרי משק נוספים

פינת שרות עצמי
במשך יתר ימי השבוע למעונינים בארטישוק טרי ,צימוקים טבעיים[מהענבים של המשק] ,ושמן זית מעולה מכרם הזיתים של המשק. אפשר לקנות בפינת שרות עצמי . הנמצאת בסככת המיון [יש שילוט מהכניסה למושב]

שתילי ארטישוק
לאוהבי גינון והארטישוק אנו מוכרים שתילים למעונינים לשתול בגינתם שתילי ארטישוק [5-ש"ח] העונה הממומלצת לשתילה היא נובמבר-פבואר נשמח לענות לשאלות ב-0542278637 [נעם] .

הארטישוק בישראל
הארטישוק הוא גידול רב שנתי (5 שנים) הגדל בעיקר במרכז הארץ, בחבל לכיש ובמועצה האזורית באר טוביה. יש כ- 15 מגדלים גדולים, וכמה עשרות קטנים. את הארטישוק התחילו לגדל בארץ באופן מסחרי, לפני 45 שנה, ואז ניתן היה לחיות בכבוד מחצי דונם. היום יש צורך לגדל ארטישוק על 300 דונם, כדי להבטיח השרדות כלכלית. בישראל מגדלים כיום, כ – 4,000 טון ארטישוק בשנה המיועד לשוק מקומי בלבד – לא ליצוא. לשם השוואה בעולם כולו מגדלים 1.5 מליון טון, בעיקר באיטליה (40%) ספרד (20%), צרפת, ארגנטינה ועוד.

 

חוות צברי אורלי

בחוות צברי אורלי שברמת הנגב גדלים 1100 דונם של זני פטנט ,צבר אדום, סגול, צהוב וכתום חדשים, ייחודיים, בקנה מידה עולמי.

הזנים פותחו במשך 17 שנים בישראל, החל משנת 1975 באמצעות טכניקות ישום אגרו טכניות ומחקר מקיף בתחום טכנולוגית המזון ,הם נושאי העיסוק המחקרי המתנהל ע"י המיזם, החל משנת 1990. 

זני הצבר: טיפוסי מכלוא בהם שולבו התכונות הטובות של מגוון זני (אפונטיה) צבר מדרום אמריקה ומקסיקו הבסיס הוא אופונטיה פיקוס אינדיקה בתוספת המטען הגנטי.

הפרי (טונס) והענפים (נופל) הם ייחודים והאיכותיים ביותר בעולם וגדלים אורגנית ללא כימיקלים וחומרי הדברה בחוות ענק ברמת הנגב. [כביש 204 מדימונה לירוחם].

הזנים החדשים פותחו להיות בסיס יצור חומרי גלם לתעשיות המזון והבריאות.

פרי וירק טרי למאכל יומיומי.

המטעים מניבים פרי וענפים ירוקים לאורך כל חודשי השנה.

 

סבון בעלמא

בית מלאכה משפחתי לייצור סבונים ומוצרי טיפוח טבעיים בעבוד יד. ניתן להגיע לסיור קצר בבית המלאכה ובחנות המפעל המכילה את כל סוגי הקרמים לטיפוח והמשחות הטיפוליות שאנו מכינים. בתיאום מראש ניתן גם להשתתף בסדנה חווייתית לייצור סבונים טבעיים, בה כל משתתף לומד להכין במו ידיו סבון לפי טעמו והעדפותיו האישיות. מתאים לגילאי 10- 90.

צפנת רוזנטל – מסילת ציון

שמי צפנת רוזנטל ואני בוגרת האוניברסיטה העברית בירושלים, בעלת תאר ראשון בכלכלה ושני במנהל עסקים.
לאחר שנים רבות בתחום התקציב בחרתי בקדרות ואומנות בחומר כקריירה שניה .

מוטיבים של תנועה וטבע מהווים מקור השראה לעבודותי, והשפעות מתחום עיצוב הטקסטיל ניכרות בעבודותי, במרקמים מלאי חיים וצבעוניות מעניינת .

יוצרת באובניים וכן בשיטות נוספות כגון חוליות, מישטחים ועוד.

למגיעים לסטודיו שלי לסדנא , בתוך היער הקסום של מסילת ציון , מובטחת חוויה אמיתת, רגיעה וחיבור עם חושים, שנדחקו ביום יום.

הסדנא יכולה להיות מתנה יפה ומקורית:
לבני זוג הבאים לחגוג ביום נשואיהם, או משפחה הרוצה לחוות רגעי קסם של כמה שעות זה במחיצת זה, בעשיה בחומר, או קבוצת חברים הרוצה לקחת פסק זמן ממרוץ החיים ומחפשת חוויה אשר תחזיר לימי ילדות.

בובה של תיאטרון

כולנו מחפשים דרכים יחודיות, מרתקות ויצירתיות לעצב את אישיותם של ילדנו.

אילנית מאיר, אשת חינוך, מאמנת אישית ומנחת קבוצות באמצעות תיאטרון בובות מצאה את דרך הקסם היחודית והיצירתית לליבם של ילדנו!

סטודיו "בובה של תיאטרון" בהנהלת אילנית מאיר פותח את שערי ומזמין אתכם ואת ילדכם לחוויה מהנה של העצמה והתפתחות.

קבלו הזדמנות לחשוף את ילדיכם לחוויה עם טעם מהילדות של פעם…

סטודיו "בובה של תיאטרון"- המקום הקסום בו בובות מתעוררות לחיים ויוצרות לכם ולילדכם חוויה בונה ומלמדת.

בסדנאות והחוגים היחודיים ילדכם יחזקו את כישוריהם המוטוריים ויפסלו, יעצבו ויתפרו בובות שונות במגוון טכניקות וחומרים

באמצעות התנסות המעשית, העבודה הקבוצתית , שיתוף וניהול הדיאלוג עם הבובה – המשתתפים יפתחו את התקשורת הבין אישית ויזכו בארגז כלים שיאפשר להם התמודדות עם מצבים שונים בחיים.

ועכשיו בסטודיו בובה של תיאטרון חוגגים יום הולדת – הינכם מוזמנים לפנק את ילדכם ב"בובה של יום הולדת"

חגיגה אמיתית! עם ים של הפתעות!

במסע מופלא לעולם הבובות

בו ילדכם יכירו, יפעילו ויפסלו בובות.

מחפשים פעילות מרתקת נוספת לילדים ?

אילנית מציעה שעת סיפור חווייתית עם תיאטרון בובות .

רוצים גם אתם להבין איך זה עובד?

במיוחד לשם כך אילנית מציעה סדנאות בתחום "תיאטרון הבובות ככלי טיפולי -חינוכי" למבוגרים ככלל, וגם לאנשי חינוך וארוגנים.

אז למה דווקא בובות? כי אומנות היא הדרך והילד הוא המטרה.

אומנות הבובות ומלאכת היד מותאמת לקשת רחבה של גילאים, נוגעת במשתתפים ומאפשרת התפתחות יצירתית ריגשית וחברתית.

ריקי פחימה – קדרות ופסיפס

את האהבה שלי לצבע לאבן ולצומח אני משלבת בעבודות הקדרות והפסיפס.

אצלי בסטודיו , אני יוצרת כלים שימושיים ומעטרת אותם בעלים ופרחים הצומחים בחצר ביתי ובחצרות המושב.

אני יוצרת אבני פסיפס מחימר במגוון צורות וצבעים ומהם מרכיבה שולחנות, מראות, משטחים, מדפים וכל דבר העולה בדמיון. מקשטת אותם בפרחים ופירות מעשה ידיי.

בסטודיו אני מפעילה סדנאות פסיפס:

כל משתתף יוצר אבני פסיפס, צובע אותם בצבעים האהובים עליו ומרכיב מהם את העבודה שבחר, באווירה נעימה ומלאת יצירה.

אשמח לארח אתכם אצלי בסטודיו לראות את יציר כפיי.

אשמח לצרף אתכם לסדנאות הפסיפס.

המלצה:

שילוב טיול רגלי בשמורת הטבע המסרק הנושקת למושב בית מאיר. טיול אופניים בשבילי דרך בורמה.

פעילות בסטודיו:

יום יצירה בהנאה- סדנאת פסיפס:

לקבוצה קטנה ליום כייף / ימי הולדת או חגיגה.

בואו בשמחה

פחימה ריקי, קדרות ופסיפס, מושב בית מאיר.

 

נורית וינטרוב – "נוקא"

מעצבת פריטים מלאי הומור וקסם. הקו העיצובי שלהם פשוט, החומרים: עץ, בדים וצבעים. הרעיון: ליצור פריטים שהם גם שימושיים גם יפים וגם כיף לשחק בהם.

בסטודיו של נורית צובעים, תופרים ומנגרים.

אפשר לרכוש מוצרים ואפשר להשתתף בחוגים וסדנאות בתיאום מראש.

 

אולה – סטודיו לניפוח זכוכית

סטודיו ייחודי בישראל לניפוח זכוכית, אשר הוקם על ידי אולה ברנר, אמנית, בוגרת בצלאל ומעניק הזדמנות נדירה להתוודע לעולם ניפוח הזכוכית. הסטודיו מציע לאמנים ומעצבים סביבת עבודה וציוד לניפוח זכוכית, במקום מתקיימים אירועים וסדנאות לקהל הרחב, וכמו כן צוות הסטודיו מעביר סדנאות וקורסי ניפוח זכוכית בהתאמה אישית, לאמנים ומעצבים. הסטודיו ממוקם במושב אביעזר שבעמק האלה, מקום קסום, עשיר בטבע, מרחבים, יקבים, מבשלות בירה, אוכל טוב… בקיצור הסביבה המושלמת ליצירה והשראה.

אפשרויות הפעילות בסטודיו
מפגשי אמן לקבוצות – הנחית סיורים וסדנאות חוויה לקבוצות, לארגונים ולאירועי חברה. הזדמנות נדירה לצפות ולהתנסות בעבודת ניפוח הזכוכית.

סיור בסטודיו
הזדמנות נדירה לצפות בעבודת ניפוח הזכוכית. קבוצות המגיעות לביקור יקבלו בין היתר הסבר על מקורות ניפוח הזכוכית, על ייחודיות החומר, סיור בסטודיו והסבר על יצירות האומנות של אולה.

במהלך הביקור צוות הסטודיו ידגים תהליך ניפוח זכוכית וטכניקות ניפוח שונות.

 

 

מיקי קהתי – אמנות רב תחומית

ילידת ירושלים, בוגרת בית הספר לאמנות חזותית, ניו יורק.

עוסקת בחומרים ובטכניקות שונות. מעבירה מיגוון סדנאות אקולוגיות וחומרים טבעיים לקבוצות ילדים

ומבוגרים בכל מקום ובמושב מטע.

 

לימודים:

 1999  – 1998 עמל, תל אביב, צורפות

 1993 – 1988  בית הספר לאמנות חזותית, ניו יורק. BFA באמנות פלסטית ופיסול                           

1988 – 1987 בית הספר הטכנולוגי, צילום ועיצוב, ניו יורק

1987 – 1986 ליגת סטודנטים לאמנות, הדפסים, ניו יורק

2001 מכללת תל אביב, מולטימדיה

2002 טלויזיה קהילתית ת"א, הפקת סרטיי וידאו

תערוכות:

1991  יחיד וקבוצתיות, ניו יורק, תל אביב וירושלים

 

 

שי זכאי – אמנות אקולוגית צילום, אמנות חברתית בסביבה

הרצאות וסדנאות מבית היוצר של שי זכאי, ואירוח קבוצות במרכז לצילום ואמנות אקולוגית.
ניתן להזמין מפגשים ( סדנאות, הרצאות, ייעוץ סביבתי וטיולים מיוחדים ) עם שי זכאי.
דרך המרכז לאמנות אקולוגית.

אורית נבון כהן – צורפת

אורית נבון כהן – סטודיו, גלריה, סדנאות ולימודי צורפות.
יוצרת תכשיטים בזהב, כסף אבני חן
יוצרת חרוזי זכוכית
בוגרת המחלקה לצורפות בבצלאל (1993)

סטודיו – לתכשיטים – התכשיטים נוצרים בסטודיו מתחילת התהליך ועד סיומו.
ניתן להתרשם מסביבת העבודה, כלי העבודה וחלק מתהליך היצור

גלריה – ניתן לרכוש תכשיט ולהזמין בהזמנה אישית.

סדנאות – בסטודיו מתקיימות סדנאות בהן כל משתתפת\ף יוצא עם תכשיט פרי ידיו,

סדנאות של שעה עד ארבע שעות – עבודה במתכת עם כלי העבודה של הצורף.
סדנאות של עד 6-7 משתתפות\ים לכבוד כל אירוע שרק תרצו – ימי הולדת, בילוי חברות, בילוי משפחתי,זמן איכות…

לימודי צורפות – בסטודיו מתקיימים שעורי צורפות במסגרת של שעור שבועי בן 3 שעות. 12 או יותר שעורים, כל לומד\ת לפי הקצב שלה\ו

עינת ושטפן קדמי – אמנות בנעליים

אמנות בנעליים Einat's – Art in shoes

סנדלרות אותנטית קלאסית שעוטפת את הרגל ברכות ונוחות בעיצוב אומנותי ובצבעוניות מפתה, עבודת יד בהתאמה אישית.

נעלי עור איכותיות לנשים וגברים מיוצרות בבית מלאכה משפחתי בעבודת יד. מבחר דגמים ייחודים בשילובי צבעים ססגוניים מחומרים איכותיים ועבודה אחראית למתן מוצר נח ועמיד לאורך זמן. אנו מייצרים נעלים וסנדלים בסדרות קטנות ליצוא וזוגות בודדים ללקוחות פרטיים. הנעליים מעוצבות במבנה נח, עם רפידה אנטומית רכה ובטנה מעור, לנוחיות כף הרגל. הלקוח יכול להתאים לעצמו נעליים ממבחר שילובי הצבעים ע"פ טעמו וצרכיו האישיים ויכול לקבל התאמה אישית של הנעל לכף הרגל, או למדרס אורטופדי ספציפי.

