+הוסף פעילות
לוגו נקודה ישראלית

צימר ואירוח בדואי בגליל-המאהל של סבתא

שבט אלהייב-רומת אלהייב הוא כפר בדואי בגליל התחתון הממוקם בבקעת בית נטופה, מצפון לציפורי, השייך למועצה אזורית אל-בטוף. היישוב הוקם בתחילת שנות ה-20 של המאה ה-20 על ידי בני השבט . והיום מונה כי 2000 נפשות,ורוב אנשיו משרתים בכוחות הבטחון.
סמוך לכפר נמצאת חרבת רומא-על שם היישוב היהודי "רומא" תקופת בית שני.
בשלהי התקופה העות'מאנית בארץ ישראל, נדד שבט אלהייב לצפון ארץ ישראל והתיישב בשולי עמק החולה. בימי המנדט הבריטי רכשו בני השבט קרקעות באזור.חלק מבני השבט נשארו בכפר טובא זנגרייה, וחלקם רכשו אדמות בבקעת בית נטופה ובבית זרזייר-נהלל.
בקרבת היישוב נמצאת אנדרטת הלוחם הבדואי.

שירת המדבר

1. סיורים חוויתים על צמחי תבלין ומרפא
הצמחים צופנים בחובם תכונות נפלאות וסודות רפואיים. אנו מזמינים אתכם לפגוש ולהכיר,לטעום, להריח ולהתחבר אל עולם צמחי התבלין והמרפא.
אנו מציעים חוויה לימודית אותנטית, ארומטית ומעשירה, המתאימה לקבוצות מגיל 16 ומעלה, ונמשכת כשעה וחצי
2.משחק הבריחה המדברי הראשון
שיקוי הנעורים הנבטי – משחק בריחה מרתק
בואו למסע חיפוש מלא ריגוש בעקבות סודם השמור ביותר של הנבטים
בחווה עתיקה ונסתרת, בין דיונות חול אין סופיות, סמוך לעיר הקדומה ניצנה,
מסתתר סודם הגדול של הנבטים – סוד שיקוי הנעורים הנצחיים.

הנבטים, המכונים אדוני המדבר, שלטו על דרך הבשמים הידועה והובילו אוצרות ובשמים מהמזרח הרחוק ליוון ורומא העתיקות.
סודם השמור ביותר היה שיקוי נעורים שנרקח עבור מלכם האדיר והבטיחו לו נעורי נצח.

סוד הכנת השיקוי נעלם ונקבר תחת דיונות החול ואלפי השנים שחלפו.
במגילות מוזכרת מערה נסתרת וסודית אשר בה שומרים הכוהנים את השיקוי יקר הערך ואת סוד הכנתו.
אין ספור ניסיונות, לאיתור וגילוי המערה לא צלחו, וסוד השיקוי נעלם לעד ונקבר תחת דיונות החול הזהובות.

האם תצליחו לגלות את פתח המערה ולמצוא את השיקוי הנעלם?

צימר יורט אוהלים מונגולים ממוזגים בצפון רמת הגולן

משפחת בן שושן גרה ביישוב קלע אלון  (מצוק עורבים) שבצפון רמת הגולן כמשפחה אנחנו תמיד אוהבים לארח ולהזמין אלינו מבקרים.. עם הזמן בחרנו להעניק למבקרים שלנו חוויה של לינה באוהלים ממוזגים במתחם של אתר קמפינג.

אנחנו מזמינים אתכם להיות אורחים שלנו ולהנות מחופשה בצפון בעל אופי אחר .

אצלנו תקבלו אירוח חם ומשפחתי עם חווית טבע במקום הטוב ביותר של הצפון של ארץ ישראל.

"כל הטוב שבטבע" – אפרת גיאת

בעמק התימנים שבעין כרם – סיורים ברוח היהדות ואירוח ביתי אותנטי המשלב כיבוד תימני עם גבינות עיזים מעשה ידנו. מוזמנים לסייר איתנו בסמטאות עין כרם בעקבות סיפורי דמויות שחיו במקום, הסיורים מלווים בקטעי שירה, תמונות והרבה מאוד סיפורים מרתקים: סיפורה של גבאית בית הכנסת התימני, סיפור חלומה של הנסיכה שהתגשם אחרי מאה שנה והנס שקרה לבן התשעים… ועוד ועוד סיפורים. הסיור מסתיים באירוח ביתי בעמק התימנים בבית עתיק הצופה אל הנוף הקסום של הואדי (נחל עין כרם).