בסטודיו:
*תצוגת נעליים בסטודיו – לבודדים וקבוצות בתאום מראש
*סדנאות ומפגשי אומן מתקיימים בחצר הסטודיו בליאון /שריגים – שבעמק האלה עם מבט אל הרי יהודה. ואפשריים בשפות עברית אנגלית וגרמנית
*סדנאות כף – רגל אפשריות גם מחוץ לסטודיו בפורמאטים שונים ע"פ הזמנת הלקוח ויכולות להכיל חווית כף רגל אינטנסיבית בשילוב עם הליכה בטבע בשבילי פארק-בריטניה ואו סדנא חווייתית על חוף הים.

מפגשי אומן – הצצה לעולם הסנדלרות סיפור והדגמות
סדנאות הדרכה ויעוץ לכף הרגל – לחיזוק תפקודי כף הרגל ושיפור היציבה

קצת על המנחה:
עינת קדמי – מעצבת, יוצרת בחומרים שונים, מייצרת נעלי עור איכותיות וייחודיות בעבודת יד כ 27 שנים יחד עם שטפן בן זוגה השוויצרי,שותף לחיים ולעסק.
למדה עיצוב נעליים במילאנו – אטליה. צברה ידע בתנועה ומודעות גוף בתחומים שונים.
מדריכה סדנאות לקבוצות בנושא חיזוק כף-הרגל ושיפור היציבה.

מפגש אומן – הצצה אל עולם הנעליים

הסנדלרות – עבודת יד עתיקה הדורשת דיוק מסירות והקפדה על פרטים וכוללת ידע בשיטות העבודה השונות עם החומר והבנה במבנה כף הרגל ותנועתה.

במפגש:
סיפור מרתק על דרכה של האמנית מצעירותה דרך העולם הקסום של האלפים השוויצרים אל עולם הנעליים.
הדגמה של שלב עבודה בסנדלרות ומידע בנושא לפי עניין הקהל
משך המפגש כ- 45 דקות מס' משתתפים עד 20 איש

מפגש על רגל אחת:
כפות הרגליים שלנו נושאות אותנו בנאמנות יום יום לאורך חיינו.
בואו ניתן להן רגע תשומת לב סדנא מעשית קצרה העוסקת בקשר שלנו לכף הרגל במודעות לשימוש בה ולדרך הנחת המשקל עליה.

בסדנה:
הכרות עם המנחה ועיסוקה, הסבר קצר על שיטת העבודה, התנסות בתרגילים לחיזוק תפקודי כף הרגל ולשיפור היציבה.

 

 

אורלי סעדה – מעצבת תכשיטים

אורלי סעדה – מעצבת תכשיטים

מעצבת, יוצרת ומשבצת תכשיטים בקריסטלים של סוורובסקי. מלאת הייצור נעשית בשלוות נפש והנאה. בסטודיו תצוגה ומכירה קבועה במבחר עצום של דגמים וצבעים. ניתן לערוך הזמנה אישית לאירועים. אפשרות לסדנאות נשים ובנות מצווה.

 

Chair-ish עיצוב ושיפוץ רהיטים

סטודיו בוטיק לעיצוב אקולוגי. מעצבות רהיטים ופריטים לבית מעץ ממוחזר, משפצות ומחדשות רהיטים ישנים למכירה, ויוצרות פרטי ריפוד ייחודיים.
אנחנו צמד, אלינה ליברטה – נגרית ורפדית, ויעל כהן – מעצבת פנים ומעצבת רהיטים, עובדות בשיתוף פעולה מתוך תפיסה כי ניתן ואף רצוי ליצור חדש מישן.

אחד הדברים המרתקים ביותר עבורנו כיוצרות הוא כאשר "נופל" לידנו חומר חדש-ישן… בין אם זה רהיט המשווע לחידוש, או חתיכת עץ אחרת המבקשת לספר את סיפורה בדרכה הייחודית – מכאן מתחיל גלגולו של כל פריט ב chair-ish.
הסטודיו ממוקם בישוב שריגים, בעמק האלה.

במקביל לחוגים ולקורסים השנתיים המתקיימים בסטודיו, מתקיימות גם סדנאות יצירה בעץ ליחידים/זוגות/משפחות/קבוצות קטנות.
בסדנאות אנו עוסקים ביצירה בעץ ממוחזר, תוך יצירת חוויה ייחודית למשתתפים אשר מקבלים עץ בצורתו הגולמית ותוך מספר שעות יוצאים מהסטודיו עם פריט עיצובי לבית מעשה ידם.
משך סדנה בין שעתיים לארבע שעות, בהתאם לפרויקט שבוחרים, ובמהלכה נעצור לאתנחתא בליווי פינוק טעים.

 

ציפור הנפש – סטודיו לקרמיקה של יעל ראובני

ציפור הנפש – סטודיו לקרמיקה Yael Reuveni – “Bird-Soul” Ceramics studio

יעל ראובני, קרמיקאית, משקמת באומנות.

יוצרת על אובניים- כלים שימושיים. מציירת על הכלים ציורים אינטואיטיביים של ציפורים דמיוניות ומוטיבים ילדיים. יוצרת ומלמדת בסטודיו. מדריכת אמנות משקמת לאוכלוסיות מיוחדות. ניתן לבקר בסטודיו בתאום מראש.

חוגים
חוגים לילדים – פעם בשבוע לשעתיים אחה"צ. (קטנטנים – גיל 4 – 6- שעה ), כיתות (א – ד') כיתות (ד' – ו') , נוער. חוגים למבוגרים – פעם בשבוע ל 3 שעות , ערב או בוקר.

סדנאות הסטודיו בגבעת ישעיהו משקיף לנוף קדומים ומזמין לחוויה יצירתית.

לקבוצות- 4 עד 15 איש, סדנאות קרמיקה חווייתיות. מפגש אחד או שניים : 1- 3 שעות למפגש. נושא הסדנה לפי בחירה של הקבוצה. מתאים לרגל אירועים : ימי הולדת במשפחה , לקבוצת נשים, לגיבוש קבוצות עבודה ותיירים. תכני הסדנה: מעט מתולדות הקרמיקה, הכרות עם חומרי הקרמיקה. הסיפור האישי שלי. התנסות בטכניקות שונות ויצירת עבודה אישית. צביעת העבודה בצבעי קרמיקה – אנגובים. אפשרות לשריפת העבודות ומשלוח לנקודת איסוף בתוספת תשלום.

אשמח לראותכם בסטודיו. יעל

 

 

פטריסיה גוטמן

פטריסיה גוטמן – ילידת שנת 1958. עלתה לארץ בגיל 18 מארגנטינה.

לאורך כל שנותיה עוסקת באמנות פלסטית בתחום פיסול וציור. במסגרת לימודיה במרכז לאומנות ירושלים נחשפה לאומנות הפסיפס. בעבודותיה משלבת אבנים טבעיות אריחי קרמיקה זכוכיות וחלוקי נחל.

את השראתה מקבלת מנופי עמק האלה איזור מגוריה ויצירתה. מאז סיום לימודיה במרכז בשנת 1999 עוסקת ביצירה ובהנחלת אומנות הפסיפס. כחלק מהתפיסה של שילוב בין מעורבות חברתית קהילתית לאומנות . פטריסיה שותפה בפרויקט לשיפור חזות בתיה"ס בעיר ירושלים, במסגרת פרויקט זה עיצבה לכל בתי-הספר המשתתפים,פסלים סביבתיים, תמונות קיר מפסיפס תוך שהוא משלב את תלמידי ביה"ס בתכנונו, עיצובו והכנתו. כיום בעלת סטודיו במושב גבעת ישעיהו בו יוצרת ומלמדת.

 

 

סטודיו אהוא

מופע מקורי, מלב אל לב – כותבים ושרים את שיריהם.
עדי חושף דרך המוסיקה גם טקסטים נפלאים מן התנ"ך והמקורות.

עדי בר-נוי – פסל וצייר
כתיבה, ציור ופיסול ביציקות ונפחות ברזל. מלמד פיסול, מרצה על המתימטיקה התשיעית המצוירת ונותן מפגשי אמן בסדנה.

 

 

טוביה רז

הגילוי והתגלית הם אלה שתמיד מפתיעים אותי במעשה היצירה, כשאני מתחיל, אני תמיד יודע לאן אני רוצה להגיע.
אף פעם אני לא מגיע לשם, כי הדרך מספקת גילויים מפתיעים, הרבה יותר, מורכבים, הרבה יותר מעניינים ויותר משובחים.
מקצוע – מאמן אישי, מאמן זוגי ומנחה קבוצות.

 

 

נטע פרישמן תכשיטים סרוגים

נולדתי בירושלים, בשנת 1968. גדלתי באכסנית נוער, מוקפת אנשים ניחוחות וצבעים מרחבי העולם. התנסיתי במהלך חיי במגוון חומרים וטכניקות, ששימשו אותי למימוש שמחתי העיקרית בחיים – יצירה ועשייה אומנותית. למדתי במהלך השנים שזוהי חובתי – ליצור ולבטא את הבריאה בחומר. עוסקת בעיצוב תכשיטים סרוגים במסרגת קרושה –תחרת מסרגה עם חרוזים. את מלאכת הסריגה למדתי בילדותי מסבתי, ותכשיטנות הוא תחום ביצירה שליווה אותי מרבית חיי. אל החיבור בין שני התחומים הגעתי לפני כ- 6 שנים, בעיקבות מפגש עם עבודת החרוזים של הנשים הבדואיות בסיני, המשלבות את הסריגה עם החרוזים לתוך מוצרי טקסטיל שונים, כעיטור לצעיפים וכדומה. מפגש זה זרע את הזרע, משם המשכתי לפתח את טכניקת הסריגה עם החרוזים ושילובם לתוך עיצוב תכשיטים, בגדים וחפצים נוספים. במקביל ליצירה בחומר, במהלך כל תקופות חיי, עסקתי בהדרכת אומנויות ובארגון והפקה של ארועים בעלי תכן יצירתי ותרבותי. אני מאמינה בכל לבי בהעברת ידע, בהמשכיות ובבנית המסורת התרבותית דרך שימור מיומנויות של מלאכות, שעוברות מדור לדור. היצירה היא של כולם. כל אחד יכול למצוא את דרכו בחומר ולו בחוויה חד-פעמית. אני מאמינה בשפע הנובע מפיזור תכשיטים –שגרירים ליופי, נושאי שליחות של אור ואהבה. אמא לבן מקסים, מנהלת סטודיו-גלריה "משאלות שמתגשמות" במושב גבעת ישעיהו, שבעמק האלה. מלאה בחלומות ומשאלות של הלב ופועלת להגשמתם…..

בסטודיו "משאלות שמתגשמות", תצוגה ומכירה של מגוון דגמי תכשיטים.

הסדנאות מאופיינת בכך שהמרחב מאורגן לעבודה בתנאים נעימים, החומרים והכלים לעבודה מוגשים למשתתף בצורה מזמינה ליצירה, וההדרכה האישית מגשרת מעל קשיי טכניקה, מעצורי דמיון ושאר מחסומי יצירה – כך שבסיכומו של ענין – המשתתף זוכה במוצר מעשה ידיו.מתאים לשלב סדנא חוויתית במסגרת יום טיול באיזור, לתת כמתנה ליום-הולדת או סתם ביום של כיף. הפעילות מתאימה לקבוצות קטנות של עד 12 משתתפים.

 

צימר קסם האלה

אומנות ואירוח בגבעת ישעיהו

יונית, יוצרת ומעצבת תכשיטים, בוגרת בצלאל בהצטיינות,התמחתה ועשתה בטוקיו-יפן את התואר השני שלה באמנות ועיצוב.

יונית & אמנון משלבים אמנות ויצירה עם אירוח בצימרים הייחודיים שבנו במו ידיהם.אפשרות לשילוב אירוח עם תכנים אמנותיים וסדנאות איכותיות שאינן דורשות ידע מוקדם,

בהתאמה אישית לאופי האורחים ולתחומי העניין שלהם.

"בחירה של חופש קרוב שלוקח אתכם רחוק,חופש של הנאה ואהבה,של רוגע ופינוק, שנותן זמן להכיר, שמאפשר לך להאט את הקצב,להקשיב לעצמך,שמזמין אתכם להתנסות אחרת…"

על הצימרים…

צימרים יוקרתיים ורומנטיים לזוגות ומשפחות, הבנויים בקפדנות, באהבה רבה ובהתייחסות לכל פרט ופרט, ברמת אירוח גבוהה מאוד.

הצימר מציע מכל טוב: מטבח מאובזר הכולל מכונת קפה. מערכת קולנוע ביתית, מסך LCD גדול ומבחר סרטים, מיטה מעוצבת ומזרן אורטופדי איכותי, ג'קוזי גדול ומפנק, מקלחת זוגית עם מתזיי עיסוי וקמין עצים לימי החורף הקרים.

יחידות האירוח מעוצבות בארכיטקטורה מיוחדת המשלבת עץ, אבן מקומית עתיקה, פסיפסים ומוזאיקה. לצימרים תקרת עץ מקומרת, פרטי העיצוב והחלל הייחודי יוצרים הרמוניה ושלווה עוטפת ומפנקת. בחצר, פטיו אינטימי, פינת ישיבה, דק עץ, וחנייה פרטית.

איפה?

הצימרים ממוקמים במושב גבעת ישעיהו הנמצא כ- 40 דקות נסיעה מירושלים, וכ- 50 דקות נסיעה מגוש דן.

אזור קסום של טבע ויופי, שזור בסיפורי התנ"ך ובאתרים ארכיאולוגיים, בלב שמורות טבע ופארקים, פינת אלוהים קטנה בלב נוף הררי שורשי – עמק האלה.

בסביבה…

צימר קסם האלה שוכן במקום שכמו לזמן אין השפעה עליו. בסביבתו הקרובה חיה לה קהילת אמנים ומטפלים שיוצרת ופועלת בהשראת הטבע והמקום.

אורחי הצימר מוזמנים להתנסות בהרפיה (יוגה, פילטיס, שיאצ'ו, מאסז' תאילנדי) בעשייה יצירתית אמנותית (קרמיקה, אובניים, תכשיטנות, יציקות בחול, ציור ופיסול).

הצימר שוכן בסמוך לשביל ישראל, מהצימר ניתן לצאת לטיולים ברכב, לטיולי אופניים מגוונים – כביש ושטח ולטיולים רגליים בפארק מערות עדולם ובפארק בריטניה.

במרחק נגיעה, שבילים מסומנים ושבילי אופניים ייחודיים (סינגל עדולם) החובקים שרידי התיישבות קדומים, מערות מסתור וקולומבריום, טרסות מעובדות, גתות ובתי בד עתיקים.

אורחי הצימר ייהנו מנוף קרוב ונוגע, פריחות משגעות, קולות ורחשי טבע, בוסתנים וכרמים, לצד יקבי בוטיק עכשוויים, חוות עיזים, ומבשלות בירה.

 

 

אסתר כהן – אמנית נייר

אמנית נייר ייחודית, בעלת תואר שני באמנות , MFA , המשתמשת במדיות מעורבות ובמחזור.

במסגרת עבודותיה במדיות מעורבות נעשה שימוש בסוגי נייר שונים ומיוחדים, וחומרים שונים מן הטבע כגון : אבנים, עצי סחף, עלים ועוד.

אסתר מלמדת בסטודיו שלה ייצור נייר ואת העבודה בנייר – עיסת נייר (mache ), קולז', עשיית תכשיטים ייחודיים וטכניקות מעניינות של הדפסה ופיסול ,

ויוצרת אף מסגרות למראות ורהיטים קטנים.

התלמידים המגיעים לעבוד בסטודיו חוקרים ומגלים כישרונות חדשים ויוצאים מהסדנא עם יצירות גמורות ומעוצבות.

אסתר עוסקת באיסוף חלקי תכשיטים ישנים בעלי ערך סנטימנטלי והפיכתן ל-גובלן/שטיח קיר ארוג של זיכרון אישי, במסגרת זו היא משתמשת בשילוב של מגוון חומרים כגון : תחרה, צילומים ישנים, חלקי ביגוד, תכשיטים וכמעט כל דבר שמישהו מעוניין לשמרו כזיכרון אישי.

כל אלה הופכים, על ידי שימוש חוזר וחדש, ליצירת אמנות לבישה או תלויה המועברת לטובת הדורות הבאים.

אסתר עובדת מהסטודיו שלה במושב אדרת וכן במקומות מפגש לפי צרכי הלקוח.

עבודות בהזמנה יתקבלו בברכה.

 

יעקב בוסידן

סדנת צור מבקשת לקרב בין תרבות לקהילה דרך סדנתו של האמן יעקב בוסידן. מדי מספר חודשים מתקיימים במקום אירועי תרבות קבילתיים. הסדנה פתוחה לסיורים קבוצתיים ופרטיים. במסגרת הסדנה בוסידן חונך מספר תלמידים בשיטת הוראה פרטנית ואמפירית למימוש הפוטנציאל הטמון בהם תוך כדי עבודה בסטודיו בציור, פיסול וקרמיקה.

מעט על האמן: לאחר ארבעים שנה של עבודה יצירתית, לימודים והוראה בלונדון, האמן יעקב בוסידן שב ארצה ב 2011 וייסד את סטודיו "צור" בצור הדסה, ליד ירושלים. עבודותיו זוכות-הפרסים מיוצגות בין היתר באוספים של מוזיאון ויקטוריה ואלברט בלונדון, המטרופוליטן בני יורק, ומוזיאון ישראל בירושלים. יעקב בוסידן נולד בפורט סעיד ב 1939 . עלה עם הוריו לארץ ב 1949 והתחנך במסגרת עליית הנוער בקיבוץ גבעת חיים. בהיותו בן 27 זכה במלגה ללימודי הדפס אמנותי בלונדון. בוסידן נחשף בחו"ל למגוון עולמות אמנותיים ואימץ את ההעשרה הזו לחיבור עם שורשיו. תמיד ראה בישראל כמרכז השראתו הרוחנית. בין עבודותיו האחרונות, "שאלו שלום ירושלים", ציור רחב מימדים (4 על 9 מטר – כ 36 מ"ר) בהזמנה מיוחדת מבית הכנסת "אהבת תורה" באנגלווד, ניו ג'רזי, ופסל סביבתי בגובה כ 2.5 מטר בצור הדסה.

יהודה כדים

התמחותי בכדי אבן בסגנון עתיק, אריחים ואבני מדרך לשבילים. טכניקה ייחודית של יציקות בחול מאפשרת קשת נרחבת מאוד של מוצרים בכל דוגמה וגודל.

באפשרותי לייצר לפי דרישות הלקוח ולהגשים את חלומותיו לעיצוב ביתו וגינתו. ניתן לתאם מפגשי אומן כדי לראות את תהליך הייצור המעניין.

כמו כן אני מעביר סדנאות יצירה בתאום מראש לפחות ל4 איש ועד 10 אנשים.

 

 

אהרל'ה בן אריה – סטודיו לפיסול

אהרל'ה הוא אמן שיוצר חוויה יצירתו נעשית מתוך אמונה שיש ביכולתו לעזור לאדם לשפר את רגישותו לעצמו ולסביבתו. עבודותיו, קטנות כגדולות פונות אל האנושי וההומאני שבכל אחד ואחד מאיתנו.

" נקודת המוצא שלו מעוגנת בחומר, או יותר נכון במפגש בין החומר לקונספט. המה והאיך הולכים תמיד יחדיו. עבודותיו מורכבות מעשרות אלמנטים השלובים זה בזה ומצטרפים לשלמות צורנית אחת."

(איזיקה גאון ז"ל אוצר בכיר במוזיאון ישראל ,מתוך הקטלוג לתערוכת האמן במוזיאון ישראל).

החושניות, החומריות, התנועה והחוויה הפעילה הם החוט המקשר בין כלל עבודותיו.

אהרלה הוא אמן ש"נולד " ליצירה. הוא בן למשפחת יוצרים מדורות שעלו מהונגריה. מילדותו המוקדמת הוא מחובר לחומרים ולתהליכי יצירה מורכבים.

מהיותו מוזן מידע שורשי וניסיון רב שנים נולד אמן שהוא וירטואוז, יכולתו ובטחונו בחומרים ותהליכי יצירה מאפשרים לו ליצור יצירות בקני מידה משתנה לצרכים מורכבים.

הנוף הטבעי, הפונקציה והחומר משמשים לו יחדיו כחומרים פעילים מהם הוא מרכיב שלמות אמנותית המשתלבת בסביבה. כאמן ש"בא מהחומר "הוא מחשיב את יצירתו כפונה "אל תוך החיים".

עבודתו נעשית מתוך תחושה שאמנות עכשווית היא זו אשר פוגשת את הקהל בחיי היום יום ולא בהכרח בחללי הגלריה והמוזיאון.

עבודותיו מופיעות כמתחמים ופסלים סביבתיים אקטיביים וכפסלי פנים מחומרים שונים ואציליים. מכלול צורותיו מתקיים בהצלחה כמונומנטים סביבתיים וכמיניאטורות.

לאורך השנים הוא יוצר לעצמו דרך פעולה משוחררת ועצמאית שמשמרת את הרוח החופשית שביצירתו.

עבודותיו של אהרל'ה מוצבות באתרים רבים ומגוונים ברחבי הארץ והעולם. עבודותיו נמצאות באוספים פרטיים רבים וברכישות של מוזיאונים מרכזיים.

מגוון לקוחותיו נע בין לקוחות ציבוריים מוניציפאליים, משרדים ממשלתיים , בעלי אוספים ויזמים פרטיים וציבוריים.

סדנאות אומן והתנסות בסטודיו

סדנאות יצירה, כיתות אמן, פיסול כרמי, מתכת ועץ

האמן מנחיל את מורשתו וניסיונו הרב לתלמידים במגוון רחב של גילאים.
הוא מעביר קורסים והשתלמויות בפיסול במתכת, פיסול בעץ, פיסול חרס ופיסול קראמי ובטכניקות משולבות.
הקורסים וההשתלמויות מתקיימות בסטודיו שבמושב צפרירים המצויד במגוון רחב של מכשור וחומרים.
הקורסים מוכרים לגמול השתלמות.
כל תלמיד מקבל יחס אישי בהתאם לצרכיו ורעיונותיו.
טכניקת ההוראה משלבת בין עבודה מונחת ליצירה חופשית של התלמיד.

רשימת סדנאות פיסול, יצירה וקורסים

 קורס פיסול למתקדמים בטכניקות מגוונות.

– סדנה מיוחדת ליצירת צעצוע עץ .

– קורס לפיסול קראמי: בדגש על טכניקות עבודה ידניות מסורתיות.
שרפת העבודות הקראמיות מתבצעת בתנור עצים הממוקם בחצר הסטודיו.

– סדנאות חד –פעמיות מכוונות מטרה לקבוצות ואירועים מיוחדים בתיאום מראש.
סדנאות אילו מיועדות לקבוצות מנהלים, סטודנטים בתכניות לימוד מיוחדות, וימי כיף של קבוצות עובדים ומשפחות.

לקבלת אינפורמציה נוספת ולהצטרפות והרשמה כתבו לאמן או התקשרו ישירות.

שואבה – סטודיו לקרמיקה וציור

סטודיו פעיל לקרמיקה וציור. במקום מתקיימים חוגים למבוגרים, באווירה נעימה ומקצועית ומתקיימת מכירת עבודות פורצלן וציורי שמן בגלריה הצמודה למקום.

אתם מוזמנים לחוויה של יצירה וטבע.

גילית לוין רונן – עבודות פורצלן וציורים

 

קקאדו – עיצוב בעץ

עיצוב ואומנות בעץ

סמוך לשמורת הטבע הנפלאה חורש עדולם, תמצאו את גלריית המפעל. מגוון מרהיב של מוצרי קקאדו- שטיחי עץ, מגשים סובבים, רהיטים ועוד. מעצבי קקאדו מקיימים סדנאות לציור על מגוון מוצרי החברה.

קקאדו- שפה של אמנות ועיצוב המבוססת על אובייקטים שימושיים בחיי היום יום המבוצעים ומצוירים במלאכת וציור היד.

קקאדו נוסדה ב 1990 ע"י הזוג אהרון ורעות שחר.

רעות- אמנית רב תחומית, פעילה בתחומי האמנות הפלסטית, העיצוב והמוזיקה.

אהרון- נגר אמן, מורה לטכניקת אלכסנדר ומורה דרך.

יחד הם יצרו במשך השנים קולקציה רחבה של מוצרים ייחודיים המשלבים עיצוב פונקציונאלי עם אמנות.

כל מוצר עובר ציפוי לכה בטכנולוגיה גבוהה, מה שמאפשר לו עמידות לאורך שנים.

"רציתי ליצור שפה אישית שתאחד את השימוש היום יומי בכלים, חפצים ורהיטים עם הצורך הטבעי שלי, שלנו, ביופי, במקוריות ובסביבה המעניקה השראה", אומרת רעות.

"לאורך שנותיי כמעצבת עקבתי וחיפשתי את המקום שבו נמצאת ההשתוקקות העכשווית שלי לחפץ, לצבע וצורה ומשם יצרתי. ניסיתי תמיד לאחד בין הצד התכליתי והמעשי ובין חופש הביטוי והזרימה האמנותית".

במשך השנים נוצרה שפה רחבה ומבחר רב של תוצרים המרכיבים כיום את הבסיס לקולקציית קקאדו המתחדשת באופן תדיר, ביניהם כמה מוצרי פטנט נושאי פרסים.

כיום קקאדו נחשבת למותג ישראלי מוערך והמוצרים נמכרים הן בישראל והן בחו"ל בחנויות ובגלריות.

במושב צפרירים נמצאת הגלריה הגדולה והמרווחת ומרכז תוסס לסדנאות וקורסים, המשלב בין ערכי סביבה וטבע לבין אמנות.

"רצינו לבנות את המקום שלנו שיהיה כעין שמורת אמנות בתוך שמורת הטבע המדהימה "חרבת מדרס", מקום שיעניק למבקרים אצלנו השראה, יופי, לימוד ויצירה אין סופית בחיבור לשורשים והיסטוריה יהודית שהיא חלק אינטגראלי מהאזור". אומר—–

המקום בצפרירים מארח כיום קבוצות מבקרים שוחרי אמנות ותלמידים מהארץ ומחו"ל ובגלריה אפשר להנות מתצוגה רחבה של המוצרים, תערוכות מתחלפות, מפגש עם האמנים וסדנאות אטרקטיביות בתחומים שונים.

 

ג'ק גודמן – אמן

מהסטודיו של ג'ק: פסלים מעץ ומפלדה, צלליות ממתכת, חוגים בגילוף בעץ, ועוד…

ג'ק גודמן נולד בדרום אפריקה בשנת 1937. עלה לישראל עם אשתו ושלושת ילדיהם בשנת 1973. משנת 1974 הוא גר במושב נווה אילן עד עצם היום הזה.

ג'ק כיום הוא פנסיונר שעובד חלקית, אך עיקר עיסוקו כפסל אומן היוצר פסלים בגילוף בעץ, ובברזל.

סגנון הגילוף בעץ
ג'ק מגלף בעץ ב – 35 השנים האחרונות. ג'ק משתמש בקווים הטבעיים של העץ, ומשנה אותם, לטובת ההשראה שהוא מקבל מהעץ עצמו. עם זאת הוא מושפע בעבודותיו מהסביבה בה הוא חי ומהאווירה שבה.

פסול בברזל
בעבודות הריתוך ג'ק חוזר לשורשים. ראשית עבודתו כאומן הייתה פיסול בחימר, ומשתמש בטכניקה דומה של הנחת פיסות הברזל אחת על השניה, בטכניקה ייחודית של ריתוך בתוך תהליך היצירה.

חוגים הגילוף בעץ
במהלך שבע השנים האחרונות ג'ק מלמד חוגי גילוף בעץ למתחילים בסטודיו שלו בנוה אילן.

מפגש אומן
קהל המטיילים באזור מבואות ירושלים, בודדים, וקבוצות עד 20 איש מוזמנים למפגש-אומן אישי מרתק עם ג'ק גודמן בסטודיו. משך הביקור כחצי שעה.

סיור מודרך בנווה-אילן ההסטורית
ג'ק מזמין את אורחיו לסיור מרתק באתר ההיסטורי של נווה-אילן, אשר קם בשנת 1946 כקיבוץ משלט שנועד להגן על הדרך לירושלים. משך הסיור כשעה.

 

 

סטודיו סילבי

סדנאות לקדרות, פיסול קראמי וציור.