אימונופש בערבה

אימונופש בערבה – Get Out הוא השילוב המושלם בין אהבה לכושר וספורט והמשיכה לטבע ולמדבר.

גם אתם מאלה שמעדיפים את הריצה בים, בשדות על פני ריצה במסלול הריצה של מכון הכושר?
האם גם אתם מאלה שנמשכים למתקני המתח והמקבילים בפארק במקום אימון בתוך ארבע קירות?
ונכון שאין כמו אימון באור זריחה, שקיעה או לאור ירח של לילה זרוע כוכבים?

כן? מצויין! אנו מזמינים אתכם לבקר אותנו בערבה לכמה לילות, או לעצור אצלנו בדרך לאילת או ממנה והתאמן איתנו כמו שאתם אוהבים.
אנו מציעים מגוון רחב מאוד של אימונים: משקל גוף, כוח, אינטרוולים עצימים (HIIT), ריצות מודרכות ועוד.
ניתן להגיע לאימון אחד או אפילו לשריין סוף שבוע שלם שכולו כושר, טבע, אוכל טוב וחוויה בלתי נשכחת שתטען אתכם באנרגיות מטורפות ותשאיר טעם של עוד.

נגב 4 יו -Negev4you

ההחלטה הכי טובה שעשיתי בחיי הייתה לעבור לנגב. חיי השתנו ומצאתי את הייעוד שלי. את האהבה שלי למקום המרתק הזה – הנגב – אני רוצה להעביר הלאה – אליכם.  

 

נולדתי בישראל להורים ניו-זילנדים. גדלתי באוסטרליה וחזרתי לארץ בגיל 19. כבר אז הנגב קרא לי. אך אולי עוד לא הייתי בשלה לו.
התגוררתי בצפון ועסקתי בהוראה במשך עשרים שנה בתחומים מגוונים ומאתגרים. בין השאר ריכזתי פרויקטים של עולים אתיופים ונוער בסיכון והתמחיתי בחינוך לגיל הרך ובחינוך מיוחד באמצעות תנועה.

עברתי להתגורר במדרשת בן-גוריון. רציתי חינוך איכותי וסביבתי לילדיי, אוויר צח, חיי קהילה ובעיקר להרגיש – ש"השמים הם הגבול."

 

 

הגעתי למקום שבו נשקפים מידי לילה שמים במלוא הדרם. מחזה שמרחיב את האופק עד אין סוף.

 

היסטוריה עניינה אותי תמיד. וזה התקשר לי מאוד למקום החדש בו בחרתי לחיות. רציתי להבין לעומק את המרחב בו אני חיה ולקשר את הסיפורים ההיסטוריים למקום, לנגב, לאנשים.

כיום אני מורה דרך מוסמכת, מדריכת רכיבה על אופניים ומפיקת אירועים.

ומה מרגש אותי?

אמנות, יצירה, חשיבה מחוץ לקופסה, להעביר חוויה מדברית לילדים, לבני נוער ולמבוגרים.

להעביר אליכם סיפורים שקיבלתי מאחרים ולעתים להוסיף על סמך ניסיוני האישי. כל זה כדי להדביק אתכם באהבת המדבר ובסיפורים המרתקים שלו.

בית ילין במוצא

על אם הדרך לירושלים, במרכזו של עמק מוצא ובצמידות לבית הכנסת של המושבה, ניצב בית ילין ההיסטורי – הבית הראשון שנבנה במוצא בשנת 1890. הוא נבנה על ידי יהושע ילין, בנו של דוד טביא ילין, שרכש את הקרקע מערביי קאלוניה, יחד עם חותנו יחזקאל יהודה בשנת 1860. בשנת 1890 בנו יהושע ורעייתו שרח לבית יהודה, את ביתם הפרטי מאחורי החאן שנבנה על ידם 20 שנה קודם לכן ולימים הפך לבית כנסת. בנוסף נטעו כרם ובוסתן, ניסו את כוחם בייצור רעפים ורכשו אדמות להמשך ההתיישבות במוצא. היו אלה ראשיתן של החקלאות, התעשייה והיזמות הפרטית בארץ ישראל, בימים שבהם החל היישוב הישן לצאת מגבולות ירושלים שבתוך החומות.