סטודיו סילבי נמצא בחיק הטבע בקיבוץ קריית ענבים.

מתקיימים בו כל השנה סדנאות מקצועיות למבוגרים בתחום הקדרות, וקרמיקה. נמכרות גם יצירות וניתן להזמין עבודות מיוחדות.

 

 

ורטיגו – כפר אמנות אקולוגי

בואו לגלות מקום מעורר השראה, מעבדה חיה ומתהווה : ורטיגו – כפר אמנות אקולוגי
45 דקות מתל אביב ומירושלים, בעמק האלה, בקיבוץ נתיב הל"ה, יורדים במדרגות העץ ולפתע מתגלה יזמות חדשה, מעוררת השראה בפשטותה ובחיבור שהיא עושה בין אמנות לסביבה.
מפגש אינטימי עם יוצרים החיים את אמנותם ,מודל לחיים אלטרנטיביים הנמצא בהתנסות מתמדת.
הכפר הוא ביתה השני של להקת המחול ורטיגו.

כפר האמנות האקולוגי ’ורטיגו‘ מציע מגוון ימי פעילות לארגונים וחברות, סדנאות מנהלים ועובדים להטמעת ערכי החברה והארגון.

התוכנית נבנית ב‘תפירה אישית‘ לכל גוף, לצורך מינוף ערכי הארגון, להטמעת ערכי החברה ומסריה באמצעות החוויות האישיות והקבוצתית בהן ניתן להתנסות בכפר האמנות האקולוגי של ורטיגו בקיבוץ נתיב הל“ה.

’לחולל שינוי‘ הוא יום חוויתי ועשיר של עבודה באדמה, עבודת גוף, לימוד ומפגש יצירתי.

הוא מיועד לקבוצות של אנשים העובדים יחד, ומטרתו לתת מסגרת חווייתית ומהנה, להשתמש ביכולות של משחק, תנועה וחומר לשיפור האינטראקציה הבינאישית, הגיבוש ועבודת הצוות ולהוות כלי ליצירת תובנות והתנהגויות מחוללות שינוי.

הכפר מפגיש את אורחיו עם מרחב יצירתי, שובר מחיצות, המעודד תקשורת וערכים של הקשבה וכבוד הדדי.

ככזה הוא מאפשר העברת מסרים ארגוניים ואחרים באווירה נינוחה ומעצימה.

כל אחד מהימים המוצעים יכול לכלול ביקור במוקדים של שיתופי פעולה אזוריים כגון: יקבי בוטיק, גלריות של אמני הסביבה, ביקור באתרי תיירות מקראיים והיסטוריים, פרויקטים חינוכיים חברתיים ואקולוגיים מקומיים, מפגש עם ארגונים מקומיים ויוזמות אזוריות.

לחולל שינוי – ימי פעילות:
* יום מעורבות חברתית
* יום חוויתי ועשיר בכפר האמנות האקולוגי-ורטיגו, הכולל סיור ומפגש, סדנאות תנועה ואקולוגיה
* מגוונות וחטיבות תוכן נוספות, בשיתוף אוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים.

יום אקולוגי
מפגש עם תחומי האקולוגיה המעשית ויישומי הפרמקלצ‘ר, ברוח המודל הבינתחומי של כפר האמנות האקולוגי. בחירה של מס‘ חטיבות מתוך מגוון תחומי האקולוגיה המעשית: קומפוסט, אנרגיה חלופית, מים, אדמה, גינון תבלינים וצמחי מרפא.

ארבע אחיות
יום של עבודת גוף, לב, אדמה ורוח, דרך השפה האישית והמקצועית של כל אחת מהאחיות לבית משפחת ורטהיים.

יום מחולל
יום שכולו תנועה: מפגש עם שפת הגוף הייחודית של ורטיגו/ קונטקט / מחקר גוף /אלתור / צ‘י קונג / קונטקט עם נכים / טאי

יוגה במטע – בריאות יוגה וקולינריה

"יוגה במטע" הוקם מתוך חזון ליצור מקום שמוקדש ללימוד ותרגול יוגה וכל מה שקשור אליה, באווירה, במטרה לתת חוויה של אורח חיים יוגי מלא, שיעורי יוגה, תרגולי מדיטציה, הרצאות ואוכל צמחוני מעולה.

צוות "יוגה במטע" מורכב ממורים מוסמכים ע"י ארגון שיבננדה הבינ"ל בעלי ותק וניסיון רב בתרגול והוראת יוגה ומדיטציה.
לכולם מקצועות נוספים התומכים בבריאות וריפוי:
ד"ר ורד אובל- נאמן – רופאת משפחה ומתמחה בהומאופתיה קלאסית, אליאב אובל-נאמן – מוסיקאי יוצר חבר להקת "עלמא" ומטפל גוף נפש, עינת טרביטש- אפרת – פסיכולוגית קלינית ומטפלת בתטא הילינג, איתי אפרת – שף המתמחה באוכל בריאות צמחוני, והילה פז – מטפלת בתטא הילינג ומרפאה בקול.

מרכז איינגאר יוגה עמק האלה

יוגה היא פילוסופיית חיים, חוכמה שלמה – שמקורותיה בהודו.
היא אמנות שנובעת מתוך החוויה והפעולה הפנימית של המתרגל.
והיא מדע בעל הבנה עמוקה על טבע האדם.
היא מציגה דרך למסע פנימי מהסובב אותנו דרך הגוף, אל השכל והרגש אל הנפש.

'איינגאר יוגה' היא תרגול היוגה על פי ב.ק.ס. איינגאר (1918-2014) מפונה שבהודו. בבסיסה של 'איינגאר יוגה' עומד לימוד ה'אסאנה' – תנוחות היוגה, וה'פראניאמה' – תרגילי הנשימה.

ה'אסנות' הן תנוחות היוגה – מנחי-גוף, והן מעבר לתרגיל גופני בלבד. התנוחות השונות מפעילות באופן מגוון את השלד והשרירים, אך מעבר לכך משפיעות על המערכות הפנימיות ומעניקות בריאות וחוזק לגוף על כל רבדיו.

על פי שיטה זו נלמדות ה'אסנות' בצורה מובנית, מהתנוחות הפשוטות למורכבות יותר. מה שמאפשר למידה והתקדמות בטוחה. ניתנת תשומת לב לכל איבר בגוף ולכל פרט בתנוחה. תרגול 'איינגאר יוגה' מוביל לחיזוק הגוף והגמשתו בו זמנית, ליציבה נכונה, משפר את תפקוד מערכות הגוף, מביא לריכוז, רגיעה ושלווה פנימית.

מרכז חיים אורגניים – הילה אפללו

במטבח של הילה אפללו, מטפלת נטורופתית, מרצה ומנחת קבוצות, תוכלו לחוות, ללמוד ולהתענג על התזונה הבריאה בסדנאות אינטימיות לקבוצות קטנות.

ארגונים יוכלו להפוך את תכניות פיתוח המנהלים שלהם, גיבוש צוותים וכו׳ לחוויה, מלמדת, מעצימה וטעימה כאחד.

סדנאות בישול בריא
מתאים למסיבות רווקות אינטימיות, לימי הולדת, ימי כיף, גיבוש צוות, יום בנות, מפגש נשים רב דורי מפנק וכל קבוצה עד 12 איש שרוצה ללמוד את עקרונות התזונה הבריאה, ואיך עושים את זה קל וטעים. לומדים, מבשלים ואז יושבים על כוס יין, אוכלים ומתפנקים.

סדנת דימוי גוף, דיאטה ומשקל תקין.
אחרי שפגשה בקליניקה כל כך הרבה נערות ונשים שלא אוהבות את הגוף שלהן, שנאבקות לרדת במשקל באמצעות דיאטות מסוכנות הגורמות נזק לגוף בטווח הקצר והארוך, החליטה הילה לבנות תכנית להעלאת המודעות לדימוי גוף בריא. היא מדברת עם נשים על הדברים הכואבים: למה דיאטה היא מתכון בטוח להשמנה? על מודל היופי הרזה והמעוות ולמה כל-כך משתלם לעולם האופנה לגרום לנו להרגיש רע עם עצמנו? מהו מודל יופי בריא? ועוד. אחרי ההרצאה, ושימוש בקלפי טיפול מתפתחת שיחה על השלמה, אהבה עצמית וחיבור לגוף. הילה מסבירה על מודל היופי הבריא, על הדרך לאהוב את גופינו כבר עכשיו ולהתאהב בו שוב ושוב כשהוא משתנה' ועל הדרך הפשוטה והבטוחה להגיע אל היעד בלי לעשות יותר דיאטות.

מתאים לקבוצות של 10-12 נשים ו/או נערות, ימי נשים, אימהות וילדות, חגיגת נשים רב דורית, ימי הולדת, בת מצווה ועוד.

סדנאות גיבוש לצוותי עבודה ותכניות פיתוח מנהלים
הילה סיימה בהצטיינות יתרה תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בפסיכולוגיה עסקית וניהולית ומלווה תהליכי שינוי וקידום בריאות בקהילות וארגונים. אם אתם מחפשים לשלב סדנת בישול בריא' מהנה ומגבשת עם למידה על מנהיגות, חוזקות, עבודת צוות, שיח מקדם, תקשורת ועוד. תוכלו למצוא את שניהם במרכז חיים אורגניים בשריגים ליאון. מתאים לקבוצות של עד 12 איש.

על הילה אפללו
נטורופתית מוסמכת, ואימא ל 3. לימדה שנים במכללות לרפואה משלימה של קופ״ח מכבי, ״מירב״, בכפר הירוק ובסמינר הקיבוצים. מנכ״ל ובעלים של אתר האינטרנט ״חיים אורגניים״, מחברת הספר ״בריאים לתמיד- תזונת הניקוי האדומה״, מרצה ותיקה, מנחת קבוצות ומעבירה סדנאות וקורסים בנושא תזונה, דימויי גוף, ניקוי רעלים, אורח חיים בריא וסדנאות בישול בריא.

Faran – פארן קוסמטיקה

חברת "ניחוח טבע" הוקמה במצפה רמון בשנת 1999 על ידי איתי קינן, עם חזון של פיתוח וייצור מוצרים טבעיים לחלוטין השואבים את השראתם מן הטבע ומן המדבר, באיכות משובחת וללא פשרות.

יותר מעשור שמה "ניחוח טבע" דגש על מחקר ופיתוח קווי מוצרים ייחודיים, על שכלול שיטות וטכנולוגיות יצור ועל ליקוט חומרי גלם משובחים מגידולים מקומיים, ים תיכוניים ומשאר קצוות עולם.

ב"ניחוח טבע" מייצרים לפי תקנים מחמירים ביותר, רוב המוצרים קיבלו תו תקן אורגני טבעי והינם תחת פיקוח ורישוי חברת ECOCERT הצרפתית. רוב רובם של המוצרים הינם 100% ממקור טבעי, דבר נדיר ביותר בקנה מידה עולמי.

המפעל מורשה משרד הבריאות ומחזיק ברשיונות הנדרשים למכירה בארץ ובחו"ל.

אנו מתמחים בפיתוח נוסחאות על פי דרישת הלקוח ובייצור PRIVATE LABEL
ב"ניחוח טבע" מיוצרים יותר מ- 100 סוגי סבון (אמיתי) ב- 3 קווים שונים (עבודת יד וממוכן). החברה מקפידה על איכות ללא פשרות וחלק נכבד מהייצור שלה מיוצא לרחבי העולם.

"לפני שנים רבות החלטנו להקים את ביתנו במצפה רמון, במרכזו של נוף בראשית מגוון, עצמתי וייחודי בקסמו, מרחביו ושכבותיו. מאז שנת 1999 אנחנו מייצרים ומשכללים מוצרי טיפוח ממקור טבעי בעבודת יד, בשימת לב של צוות עובדינו המסור והמיוחד.
היום אנו מתכבדים לחלוק עמכם יצירתנו זו."

שבילים – אתגר וגיבוש

אנו בשבילים מאמינים כי בשטח ישנו הכוח לחבר בין האדם לטבע ובין האדם לרעהו, לכן פיתחנו במהלך השנים פעילויות שטח ייחודיות המתאימות לכל סוגי האוכלוסייה.

בחברה מדריכים וותיקים ומנוסים אשר מכירים היטב את אורחות הטבע וסודותיו מלווים ומנחים את מגוון הפעילויות. צוות שבילים שם לעצמו כמטרה להתאים לכל לקוח באשר הוא את הפעילות הטובה ביותר וזאת מתוך ניסיון והכרה בצורכי לקוחותינו.

מי אנחנו?
חברת שבילים – מדריכים ואנשי שטח מנוסים…
 • החברה החלה את פעולתה בשנת 2006 ושמה לה למטרה להיות חברה מובילה בתחום האטרקציות ופעילויות שטח ייחודיות לקבוצות.
 • בחברה מועסקים מיטב המדריכים ואנשי המקצוע בתחום, לשבילים ביטוחים מקיפים המכסים את המשתתפים במהלך כל הפעילויות השונות.
 • אנו בשבילים מאמינים שלקוח מרוצה הוא שגריר טוב ולכן אנו מציעים רמת שירות, בטיחות ומקצועיות מן הגבוהות בשוק.

מכון המקדש

"מכון המקדש" עוסק, מאז היווסדו בשנת תשמ"ז, בהשבת נושא "בית המקדש" לחזית המחשבה היהודית ובקידום העיסוק היומיומי בנושא זה.

במסגרת זו, בין השאר, שוחזרו במכון רבים מכלי המקדש והם מוצגים לציבור בתערוכת המכון בירושלים.

המכון גם פועל לקרב את מושגי המקדש ולהמחישם כך שיהיו מובנים יותר.

לצורך כך נבנה במכון דגם מדויק של בית המקדש וכן צוירו על ידי אמנים ידועי שם ציורי שמן מרהיבים המתארים את חיי המקדש.

המכון רואה חשיבות עליונה בכך שיותר ויותר יהודים יעסקו בלימוד ובעשייה בעניינים הקשורים למקדש מתוך תפיסה שהמקדש הוא מרכז החיים היהודיים ומהווה קשר חי בין עם ישראל לאביו שבשמים.

נבטו – חוות שבטה

החווה מרוחקת כ 8 ק"מ מהציר הראשי ומהווה נקודת ישוב מבודדת בלב המדבר.
הבידוד הוא יתרון עצום למי שחפצה נפשו להתנתק מאינטנסיביות היומיום ולהתחבר לקצב אחר, למימד זמן אחר ולנוף מדברי עם אופק רחוק…

וכמובן להתחבר לאנשים מיוחדים ששמחים לקבל אורחים בלב המדבר ומארחים בנעימות ופתיחות כיאה למסורת האירוח המדברית.

בנוסף, המטבח שלנו מקומי, טרי ואיכותי, כאשר יחד עם כל המרכיבים האחרים, אנו מציעים חווית אירוח מטעינה ומחדשת בלב המדבר.

חצר הראשונים דגניה

חצר הראשונים דגניה – אם הקבוצות והקיבוצים, אתר אום ג'וני ומרכז המבקרים בבית הבד

השנה היא 1910. עשרה חלוצים ושתי חלוצות חדורי אמונה בערכי העבודה העצמית, השיתוף ובניין הארץ מקימים במו ידיהם, לחוף הירדן והכנרת, את דגניה א'. במהרה זוכה דגניה בתואר המחייב "אם הקבוצות והקיבוצים" ונהפכת לאחד היישובים הידועים ביותר בתולדות התנועה הציונית. בעקבותיה נוסדו בארץ מאות קבוצות וקיבוצים שנפרשו על פני מפת ישראל.

בחצר הראשונים היפה והאותנטית, שביקור בה נדמה כמסע אל העבר, תלמדו כי האמונה בכוחה של הקבוצה כמשפחה מורחבת, אינטימית ותומכת המצמיחה את הפרטים שבתוכה, הגשימה לראשונה רעיון חברתי מהפכני ששינה את פני החברה הישראלית.

אך זה רק חלק מהחוויה. בשנת 2010, במלאות 100 שנה להקמת דגניה, חברו קבוצת דגניה א', קרן קיימת לישראל ומועצה לשימור אתרי מורשת בישראל לשם שחזור הצריף באום ג'וני ושיפור האתר לטובת המבקרים. לכם לא נותר אלא להתענג על סיור מאום ג'וני לדגניה, המביא את סיפורם המופלא של מייסדי הקבוצה הראשונה ושל תחילת ההתיישבות השיתופית.

מוזיאון דגניה מספר בתצלומים שובי לב את סיפור התקופה. במרכז המבקרים אפשר לשכור מכשיר לסיור קולי (עברית ואנגלית) הפורשׂ את סיפור דגניה בכל אתריה היסטוריים. לקבוצות מוצע משחק תחנות אינטראקטיבי מהנה באתרים השונים.

אל תוותרו: כנסו אל מרכז המבקרים החקלאי בבית הבד שבו מפיקים שמן זית מזיתי דגניה. במקום חנות מפעל וכן מוקרן סרטון המתאר את תהליך הפקת שמן הזית. – מהעץ לבקבוק.

הידעת? מקור השם "דגניה" בחמשת מיני הדגנים הגדלים בארץ.

טלפון: מרכז המבקרים וחנות 04-6608641, הזמנת סיורים לקבוצות 052-3749170

שפות הדרכה: עברית, אנגלית

מוזיאון בית המאירי

בשיפולי הרובע היהודי העתיק של צפת ניצב בית אבן היסטורי בן שלוש קומות, בכל קומה בו מתפתלים מבוכים ומעברים משונים. המבנה המרתק טומן בחובו את סיפור חייהם של היהודים בצפת ב-200 השנים האחרונות.

עולמה של הקהילה היהודית המקומית, על פלגיה ועדותיה, מועבר באמצעות חפצי לבוש וריהוט, כלי בית, מלאכה וקודש, וכל זה מעשה ידיו של איש אחד – יחזקאל המאירי, שהקים בעירו האהובה מוזיאון ייחודי המוקדש לצפת ולאנשיה.

המבנה – על תשעת חללי התצוגה שלו – הוא אחד השרידים היחידים מהגרעין העתיק של צפת, וקומותיו ומפלסיו נבנו בתקופות שונות. בקומה התחתונה שרדו מהמאה ה-16 מבני מגורים ומקווה טוהרה שעץ תאנה פרץ וצמח מבין כתליו. בלב הבית שני אולמות גדולים ששימשו באמצע המאה ה-19 את בית הדין הרבני הספרדי. מעל האולמות שוכן מבנה בית הספר לבנים שהוקם בסוף אותה מאה. בין החצרות והכוכים יש בורות מים חצובים ודליות גפן עתיקות.

למבקרים מוצעות תכניות מגוונות בשעות גמישות, בתיאום מראש. אפשר להזמין סיורים ברובע העתיק ולערוך אירועים משפחתיים. ליחידים ניתנת הדרכה קצרה לקראת סיור עצמי במוזיאון.

אל תוותרו: שיאו של הביקור הוא מפגש עם "זקני צפת", המגולמים על ידי מדריכים-שחקנים.

במיוחד לילדים: אפשר לרכוש חוברת הפעלה לחוקרים הצעירים שתלווה את הילדים בין חדרי המוזיאון.

הידעת? יחזקאל המאירי (1989-1934), מייסד המוזיאון, היה סופר, עיתונאי ודור חמישי לבני צפת. המוזיאון היה בעבורו מפעל חיים שלו הקדיש כ-30 שנים.

שפות הדרכה: עברית, אנגלית, רוסית

מיקום: רחוב קרן היסוד 158, העיר העתיקה, צפת

פארק יטבתה

פארק חוויה חדש לכל המשפחה ולקבוצות החושף את סודות המדבר והטעם של יטבתה באמצעות טכנולוגיה מתקדמת לצד פינות משחק ומתקני אתגר.
פארק יטבתה החדש צמוד לפונדק יטבתה.

סובב יטבתה: סיור מודרך למשפחות ולקבוצות. פוסעים ב"דרך השוקו" ברפת, במחלבה, ובקיבוץ, סיור חקלאי ומתקנים של אנרגיה מתחדשת. הסיור בתאום מראש.
סדנאות גלידה יטבתה: חושפים את סודות הייצור, המכשירים והמרקמים הטריים. בתאום מראש.

(קרדיט: תוכן ותמונות -פארק יטבתה)

אליפז – חופש וחוויה בערבה

25 חדרים זוגיים ומשפחתיים, המוקפים מדשאות ופינות ישיבה.
ארוחת בוקר מוגשת לחדר בסלסלה. האורחים נהנים מבריכת השחייה בקיץ ומשולי טיול רבים בחורף.
אתר קמפיגג ובו אוהל אירוח, שולחנות וכיסאות פיקניק, פינות בישול ומדשאה. האתר מתאי לקבוצות ומשפחות.
ארוחות: מגוון ארוחות לקבוצות במתחם האירוח, בחדר האוכל ובשטח.
מרכז הדרכה: מציע מגוון רחב של טיולים וסיורים למשפחות וקבוצות: סיורי חקלאות מדבר, אנרגיה מתחדשת, גבולות וצפרות, עפיפונים בשקיעה, טיולים מודרכים ועוד.
חדש באליפז – חממת 5 החושים: על רקע הרי אדום, ובלב המטעים והפרדס, שיכורים מריח התבלין, נקטוף ונטעם ממגוון הגידולים, בחממות סגורות ובשטחים חקלאיים פתוחים.

(קרדיט: תוכן ותמונות -אליפז – חופש וחוויה בערבה)

סמר בייק הוטל

"סמר בייק הוטל": חוויית רכיבה מודרכת באופני הרים, טיולי רכיבה יומיים ולמספר ימים במסלולי הרכיבה הרבים בערבה ו"בשביל ישראל לאופניים".

מתחם להדגמת רכיבה אתגרית.

הרוכבים מוזמנים ללון בחדרי הלינה לרוכבים וליהנות מאירוח מדברי. סיורי היכרות עם האנרגיה המתחדשת ומתקן האנרגיה הסולרית הניסיוני המתחמם באמצעות קרני השמש שמפעילות טורבינות המייצרות חשמל.

עוד בסמר: מרכז ללימודי מדבר וסיורים בהנחיית מיטב מורי הדרך בערבה.

נפלאות עין כרם – נשים יוזמות תיירות

ימי גיבוש, ימי כייף, סיורי נשים, אירועי סוף שנה עם צוות "נפלאות עין כרם". שלל חוויות בעין כרם הקסומה מבוססות אירוח בבתים העתיקים בעין כרם. בואו להכיר את עין כרם מבפנים, בפינות החמד הנסתרות, בסימטאות העתיקות, ובתוך הבתים.

בכל בית מזומנת לכם חוויה . חוויות פולקלור ומורשת, קולניריה, מפגשי אומניות, סיורי חוץ בעין כרם, סיורי נשים, סיורי טבע, אקולוגיה ומלאכות עתיקות, סדאות בישול משעשעות, סיורי טעימות וסיורים בירושלים עצמה באתרים הקלאסיים.

על הגל

ימי כיף, סדנאות גיבוש ואירועים חלומיים על חוף הים, בשילוב התנסות בגלישת גלים.
על הגל הוא עסק חברתי, אנחנו מאמצים את עמותת "הגל שלי" ומעסיקים את בוגריה כעוזרי מדריך.
מתאים לבני כל הגילאים ולא נדרש כל נסיון מוקדם!

בואו לקחת חלק בחוויה ייחודית עם ערך חברתי מוסף.

החול יכול

החול יכול – מתחם קונספט ייחודי וראשון מסוגו לפעילות באומנות החול!
תתארו לכם את האצבעות נעות בין גרגירי החול, הדמיון מובע בין צללים, חושים וצבעים. המתחם, בעיצובו האקולוגי, הממוחזר ובניחוח ים מפגיש בין חדשנות לערך ומהווה מרחב קסום לביטוי היצירתיות והמקוריות של כל אחד.

במקום מגוון עמדות מרתקות: שולחנות אור חול, ארגז לפיסול, עמדת יצירה והכנת מזכרת, עמדת תוכן והכנת חול צבעוני ע"י המשתתפים. חדש! Sandstory & Sensory Room חדר מסתורי בו הסיפור נעלם ודימיונכם משלים את הפרטים.

מקום ליצור, להתחבר לטבע לאומנות ואחד לשני.

חוות האלפקות

לפני 28 שנים הבאנו את האלפקות והלאמות מדרום אמריקה לישראל, במטרה לגדל חיות שלא למטרת מאכל אלא למטרת הפקת צמר איכותי ואקסלוסיבי. היום, ניתן לפגוש בחוות האלפקות כ-300 אלפקות ולאמות, סוסים, גמלים, חמורים, ועיזים.

חוות האלפקות היא החווה היחידה מחוץ לגבולות אמריקה בה מתבצע כל תהליך הפקת הצמר החל מהגידול והשבחת הסיב ועד למוצר הסופי (מהאלפקה עד הסוודר). בביקור במפעל הצמר בחווה תוכלו ללמוד על סגולותיו ויתרונותיו של צמר האלפקות ומה הופך אותו לכל-כך איכותי ביחס לסוגי הצמרים הטבעיים האחרים. תוכלו להתנסות בפעילויות צמר לסייע בעיצוב ואף להתחדש בפריט צמר אלפקות איכותי ואופנתי מחנות המפעל שבחווה. החווה משמשת כמרכז לתיירות מדברית באיזור מצפה רמון ומציעה מגוון אטרקציות לכל קבוצת גיל או אוכלוסייה:

 • רכיבה על סוסים
 • צימרים ומתחמי לינה לקבוצות
 • סטודיו ליוגה
 • פעילויות גיבוש ו-ODT
 • פיקניק לאמה ועוד.
 • חוות האלפקות היא נקודת מוצא מצוינת לטיול מדברי בנופי בראשית של הר הנגב: מצוקים, תצפית מרהיבה למכתש רמון, טרסות נבטיות ובוסתנים זעירים. רכיבה רגועה המתאימה לכולם ורכיבת אקשן למנוסים שבכם.

צימרים
על גבעת הלאמות שבחווה, בלב נווה מדבר שטובל בירוק, פזורות חמש יחידות אירוח קסומות: ארבעה צימרים וסטודיו אחד' בהן תוכלו להתארח ולטעום לכמה ימים מחיי החווה.
כל הצימרים והסוויטות מעוצבים ונעימים מאד, וכוללים:

 • פינת ישיבה
 • פינת אוכל
 • מזגן אוויר
 • מטבחון מצויד (כולל מקרר, כירה חשמלית, תנור וכלים)
 • חדר רחצה מרווח
 • נוף מדבר וחווה מכל החלונות
 • מרפסת מוצלת המשקיפה על הלאמות והאלפקות

הביקור בחווה זו חוויה בלתי נשכחת והנאה מובטחת לכל המשפחה.
לחובבי השטח והנופים נמליץ לצאת לטיול סוסים זוגי או משפחתי, לנופי הבראשית של מכתש רמון.

חוות החוויות

חוות החוויות בכפר הנוער כנות. מרכז מבקרים ובו פינת חי קסומה, המנוהלת ומופעלת במלואה על ידי בני נוער, יזמים צעירים.
במקום פעילות מגוונת להכרת בעלי החיים, בעלי כנף, לול חופש, עגלים, עזים ופינת ליטוף.
בכל שבת פעילות יצירה, הופעת קפיצות ראווה של סוסים ו/או הופעת כלבים מכלביית דוגסנס הסמוכה.
אוהל בדואי מפנק ומרחב השתוללות עם מתקנים מתנפחים לילדים הצעירים.
מחכים לכם בכל שבת, בין השעות 9:30 14:30

אפשר לחגוג ימי הולדת ופעילות קבוצתית לילדים ונוער. פעילות תחרותית מהנה, פעילות לימודית ועוד.