מה באתר: ביתו הפרטי של יהושע ילין – מבנה אבן שעבר עבודות שיפוץ ושימור נרחבות המשמש כיום כמרכז למבקרים במוצא ובאזור. הבית מספר את סיפור המעשה החלוצי יהודי על פי חזונו האישי של ילין. הוא משמש גם כמרכז מידע והדרכות לתולדות ההתיישבות במוצא ובסביבתה. ניתן לצפות בסרטון קצר על משפחת ילין. במקום חלקת קרקע חקלאית בת חמישה דונם ובה בוסתן עצי פרי וגינת תבלינים ובסמוך לבית ניצב בית הכנסת העתיק.

בבית ילין אפשר לקבל יעוץ והנחיה על סיורים בסביבה: עמק הארזים, המושבה מוצא, מוצא עילית ועוד.

הדרכות באתר בימי שישי ושבת יש לתאם לפחות שבועיים מראש

שעות פתיחה: בית ילין פתוח לקהל בתיאום מראש בימים א'-ה', ובימי שישי ושבת פתוח לביקורי קבוצות של מינימום 20 מבקרים ובתיאום מראש.

טלפונים לתיאום הזמנות ל"קפה וסיפור": 050-8386831. "קפה וסיפור" עובד בימים רביעי-שבת.

 

לילדים: סיורים והפעלות ייחודיות, בתיאום מראש.

דרכי הגעה: 1. לבאים מכיוון ירושלים: נסיעה על הגשר החדש עד ההשתלבות עם הכביש הישן, משם עלייה לגשר הראל (מבשרת), פניה שמאלה על הגשר, פניה ימינה לכביש הישן בנתיב החוזר לירושלים מתל אביב, פניה שמאלה לכיוון בית זית מהכביש ומשם שמאלה ושוב שמאלה ושוב שמאלה עד העלייה על הכביש הישן בסבוב מוצא – 100 מטר ופניה ימינה מסומנת לבית ילין.

2. לבאים מכיוון תל אביב – כמו שהיה עד כה, מכביש 1, דרך סיבוב מוצא.

3. יש אפשרות נוספת להגיע מירושלים דרך הר הרצל – כניסה לדרך היער מיד ושם ומשם דרך היער לבית זית ויציאה בסבוב מוצא.

ג'ימי ג'יפ

4 צימרים יפהפיים וחברה לטיולי ג'יפים ברמת הגולן הקימו ג'ימי וציפי – זוג מושבניקים ומורי דרך ותיקים מגבעת יואב.

אנו אוהבים את הטבע ואת הנוף ומאמינים שלכל אחד מגיע להנות מחבל הארץ הקסום שבו אנו חיים, ולכן נשמח לארח אתכם  בסוויטות העץ המפוארות שבחצר המשק שלנו או בטיול ג'יפים במצוקים המדהימים של דרום רמת הגולן היורדים בתלילות אל הכינרת.

באתר שלפניכם תוכלו להתרשם מהצימרים, וממסלולי הג'יפים וגם לקרוא את ההמלצות שלנו לבילוי של חופשה נהדרת ברמת הגולן

אירוח כפרי אודם

חדרי האירוח הכפרי במושב אודם, הפתרון המושלם לאירוח בצפון הגולן.

בלב השקט, עם נוף הגולן שפרוס מאופק לאופק שוכנים חדרי האירוח של מושב אודם. החדרים השלווים מוקפים במדשאות רחבות, עצי צל רחבים ואויר של 1,100 מטר.

יש לנו שני סוגים של חדרים. חדרים זוגיים המתאימים לזוגות כמובן עם אפשרות לאדם נוסף. וחדרים משפחתיים שהם למעשה יחידת אירוח עם חדר שינה וסלון. החדרים המשפחתיים מתאימים ל-5 לנים.

האירוח הכפרי פתוח בכל ימות השנה ומתאים במיוחד לעונת הסקי. אנחנו נמצאים כרבע שעה נסיעה מהחרמון כך שתספיקו להגיע לפני הפקקים בקופות. האירוח מתאים גם לקיץ, כשאצלכם חם ולח אצלנו הרוח תמיד נושבת ועל הלחות אנחנו שומעים רק בחדשות. האירוח מתאים גם לאביב כשהגולן לובש את החליפה הכי יפה שלו, מתכסה בירק השדות ופריחת המטעים וזורם בשצף לכינרת.