חרסינה

אטרקציה חרסינה – סטודיו לפיסול וציור – ברמת הגולן בחד נס

סדנאות חימר מהנות ברמת הגולן

אטרקציות לילדים, אטרקציות למשפחות, אטרקציות לקבוצות, גלריות ומוזאונים

בסטודיו נערכות סדנאות חוויתיות לפיסול בחימר וקרמיקה בהדרכתה של טובה כהן, אמנית בוגרת בית הספר הגבוה לעיצוב "בצלאל" ותואר שני באמנויות.
הסדנאות מתאימות  למשפחות, חברים, זוגות וילדים . זוהי אטרקציה המאפשרת לעוף עם הדמיון ולגעת בחומר, חוויה מעשירה וייחודית, אפשרות נהדרת לגיבוש משפחתי, לחוויה זוגית או לבילוי ייחודי עבור המטיילים והנופשים בסביבה.
כל משתתף  בסדנא ייצור שתי עבודות: האחת בעבודת יד והשניה באמצעות האובניים(גלגל), אותן יעטר ויצבע.
היצירות תשארנה בסטודיו לייבוש, שריפה וזיגוג ולאחר מכן תשלחנה לביתכם.
משתתפי הסדנא זוכים להנאה כפולה: זמן איכות וביטוי אישי  ובנוסף מזכרת שימושית מרגעים יפים.

Uri & Osnat Yaalon

e are a husband and wife team of wood artists – Osnat specializes in carving and sculpting, and Uri specializes in lathe turning. Osnat's work tends to be more decorative, and Uri's work tends to be more functional, but every item made in our workshop is unique and worthy of a place of honor in your home. While many items in our shop are made by one person, you'll also find some of our very special collaborations.

We live in a small agricultural community near Jerusalem called Neve Ilan. We use mostly local wood, particularly salvaged olive wood. Our studio is in our home, and if you live nearby, or are visiting Israel, we invite you to see our workshop.

We love to bring wood to life, and we prefer to use beeswax and natural oils in finishing to bring out the wood's natural beauty. We hope that our designs will be emotionally stirring for the viewer and meaningful to handle.

עיזה פזיזה – משק צבן

חוויה ייחודית במשק עיזים משפחתי וארוחות של גבינות עיזים.
סיורים, סדנאות להכנת גבינה כפרית ופעילות גיבוש לפרטיים, משפחות וקבוצות.
מקום לעצירה בדרך, קפה וקניות במעדניה.
תכנית גמישה ללקוח, פעילות בעברית ובאנגלית, מתאים למבוגרים וגם לילדים.

חוות גזית

חוות גזית – חוות סוסים הממוקמת במושב אביטל שלמרגלות הגלבוע. החווה מציעה מגוון רב של פעילויות לקבוצות, משפחות וזוגות:

טיולי סוסים – טיול חוויתי ברכיבה על גבי סוסים בשדות עמק יזרעאל לנופיו היפים של הגלבוע, בין הגידולים החקלאיים והטבע הפראי המשתנים בהתאם לעונות השנה. אורכי הטיול משתנים החל מחצי שעה ועד לטיולים ארוכים של מספר ימים. הטיולים מתאימים לרוכבים בכל הרמות.

רכיבה לקטנטנים – בחוות גזית גם הקטנטנים שלכם יוכלו ליהנות מרכיבה קצרה בשטח החווה.

ימי גיבוש וכיף – החווה מציעה ימי גיבוש ופעילויות לצוותי עובדים, מנהלים וקבוצות. בימי הגיבוש של חוות גזית ניתן להנות מטיולי סוסים, משחקי בוקרים, טיולי רייזרים ועוד המון המון פעילויות.

אירועים ומסיבות – החווה מציעה מגוון של פעילויות לכל הגילאים איתן תוכלו להרכיב אירוע אישי וחוויתי – רכיבות לילדים, טיולי רכיבה בשטח, משחקי בוקרים ועוד.. בנוסף, בחווה פינות ישיבה נעימות ומדשאות להנאתכם.

סדנאות ODT – סדנאות לפיתוח מיומנויות עבודה שונות באמצעות הסוסים, בעזרת ביצוע משימות וניתוחם לשפה ארגונית וניהולית – פיתוח מיומנויות ניהול ומנהיגות, תקשורת, שפת גוף, עבודת צוות, אסרטיביות, יכולת התנהלות מול עובדים ולקוחות ועוד…

הכי טוב בדרך – סדנת מנהיגות מחכמת הטבע והמקורות

חוויה וכלים מעשיים להנהיג את חייך להשגת מטרות דרך החוכמה הקדומה ליצירת יותר כסף, בריאות, שמחה ואהבה.
1. סדנאות שטח
2. הרצאות ומופעי השראה בכנסים
3. הדרכות פרטיות – סיור +
4. קורסי מנהיגות לקהילות
5. מסעות מדבר ופינוקים

(קרדיט: תוכן ותמונות -הכי טוב בדרך – סדנת מנהיגות מחכמת הטבע והמקורות)

רוח האירוח – לופט מדברי

ברוכים הבאים לרוח האירוח – לופט מדברי

בחנוכה 2008 חנכנו, משה ואני, את  רוח האירוח – לופט מדברי. מקום שהוא  שילוב של לופט המארח קבוצות קטנות וסטודיו ליוגה.

את השיפוץ עשינו במו ידינו ובעזרת קרובי משפחה וחברים טובים. התוצאה היא מקום ביתי, מרווח, עם אווירה נהדרת.

הלינה משותפת, בגלריית עץ נעימה ועל גבי מזרונים איכותיים. בחצר שולחנות עץ ופינת מנגל, יש מטבחון מאובזר ושני תאי שירותים עם מקלחות.

מתאים לקבוצות עד 20 איש, לאנשים שאוהבים להיות ביחד בתנאים טובים!

ניתן גם להשתמש בחלל לסדנאות, ארועים קטנים או לארוחות  מוזמנות מראש.

לינה ואירוח
לאוהבי הסגנון של לינה משותפת – אצלנו תקבלו תנאים מעולים. חימום בקמין עם ארובה בחורף, מיזוג בקיץ, מזרונים איכותיים, לינה בגלריית עץ, שתי מקלחות משובחות, פינת מנגל מלכותית, פינות רביצה וחצר נעימה.

במקום מטבחון מאובזר שניתן לבשל בו, וכולל: מקרר, כיריים חשמליות, סירים, מחבתות וכלי בישול מכל סוג (צלחות, קערות, סכו"ם, כוסות וגם כוסות יין).

ניתן להזמין ארוחות צמחוניות/בשריות מראש.

רבע שעה של הליכה קלה למצוק מכתש רמון המרהיב ביופיו.

ילדים ומבוגרים מתאהבים במקום!

סדנאות ואירועים

הסטודיו שלנו נעים ומאפשר קיומם של סדנאות ואירועים מסוגים שונים.

ניתן לקיים סדנת יוגה כהפוגה מיום טיול, או להזמין סדנאות אחרות ממיטב הכישרונות של מצפה רמון (רשימה בהמשך).

אם אתם מורים ורוצים להעביר סדנא לקבוצתכם אתם יכולים לשכור את המקום לצורכיכם ואנחנו יכולים לספק ארוחות.

מדי כמה חודשים אני מקיימת סדנת סוף שבוע למי שרוצה להעמיק בויג'נאנה יוגה.

ויג'נאנה יוגה – ויג'נאנה בסנסקריט – להבין מבפנים. זו יוגה שבה מתרגלים מדיטציה, פראניאמה (תרגילי נשימה), אסאנות באופן מדויק (תנוחות), קריאת טקסטים והרפיה. לקריאה נוספת על השיטה www.vijnanayoga.co.il

קצת עליי – דנה, נשואה למשה ואימא לגוני ונעמי המקסימים. מתרגלת יוגה משנת 1994, תלמידתה של אורית סן-גופטה ומורה ליוגה משנת 2001.

מלמדת תלמידים ממצפה רמון ומהאזור, ועוזרת הוראה בקורס מורים ליוגה במכללת וינגייט.

סדנאות / הרצאות ברוח האירוח מצפה רמון:

 • יוגה

 • ריו אביירטו – ריקוד חופשי בליווי מוסיקה

 • תטא הילינג

 • צילום במדבר

 • צייר לי אהבה – שביל מסע אמנותי

 • מדיטציה – משכיבה להליכה

 • רוקחות טבעית וצמחי מרפא

 • אסטרולוגיה

אירועים קטנים

אצלנו תוכלו לחגוג ימי הולדת וחגיגות משפחתיות, מסיבות רווקות/ים, לערוך קונצרטים, מפגשי לימוד, מעגלי נשים או כל אירוע קטן אחר.

ניתן גם לחגוג את ליל הסדר או את ראש השנה ולצאת מהשגרה הביתית.

המקום נקי, מרווח ויפה ויש בו אווירה נעימה ואוויר מעולה.

ישנה אפשרות לשכור את המקום לכמה שעות לאירוע בלבד. ניתן לשלב סדנא עם אירוע קטן ולינה, וכן להזמין מראש ארוחות.

חוגים
בימים א'-ה' מתקיימים חוגים למבוגרים וילדים – יוגה, ריו אביירטו (תנועה חופשית בליווי מוסיקה), פלדנקרייז, תיאטרון לילדים.

סבא מוטי

הבובות של סבא מוטי – להוציא חיוך מעץ

סבא מוטי פותח בחג החנוכה את סדנת האומן והגלריה שבביתו. במושב גינתון משק 45.לתצוגת  בובות העץ הקסומות שהוא יוצר ביד אומן ובאהבה רבה.

הבובות שובות לב ומרתקות ילדים ומבוגרים כאחד..לילדים הנאה מרובה ולמבוגרים קצת נוסטלגיה ולכולם ביחד קצת יותר חיוך.

בתצוגה :

בובות מורכבות  מ-20 עד-30 חלקים כאשר החיבור המיוחד שלהם מאפשר גמישות רבה  החל    מפעילות ספורטיבית וכלה בריקוד באלט.

בובות עץ/חבל של דמויות אדם וחיות.

בובות זעירות המשולבות במתקנים של גני שעשועים ולונה פארק.

פעילות יצירתית לילדים שבמהלכו יוסבר על תהליך העבודה ובהמשך –יחד איתכם- יבנה סבא מוטי  בובת עץ/חבל על פי בחירתכם  ועל פי טעמכם.

אתם בוחרים גוף, גפיים (כדורים) חבלים וכובע  וסבא מוטי ילווה אתכם בתהליך ההרכבה בתום ההרכבה הבובה נוסעת עמכם הביתה.

עלות הפעילות  55 שח (מתוך זה עלות הבובה 50 שח)

לכבוד החג יקבל כל משתתף בסדנא סביבון מעשה ידי סבא מוטי.

לרוכשים פריט מהתצוגה יהיו זכאים גם הם לסביבון

זמן פעילות משוער  כ -90  דקות

מתאים לילדים ומבוגרים כאחד

 • מומלץ להגיע כ-15 דקות לפני תחילת הפעילות
 • הפעילות היצירתית מותנה ברישום מוקדם.
 • התצוגה בחינם  !!!

הפעילות מותנית במזג אויר נאה במקרה של ספק נא להתעדכן

יצירת קשר

נייד: 050-6688680

דא"ל    motishvartz@walla.co.il

אתר האינטרנט: www.motispuppets.co.il

או בגוגל: הבובות של סבא מוטי

הגעה:waze –  -הבובות של סבא מוטי

אירוח ביתי ברובע היהודי באווירה קסומה

אירוח ביתי ברובע היהודי באווירה קסומה, להחזיר אתכם לטעם של פעם בעידן של היום בשיחה עם הרבנית דינה על החיים ברובע היהודי, סיפור אישי משפחתי מעניין.

*הרבנית דינה ובעלה הרב משה חיים מחלוצי הרובע היהודי 4 דורות ברובע היהודי
*דינה תספר לכם על אהבת ישראל אמיתי ואיך היא ומשפחתה באהבה ושמחה מיישמים
*מעמד האשה ביהדות
*מה יוצרת המילה אמן
*הפרשת חלה וסגולותיה
*סדנת חלות וקליעות
*סדנת מאכלי שבת ירושלמי חסידי – קוגל ירושלמי

בתיאום מראש: התשלום משתנה לפי סוג האירוח
אירוח לשיחה בין שעה וחצי –לשעתיים +כיבוד קל
סדנא-בין שעתיים לשלש שעות +כיבוד קל
ליחיד 70 ₪
ליחיד בקבוצה 30 ₪
סדנאות אוכל המחיר משתנה לפי סוג.
קבוצה מינימום 15 אנשים—מקסימום 28 אנשים

חוות כרמי עבדת

יתרון גדול הוא לגדל את הענבים בכרם ולייצר מהם יין ביקב הצמוד אליו. כאשר היינן הוא גם הכורם מתאחדים האינטרסים וייצור יין איכותי הוא קו מנחה החל מגידול הענבים, הבציר וכלה ביקב. כרמי עבדת הוא יקב משפחתי קטן המייצר כ – 6,000 בקבוקים בשנה.

 ייצור היין מתבסס על שני הזנים השתולים בכרם, מרלו וקברנה סוביניון. המרלו נבצר בדרך כלל באמצע אוגוסט והקברנה בתחילת ספטמבר. הענבים נקלטים ביקב מיד עם תחילתו של הבציר בשעות הבוקר המוקדמות, ונכנסים מיד למיכלי התסיסה. תהליך התסיסה מתבצע  בטמפרטורה של 25 מעלות דבר השומר על הארומות המיוחדות מן הכרם קו המנחה אותנו בכל ההחלטות המתקבלות ביקב.
לאחרונה התחלנו לייצר ליקרים מפירות הבוסתנים בחווה – ליקר משמש, אפרסק, נקטרינה, ותפוחים.

תוצרת היקב נמכרת בעיקרה בחווה לאורחי הצימרים ולקבוצות המגיעות לסיורים וטעימות יין. חלק מן היין נמכר במסעדות האזור וחלקו נמכר דרך אתר האינטרנט שלנו ומגיע ישירות אל המזמינים.

כפר הנוקדים

בבקעת הקנאים שבמדבר יהודה, בין העיר ערד למצדה, שוכן נווה מדבר מוריק: כפר הנוקדים. כאן, בצל עצי דקל ובוסתנים, עומדים חדרי אירוח ציוריים, אוהלים בדואים ארוגים מצמר עיזים, חאנים רחבי ידיים מאבן מקומית ופינות חמד לרוב.

כפר הנוקדים מארח קבוצות ובודדים הרוצים ליהנות מאווירה שקטה, משלווה ומנוף מדברי בראשיתי.
האקלים המדברי מיטיב עם האורחים: האוויר צח ויבש ביום, וצונן ומשיב נפש בלילות.

לאורחי הכפר מוצעות אפשרויות לינה שונות החל מחדרי אירוח ועד אוהלים וסוכות. ניתן גם להגיע לקמפינג במקום.
כפר הנוקדים מציע למשפחות חבילות חצי פנסיון על בסיס לינה וארוחות וכן במקום פינות מטבח, בהן ניתן לארגן ארוחות באופן עצמאי.

כפר הנוקדים מזמין אתכם ליהנות מטיולי גמלים, טיול אופניים או לצאת לטייל עם האפליקציה שלנו "נוקדים בשטח", שמציעה מסלולים קרובים לכפר ואפילו משחק ילדים מדליק ביותר. נשמח לקחת אתכם אל לב המדבר רכובים על גמלים, להשכיר לכם אופניים בהם תיסעו לטייל בקרבת הכפר או ללוות אתכם וירטואלית באחד מחמשת המסלולים שמחכים לכם באפליקציית "נוקדים בשטח".

כפר נהר הירדן

כפר נהר הירדן הוא כפר נופש ייחודי לילדים המתמודדים עם מחלות כרוניות גנטיות או מחלות מסכנות חיים, ולילדים עם צרכים מיוחדים. הכפר מאפשר לילדים המתארחים בו לקחת פסק זמן של מספר ימים משגרת הטיפולים, הכאבים והמגבלות, ליצור קשרים חברתיים חדשים, לחזק את בטחונם העצמי ולבלות באושר עם גיבוי רפואי מלא – ללא עלות לילד ולמשפחתו.

בימים בהם לא מתארחים ילדים, כפר נהר הירדן פותח את שעריו לקיום אירועים במקום הכוללים:

אירועי חברה וארגונים
אירוח ימי כיף, גיבוש והעשרה לעובדים
ימי עיון וכנסים מקצועיים
הצגות והרצאות
סיורים לקבוצות מאורגנות

חשוב לדעת!
כשאתם בוחרים לקיים אירוע חברה, כנס, יום עיון או יום גיבוש בכפר נהר הירדן, אתם תורמים ישירות לילדים המתמודדים עם מחלות כרוניות קשות ולילדים עם צרכים מיוחדים.

נהריים בגשר

ב"נהריים בגשר" תכירו אנשי חזון ומעשה.
מראשוני המתיישבים לפני כמעט 100 שנה ועד היום, הסיפורים של "גשר הישנה" מגלמים בתוכם את סיפורה של מדינת ישראל. על גדות הירדן הדרומי, נשמע את סיפורי החלוצים של שנות ה-30, על קרבות מלחמת העצמאות, על הקמת תחנת כוח היסטורית, על הסכם השלום עם הירדנים ועל שיתופי פעולה אזוריים.

בקצה כביש מתפתל בין שדות, מטעי תמרים ובריכות דגים, אל מול הרי הגלעד התלולים, שוכנת פינת נוף חבויה המביאה עמה ניחוחות עבר. סיפור היסטורי מרתק, על גבורה, נחישות ועוצמה אנושית.

תוכלו להנות מסיורים ופעילויות מגוונות לקבוצות ויחידים.

בשנת 1939 הגיעו למרחב הטרשי והפראי שעל גדות הירדן חלוצים נמרצים ובחרו לבנות כאן את ביתם –במקום מרוחק הסמוך לגבול, דל באמצעים אך מלא בקסם בראשיתי שקשה לעמוד בפניו.

אך זוהי רק חלק מהתמונה ההיסטורית: ב-1927 החלו העבודות הקדחתניות להקמת תחנת כוח הידרו-אלקטרית סמוך למפגש הנהרות ירדן וירמוך, ובתוך פחות מחמש שנים החלה תחנת הכוח נהריים לייצר חשמל. על המיזם, שפעל עד 1948, ניצח היזם פנחס רוטנברג ("הזקן מנהריים").

שני המאורעות שלובים כאן יחדיו ב"חוויית נהריים" – מיצג אורקולי הכולל סכרים נעים, מים זורמים, צלילים וצבע להמחשת פעילותה של תחנת הכוח; ובמיצג מולטימדיה מרגש במבנה האבן היחיד שנותר מהיישוב. עוד במקום: בונקר הלוחמים המקורי ו"אגדת לחם" – מאפייה ובה תנור לבֵנים בן למעלה מ-80 שנה.

מדי יום ב-11:00 וב-12:30 יוצא סיור מודרך הכולל את מיצג "חוויית נהריים" ומעבר בגדר המערכת אל גדת נהר הירדן. בתיאום מראש אפשר להוסיף סדנת אפייה, סדנת העצמה "הופכים חזון למציאות" וארוחות לאירועים.

אל תוותרו: טיילת גאון הירדן שעל גדת הירדן תפגיש אתכם עם שלושת הגשרים הנוטים מעל הנהר ועם חאן ממלוכי מהמאה ה-14 (בתיאום).

במיוחד לילדים: בחול המועד (פסח וסוכות) או בתיאום מראש – פעילויות וסדנאות מיוחדות.

הידעת? בית הילדים בגשר נבנה מלבני בוץ, ולאחרונה חודש בידי צוות השימור של המועצה לשימור אתרים, בשיטות המקוריות שבהן נבנה.

 

שעות פתיחה:

טלפון:

דוא"ל:

אתר: www.naharayim.co.il

שפות הדרכה: עברית, אנגלית

מיקום: כביש 90, בצומת קיבוץ גשר פונים מזרחה לפי השילוט

ביו תור שדה אליהו

מרכז המבקרים ביו תור נבנה מתוך כבוד ואמונה בדרך החיים הירוקה בה בחרנו.
יש בנו רצון גדול להעביר זאת לאנשים אחרים ככל האפשר, בכדי ללמד על חשיבות שמירת הטבע.
המרכז נמצא בקיבוץ שדה אליהו , קיבוץ דתי שיתופי בעמק המעיינות.
אנו חלוצים בארץ בתחום החקלאות האורגנית וההדברה הביולוגית, ומזמינים אתכם לחוויה מהנה ומעשירה בנושאים שונים :

חקלאות אורגנית – נבקר בשדה האורגני נטעם, נחוש ונהנה מהמרחבים הירוקים , בשדה המשתתפים ישמעו על מריו לוי האיש והאגדה , אבי החקלאות האורגנית בישראל , על הייחודיות של חקלאות זו ועל חשיבותה לבריאות שלנו.

הדברה ביולוגית – BIOBEE מפעל ההדברה הביולוגית הראשון בארץ , מפעל מוביל בתחומו ברמה הבינלאומית. בסיור נבקר את תיבות הקינון של התנשמת והבז, המסייעים בהדברה ביולוגית לחקלאים , הדגמות של הדברה ביולוגית באמצעות מיני חרקים וזבובים מעוקרים . הדגמה של דבורת הבומבוס המשמשת להאבקה טבעית בחממות ובשטחים פתוחים .

קהילה שיתופית דתית – הכרות עם אורחות החיים בקיבוץ שהוקם בשנת 1939 ועד ימינו עוד ממשיך להתקיים כקיבוץ שיתופי על כל המשתמע מכך…

בנוסף ניתן ליהנות אצלנו משלל אטרקציות וסדנאות ולשלב ארוחות חלביות בקפה בשדה או ארוחות בשריות באולם חדר האוכל .
במקום ישנה חנות לקניית מוצרים אורגניים וטבעיים ומוצרים מתוצרת מקומית.
המקום פתוח בכל השנה למעט חגים ושבתות . יש לתאם מראש.

יקב שיכר הכפר (שיקויי געתון)

שיכרי פירות.

מרכז מבקרים בו ניתן לרכוש שיכר פסיפלורה, רימון, ליצ’י, קיווי, דובדנים, תמרים ועוד.

כל המשקאות מיוצרים במקום.

סדנה לטעמך

בסדנת לטעמך יוצר המבקר שיכר לטעמו הפרטי ע"י עירבוב של שיכרי פסיפלורה, ליצ'י, רימון, קיווי, שקד ודבש, או מקצתם, ביחסים כמותיים שהמבקר קובע. לרשות המבקר עומדים שיכרים וכלי מדידה.

בגמר הניסיון עומד לרשות המבקר השיכר שנבחר על ידו (בבקבוק של 250 מ'ל) וכן בקבוק שיכר של 750 מ'ל מהמבחר של "שיקויי געתון". מחיר הסדנה: 175 ש"ח לזוג מבוגרים ו 195 ש"ח לזוג מבוגרים עם ילדים.

חאן מילכה

חאן מילכה נמצא במושב תעוז שבהרי ירושלים 25 דקות מירושלים ו 30 דקות מתל אביב.

החאן מציע אירוח לקבוצות ומשפחות, ארוחות הודיות מסורתיות, סיורי ליקוט, ארוחות ובישולי לקטים, חניון מטיילים עם מטבח שירותים ומקלחות, אורווה לסוסים ואירוח בע"ח, הצעות ומפות לשבילי אופנים, מיצוי וזיקוק שמנים אתרים, סדנאות למלאכות מסורתיות.

המקום הוא אקולוגי ושוחר טבע.

בטבע שלך – הפקות תוכן בשטח

"בטבע שלך" מציעה הפקות אירועים בטבע ומתמחה בפיתוח תוכן לקבוצות, ארגונים ומוסדות חינוך עבור – ימי גיבוש, ימי עיון, אירועים ומשחקים בטבע, סדנאות, ימי כיף, פעילויות ODT, הדרכות לעובדים ותוכניות חינוכיות שנתיות או ארוכות טווח למגוון של גילאים ומאפייני משתתפים.

אנו עושים זאת באמצעות הפקות איכות שהדגש בהן הוא על החוויה והערך של המשתתפים. כל זאת תוך היכולת לשלב את האירוע בטבע, בהפקות שטח או כל סביבה התואמת את הקונספט של האירוע.

ערך החינוך באירועים שלנו. 

הצוות שלנו מתמחה בהפקה ופיתוח תוכן באירועים שלנו, תוך שימת דגש על אפקט החוויה.
אנחנו לוקחים את החזון והיעדים של הלקוחות שלנו, בין אם מדובר בסדנת הכשרה, בר מצווה או יום גיבוש בטבע, ומיישמים אותו בחוויה של המשתתפים.
צוות ההדרכה והתפעול שלנו הינם אנשי מקצוע בעלי יכולת יוצאת מן הכלל בהעברת חוויה באמצעות למידה.
על פי החזון שלנו, הצוות המעביר את החוויה הוא קריטי לאיכות האירועים. לכן כל מפגש קבוצתי, סדנא, טיול, אירוע וכל אינטרקציה ערכית עם המשתתפים נעשית ברמה גבוהה, עם ידע נרחב בתחום האירוע.

הערך המוסף בכל אירוע שלנו.

יש לך חזון, מטרה ספציפית או יעד מסויים שאותו חשוב לך להשיג באמצעות האירוע? אנחנו גורמים לזה לקרות. אנחנו נשאל אותך מה היית רוצה להפיק מהאירוע? איזה ערך היית רוצה להגשים באמצעותו?
אנו רואים בהגשמה של יעד זה כאתגר וכעיקר מפעלינו.
אנחנו נפעיל את כל המשאבים הקיימים להגשמת היעד; אנשי מקצוע ומומחי-תחומים, מדריכי חוויה, אטרקציות, כלים, משחקים, ערכות וארוחות ייחודיות.

תנו לנו חזון, יעד או רעיון ואנחנו ניישם.

אנחנו מתמחים בהפקות אירועים בטבע. מה שמבדל אותנו באמת הוא היכולת לקחת יעד או ערך שחשוב לך וליצור ממנו חוויה מקורית וייחודית עליה ידברו המשתתפים לאורך זמן. האירועים שלנו מותאמים לצרכי הלקוח, מאפייני המשתתפים ונושא הדגל או הקונספט שנבחר. ביכולתנו להציע את מכלול החבילה הנדרשת להפקת כל אירוע תוך שמירה על איכות וייחודיות בעת הביצוע.

ליווי אישי ומקצועי לאורך כל התהליך.

אנחנו הולכים יד ביד עם לקוחותינו ומלווים אותם לאורך כל התהליך. מחויבות ויחס אישי משלב התכנון ועד הביצוע הם עקרונות חשובים שאנו משמרים בעסק שלנו בקביעות לאורך כל השנים.
בשלב הראשון נעזור לך לבחון את מטרת האירוע בכדי שנוכל להגשים אותו בהמשך. לאחר מכן נאפיין את מרכיבי האירוע האפשריים, את הכלים,התקציב לוחות הזמנים והתהליך התפעולי שבאמצעותם ניתן להפיק את האירוע.

נרות קנדלה

סדנאות ליצירת נרות

סדנה יצירתית להכנת נרות צבעוניים ויפיפיים.

הכנת נר מהשלב שהחלב עוד נוזלי ועד לקבלת נר מעוצב וצבעוני מעשה ידיכם.

הסדנה שלכם תותאם בדיוק עבורכם – לפי גילאי המשתתפים ואופי האירוע.

סדנת הנרות שלנו, מתאימה לקבוצות ומתקיימת בבית המלאכה של נרות קנדלה.

פעילות יצירת הנרות מתאימה לימי הולדת, לימי גיבוש של צוות עובדים, למשפחות מטיילות ולכל קבוצה המעוניינת לבלות יחד ביצירה מהנה.

בתום הסדנה תצאו עם נר מעוצב ומקסים שהכנתם בשתי ידיכם.

סדנת פיוזינג – זכוכית חמה

סדנת פיוזינג (זכוכית חמה) לכל המשפחה.
מחפשים פעילות בחופש? חוגגים יומולדת? מפגש משפחתי, מפגש בין חברות?
מפגש אימהות/ בנות? מחפשים פעילות לצוות גיבוש? או סתם בא לכם להיפגש לשעה של כיף ויצירה?
בשביל זה אני פה ואני גם יכולה לבוא עד אליכם!
אצלי לא רק לומדים איך ליצור, אלא גם נהנים מהתהליך!

Inn Sense

ברוכים הבאים

(או שרק עשתה את עצמה)   פעם מצפה רמון נתנה

למדבר גב במקום עין. 

אבל עכשיו אינסנס חדרי אירוח והמסעדה

מסעדה מצפאית מקומית

ארוחות בוקר, צהריים וערב

ובית התה של אירוס

בארץ המכתשים והפלאות.

באינסנס מצפה רמון 6 חדרי אירוח מאובזרים ונעימים

שניים מהם רומנטיים ומתאימים לזוגות.