בעצם האירוח שלנו באודם מתאים בכל עונה, אפילו הסתיו אצלנו מיוחד עם האור הרך, צבעי החום אדמדם של העצים וקריאות העגורים לקראת שקיעה.

צוות האירוח הכפרי ישמח להתאים ולהמליץ לכם על אפשרויות הבילוי והאטרקציות בגולן ובנוסף תזכו בהנחות באתרים רבים באזור. בקיצור תבואו, יהיה כיף.

אירוח כפרי ניר דוד

בקיבוץ ניר דוד, בלב עמק המעיינות ולמרגלות הגלבוע, מול שפת נחל האסי, שוכן המתחם הירוק והפורח – אירוח כפרי ניר דוד. במתחם 50 בקתות עץ יפיפיות פזורות בין מדשאות ועצים. אירוח כפרי ניר דוד מציע עבורכם נופש משפחתי עם שפע של חוויות ואטרקציות לילדים ולהורים, או חופשה רומנטית לזוגות בבקתות עץ אל מול הגלבוע.
כשאתם מגיעים לנופש אצלנו – אתם נהנים ממגוון של חוויות שכולן ממש כאן,
במרחק נסיעה קצרה וללא בזבוז זמן ואנרגיה מיותרים.

כפר הנופש משאבים

במתחם האירוח 78 חדרים כפריים המפוזרים במבנים על פני כריי הדשא הירוקים והמטופחים המשקיפים לנוף המדברי. החדרים מתאימים לזוגות, משפחות, בודדים וקבוצות. המתארחים יכולים ליהנות לצד הנוף המדברי, ממתקני שעשועים, פינות ירוקות, מגרשי ספורט ובריכת שחיה מקורה-פתוחה בכל עונות השנה!

"משאבים" הינו נקודת יציאה מצוינת למגוון רחב של טיולי שטח מדבריים ומאתגרים באזור: חוות בודדים ויקבים, פעילות שטח מדברית, טיולי ג'יפים ואופניים, טיולים לאזור המכתשים, אירוח בדואי אותנטי ועוד.

גן לאומי הבשור – פארק אשכול

 

 • עין בשור – מעיין שופע ובריכות שכשוך לילדים
 • שולחנות פיקניק בצל עצים
 • שחזור גשר רכבת מימי המנדט
 • אתר עתיקות מהתקופה המצרית הקדומה
 • שני מסלולים קלים לאופניים
 • חניון לילה מוסדר

פירוט

נביעות עין הבשור

עין בשור (עין שלאלה) הוא שמו של ריכוז נביעות גדול, ששפיעתו הכוללת היא כ-60 מ"ק מים בשעה. המים חמימים למדי ( כ-21 מעלות צלזיוס) ומליחותם גבוהה יחסית, כ-1,300 מ"ג כלור לליטר. רשות הטבע והגנים אוספת את מי המעיינות ומזרימה אותם בפלג לברכה ארוכה ויפה. פלג אחר יוצר סדרה של ברכות שכשוך לילדים. חלק מהמים משמש להשקיית צמחי הנוי בגן הלאומי והשאר זורם לטבע, אל ערוץ נחל בשור.
במלחמת העולם הראשונה בנו הבריטים בעין בשור מאגר גדול והוא אגר 2 מיליון ליטרים מים. המים הגיעו למאגר בצינור שהונח בד בבד עם התקדמות הכוחות מהנילוס, ומן המאגר הם שונעו יומם וליל ליחידות שבמוצבים בשיירות גמלים עמוסים במכלי מים. על הנביעות הראשיות בנו הבריטים מתקני בטון ללכידת המים, ועד היום ניצב מבנה בטון בריטי בנקודת הלכידה של המעיין.

אתר עין בשור

באתר עין בשור נחשפו שרידי מבנה קדום ובו כמה נדבכי לבנים עשויות בוץ. האתר שוכן כ-200 מ' מדרום-מערב לעין בשור ונמצאו בו ארבע שכבות יישוב. שלוש השכבות הקדומות הן מתקופת הברונזה הקדומה (3300–2200 לפנה"ס). תחילה היה כאן כפר כנעני, אחר כך תחנת דרכים ממלכתית מצרית ואחריה שוב כפר כנעני. לימים המקום ננטש, אך נושב שוב בתקופה ההלניסטית (מאה 2 לפנה"ס) ואז הייתה בו תחנת דרכים או חווה.
באתר חפרה משלחת ארכיאולוגים מאוניברסיטת תל אביב בראשות רם גופנא ודן גזית. המבנה המשוחזר באתר מציג את שרידי תחנת הדרכים המצרית, והיא מעידה על נוכחות קבע מצרית בכנען כבר בימי נערמר, מייסד שושלת הפרעונים הראשונה.