ארבעה חדרים מתאימים לזוגות, שלישיות או משפחות.

כל חדר מעוצב באופן שונה אך בכולם:

 • מיטה זוגית גדולה ואיכותית.

 • מערכות חימום וקירור המתאימות לאקלים המדברי.(קמין, מזגן ומאוורר תקרה).

 • מסך גדול המחובר לערוצי הלווין ולמכשיר DVD.

 • פינת קפה הכוללת גם מכונת אספרסו פרטית.

 • פינת ישיבה / סלון.

 • WI-FI ללא חיוב בחדרים 1-4 (בקרוב WI-FI חופשי בכל רובע דרכי הבשמים)

בית ספר שדה שדה בוקר

בבית ספר שדה שתי מחלקות עיקריות: הדרכה ואירוח, מחלקת ההדרכה כוללת צוות הדרכה מיומן ומקצועי המתמחה בהדרכת טיולים ברחבי הנגב לכל סוגי האוכלוסייה ומחזיק בתעודת \"תו תקן\" להדרכת טיולים במשרד החינוך.

מחלקת האירוח כוללת בתוכה אורחן עם חדרי אכסניה ובית הארחה ומציעה אפשרויות לינה, הסעדה ונופש למשפחות, יחידים וקבוצות. שתי מחלקות אלו מספקות ביחד את המעטפת המלאה לכלל המטיילים והמבקרים באזור רמת הנגב.

גני יהושע – פארק הירקון

פארק גני יהושע חולש על שטח של 3,750 דונם,והוא משתרע ממחלף גהה במזרח ועד שפך הירקון במערב.

עוד בימיה הראשונים של מדינת ישראל החליט דוד בן גוריון, להקצות את שטח הפארק לרשות עיריית תל אביב תמורת לירה אחת לדונם, וכי בתחום שמשני צדי הירקון לא ייבנו בתים, והאזור יישאר פתוח ויהיה מרכז השטחים הירוקים של העיר.
במהלך השנים עובד השטח על ידי חקלאים שנאלצו בשנות ה-60 להתפנות מהמקום. בסוף שנות ה-60 החליט ראש עיריית תל אביב,מר נמיר,להטיל על משה עקרון את הקמת הפארק.
המשך הקמת הפארק היה בימיו של יהושע רבינוביץ, ראש עיריית תל אביב בשנים 1974-1969, שעל שמו נקרא הפארק "גני יהושע" . לימים הפך משה עקרון למנכ"ל הפארק הראשון.

עם השנים התפתח הפארק בשטחים שבמערבו ובמזרחו,הוקמו בו הגנים הייחודים , שוקם אתר שבע טחנות והושלם פרויקט "ראש ציפור" (המרחב בין נחל איילון לירקון) שהפך ממקום פרוע לאזור מטופל ומטופח.
האזור הפעיל ביותר בפארק נמצא בעיבורו ומשתרע על שטח דשא של כ-2,000 דונם מתוכם כ-1,200 דונם של מדשאות, והיתר חורשות, שיחים, ערוגות, פרחים ומתקנים שונים לרווחת הקהל.

להשקיית הפארק נדרשת כמות של כ-7,000 מ"ק מים שפיכים בשנה.
בעתיד מתוכננת הקמת מערכת השקיה שתתבסס על קולחים מטוהרים שיגיעו מאזור רמת השרון ורמתיים.

ברחבי הפארק ניתן למצוא מגוון אתרים לפעילויות שונות כמו:אזור לפיקניקים, מסלולי ריצה והליכה ושבילי רכיבה על אופניים החולפים ברחבי הפארק.
גם נכים, חברי אגודת "אתגר", מגיעים לפארק לרכיבה על אופניהם.
להורים ולילדים יש מלבד מדשאות וגני שעשועים, אזור באגם הפארק שבו הם יכולים להאכיל עופות מים ולוטרות.
הפארק קולט מדי שנה מאות אלפי מבקרים בסופי שבוע, בחגים ובאירועים מיוחדים.

במדשאות שבתאטרון הפתוח נערכים מופעי מוסיקה תחת כיפת השמים ,של אמנים מהארץ ומהעולם.
גם קבוצות כדורגל מתאמנות במקום, תנועות נוער מקיימות פעילויות שונות וגופים שונים עורכים ימי כיף.
פארק הירקון מציע למבקרים בו שלל אפשרויות לבילוי משפחתי, באזורים הפתוחים ולאורך הנחל.

יקב מטלר

בין כרמים ושדות, בעמק האלה, במושב עגור נמצא לו יקב בוטיק משפחתי עם נוף פסטורלי השוכן בתוך הכרם ומנוהל ע"י היינץ ולאה מטלר. היינץ – עלה משוויץ לפני כ-30 שנה וכיום מנהל את היקב. אהבתו הגדולה ליין החלה עוד בהיותו בשוויץ שבו נחשף לתרבות היין בתוך משפחתו. לאה – ציירת וקרמיקאית מזה שנים שאהבתה לעולם היין התגלתה דרך אהבתו של היינץ. ניתן להתרשם מהיצירות שלה במקום.

אחרי שנים רבות בהוד השרון, עברנו למושב עגור מתוך רצון עז להגשים חלום ולייצר יין לצריכה עצמית. מהר מאוד גילינו שהדבר גדול מאתנו והאהבה הגדולה שנולדה גרמה לנו להעמיק וללמוד על תהליך ייצור היין. הבציר נעשה בלילה, כאשר הטמפרטורות נמוכות, בקטיף ידני. הענבים עוברים ישירות ליקב להתססה, ללא צורך בהסעות ומעברים ארוכים.וזאת מאחר והיקב נמצא בתוך הכרם. לאחר ההתססה השפיה נעשית באופן ידני והיין עובר לחביות עץ להתיישנות לתקופה של בין 12-15 חודש. לאחר מכן עובר לבקבוקים לצורך התיישנות נוספת של מספר חודשים עד שניתן להנות ממנו. כל תהליך הפקת היין מתחילתו ועד סופו נעשים בצורה מסורתית עם הרבה אהבה ותשומת לב.

במקום ניתן לקיים ימי גיבוש, מפגשי חברה, סדנאות ואירועים קטנים של עד 50 איש הכוללים:

 • ארוחות  קלות – לחמים טריים, מאפים, גבינות וריבות תוצרת עצמית, פלטת ירקות, מזטים, אנטי פסטי, שקשוקות וכמובן שתיה קלה וחמה.
 • אנו עורכים סיור טעימות ביקב המאפשר הצצה לעולם היין המלווה בהסברים על התהליכים השונים בייצור היין.
 • ניתן לרכוש מארזי יין, ליקרים וקונפיטורות – הכל תוצרת בית.

במקום ישנה מזקקה ביתית קטנה, שממנה אנו מכינים גראפה איכותית. מהגראפה אנו מייצרים ליקרים שונים (רימונים, לימונצ'לו, תפוזונים, אניס) כאשר בסיור ניתן לקבל הסברים על התהליך המלא מהפרי ועד לליקר.

כמו כן ישנו צימר זוגי הממוקם על גג עם מרפסת רחבת ידיים הצופה אל הכרם ומוקף בגינה עשירה בצמחי תבלין ובוסתן פירות.

המקום נמצא בסמיכות לפארק בריטניה ולאיזורי טבע נוספים, המציעים מסלולי טיול רבים וניתן להזמין סלסלות פיקניק הכוללות: גבינות, ריבות ולחמים תוצרת עצמית, סלט, יין, מפה וסכו"ם.

ניתן להגיע בכל ימות השבוע בתאום מראש.

(קרדיט: תוכן ותמונות  – יקב מטלר)

מוזיאון המרציפן

זרעי שקד תבור נטעו ב-1998 עת הוקם מוזיאון המרציפן בכפר תבור.

מוזיאון המרציפן היה מקום ייחודי אשר הביא חידוש מרענן לעולם האטרקציות בישראל בדמות חוויה צבעונית ומתוקה המשלבת תוצרת מקומית מקורית עם זמן איכות ויצירה משפחתי.

זרעי שקד תבור נטעו ב-1998 עת הוקם מוזיאון המרציפן בכפר תבור.

מוזיאון המרציפן היה מקום ייחודי אשר הביא חידוש מרענן לעולם האטרקציות בישראל בדמות חוויה צבעונית ומתוקה המשלבת תוצרת מקומית מקורית עם זמן איכות ויצירה משפחתי.

עד לשנת 2010 תוצרת המפעל הקטן נמכרה רובה ככולה בכתליי המקום בכפר תבור. אז הוחלט על יציאה אל מחוץ לחומות הישוב והוקם המותג "שקד תבור".

עם השנים הרחיבה שקד תבור את יריעת מוצריה וכיום הינה מותג מוכר בשוק הטבע ובקרב נקודות מכירה מיוחדות אשר משווק מתוצרתו שלו וכן תוצרת משובחת של יצרנים נוספים מן הארץ והעולם.מרכז המבקרים שוכן בסמוך למפעל שקד תבור ומתחם יקב תבור אשר בכפר תבור.

במקום תמצאו את חנות המפעל בה כל תוצרת שקד תבור ויצרנים אורחים אחרים, וכן תוכלו לשמוע ולהכיר את עולם התוכן של שקד תבור והסביבה.

 

(קרדיט: תוכן ותמונות  – מוזיאון המרציפן)

פארק נאות קדומים

המרכז למנהיגות מתמחה בסדנאות בנושאי מנהיגות ,פיתוח צוות, הכשרות ניהוליות, גיבוש וכו
במרכז הארץ, סמוך לעיר מודיעין ולנמל התעופה בן גוריון המרכז למנהיגות בפארק נאות קדומים מציע למבקרים בו שילוב מנצח של חוויה חושית מרתקת, התמודדות עם פלאי הטבע, למידה בסגנון אחר ורכישת מיומנויות אישיות וארגוניות.

הבחירה בשמורת הטבע כבסיס לפעילויות מאפשרת ללקוחות המרכז להתנסות בחוויה מעולם אחר – וכנראה זה המקום היחיד שבו לצד אולם הרצאות ממוזג וכיבוד עשיר תוכלו למצוא מנהלים בכירים רועים עדרים ושואבים מים – ואף נהנים מכך…

בסדנאות השונות המשתתפים מקבלים כלים שפותחו על ידי יועצים מתחום מדעי ההתנהגות ואנשי אקדמיה בכירים תוך שבירת השיגרה וחוויה מגבשת ומלמדת.

סטודיו לקרמיקה – מנורמיקה

הסטודיו שלנו נמצא בתוך הפסטורליה של הכפר אבו -גוש, רצינו שתכירו אותנו, הנשים שעושות את סטודיו "מנורמיקה"

אנחנו, אילנה, אדריכלית, מעצבת ומייצרת מנורות קרמיקה, ויעל, אמנית, מעצבת ומייצרת אריחי קרמיקה.
ביחד יש לנו סטודיו מלא במנורות ואריחים מרהיבים, עשויים בעבודת יד, ובתשומת לב לפרטים הקטנים.
יותר מהכל, סטודיו "מנורמיקה" הוא הזדמנות בשבילנו לעבוד במה שהתחיל אצלינו כתחביב.

אנחנו עושות רק דברים שאנחנו אוהבות, ולו היה לנו די מקום בסטודיו, או בבתים שלנו, היינו שומרות אותם לעצמנו. מכל אחד מהדברים קצת קשה לנו להפרד.

וניל וקינמון

וניל וקינמון מתמחה בארוחות חלביות, פסטות, אוכל איטלקי, בשרים וקינוחים ברמה גבוהה.
לאירועי קוקטייל, בר מצוות, ארוחות בוקר ואירועים לקבוצות.
סדנאות ציור על עוגות וסדנת שוקולד.

(קרדיט – תוכן ותמונות: וניל וקינמון) 

רותי ביסמוט – אומנית באירוח סטודיו בר וצימבר

יש משהו נפלא בעצם היצירה והאירוח שנותן תחושה של עשייה ואפילו הגשמה, התחושה הנהדרת הזאת מלווה אותי לאורך השנים.
אחרי שגידלתי ארבעה בנים וגם הפכתי לסבתא מאושרת, הבנתי שאת האהבה שלי ליצירה ולאנשים אני צריכה לתרגם לדרך חיים.
כך נולד לו העסק שלי -רותי ביסמוט אומנית באירוח, שילוב בין העולמות שתמיד כל כך אהבתי – סטודיו בר וצימבר – אמנות, יצירה, אנשים ואירוח.

סדנאות

מוזמנים להתארח בסטודיו מלא השראה, באווירה יצירתית ולהתוודע לעולם היצירה בחומר, גם ללא ניסיון קודם. במהלך הסדנא תקבלו הדרכה על תהליך הבניה בחומר, העיטור והשריפה.

הסביבה

הצימרים שלנו בלב רמת הנגב, "במרחק נגיעה" מרב האטרקציות בסביבה. איזור מצפה רמון ורמת-הנגב משופעים במבחר גדול של פעילויות. ברגל, באופניים, או ברכב.

צימרים

כולנו חווים את מרוץ החיים,
מתי בפעם האחרונה קמתם לציוץ הציפורים? מתי בפעם האחרונה נתתם למישהו אחר לדאוג, לחשוב על כל הפרטים הקטנים…

קרמיקה

כאן תמצאו מתנות מקוריות בעבודת יד, כלים שימושיים וחפצי נוי, קישוטי קיר, יודאיקה בעיצוב אמנותי וצבעוניות מיוחדת. העבודות מצוירות ביד אחת אחת. כל עבודה ייחודית.

(קרדיט- תוכן ותמונות – רותי ביסמוט – אומנית באירוח סטודיו בר וצימבר)

בת הכפר – פולקלור תימני

רקדנית פולקלור וצאצאית לעולי תימן שהגיעו לעין כרם בשלהי 48 '.

מספרת על העדה התימנית ומשפחתה, עם טיפים לבריאות ואריכות ימים.

אפשרות להופעה סוחפת של מחול מרגש, שיתוף הקהל ולימוד צעדי הריקוד לצלילי מנגינות מקוריות והכל בבית הבד הבנוי סביב אבן ריחיים ענקית ועתיקה.

(קרדיט: תוכן ותמונות – בת הכפר – פולקלור תימני)