גשר הרכבת

מאז ימי קדם חצו דרכים עתיקות את נחל בשור באזור הנביעות, וכך היה גם בתקופת המנדט הבריטי. עם תום מלחמת העולם הראשונה הניחו הבריטים מסילת ברזל מרפיח לבאר שבע. המסילה חצתה את נחל בשור על גשר עץ בדיוק במקום זה. הקו נחנך ב-8 במאי 1918 והוא פעל עד 31 ביולי 1927. גשר העץ וקרון הרכבת המשוחזרים מנציחים את מסילת הברזל ההיסטורית.

גבעת המצפור (שלאלה)

ראש גבעת המצפור הוא המקום הגבוה בפארק ונשקפים ממנו מרחבי הנגב המערבי. בגבעה נותר בור מים גדול מן הימים שנחפר בחצר כנסייה ביזנטית. במלחמת העולם הראשונה גילו לוחמים אוסטרלים את פסיפס הכנסייה אחרי שנחשף בעמדת מקלע תורכית נטושה. איכות הפסיפס טובה. עיטוריו מתארים גפן ששריגיה צומחים מתוך אמפורה ויוצרים 9 שורות של מדליונים, 5 מדליונים בכל שורה. בכל מדליון מתוארים עופות וחיות והם פונים לגזע המרכזי, הנושא סלי פירות, גביע וציפור בכלוב. משני צדי האמפורה מתוארים שני טווסים. סגנון הפסיפס מזכיר פסיפסים שהתגלו בקרבת מקום בבית כנסת מעון ובחורבת באר שמע.

הפסיפס נהנה מיוקרה רבה בקרב הבריטים גם בזכות איכותו הטובה, אך בעיקר בזכות כתובת המוקדשת לאדם בשם ג'ורג'. כתובת הפסיפס מעידה שהוא נוצר בשנת 561 לספירה. הבריטים האמינו שזה ג'ורג' הקדוש, פטרון הכנסייה האנגליקנית. הפסיפס נלקח לאוסטרליה והיום הוא מוצג לראווה ב"היכל התהילה" שביד הזיכרון האוסטרלי, בעיר הבירה קנברה.

שבילי אופניים

בפארק מסומנים שני מסלולי אופניים מעגליים, אחד באורך 2.2 ק"מ (סימון ירוק) ואחד באורך 7.5 ק"מ (סימון כחול). מסלולי הרכיבה קלים ומתאימים לכל המשפחה. נקודת המוצא והסיום היא בסככות שליד עין בשור. על הרוכבים לבוא מצוידים באופניים (אין השכרת אופניים בפארק).

מסלול דיסק גולף

דיסק-גולף (disc-golf) הוא ספורט שבו המשתתפים מתקדמים במסלול שלאורכו מוצבים סלי מתכת. על מנת להתקדם מנקודה לנקודה יש לקלוע צלחת פריזבי (צלחת מעופפת) לתוך הסלים. מטרת המשחק היא לסיים את המסלול, שלאורכו 18 סלים, בכמה שפחות זריקות (כמו בגולף). המסלול נבנה לשתי רמות מיומנות והוא מתאים לכל גיל ולכל רמה של יכולת גופנית. יש לבוא מצוידים בצלחות פריזבי.

לינה בחניון הבשור

בחניון הלילה ניתן להציב אוהל פרטי וליהנות משירותים אלו: שירותים, מקלחות חמות, פינת בישול וגז, מקרר, שולחנות וספסלים, תאורת שטח, ותאים לטעינת טלפונים ניידים. החניון מותאם ללינת קרוואנים.

חניון לילה חאן בארות – מכתש רמון

מה בחניון:

תאורה מלאה, נקודות חשמל, ברזיות מים לשתייה, עמדות להדלקת מצלים (מנגלים) גדולים, פינות לקומזיץ,​ ספסלים ושולחנות קבועים וניידים, תאים לטעינת טלפונים ניידים.
9 תאי שירותים לנשים ו 10- תאי שירותים לגברים.
9 תאי מקלחת.

מטבח שדה: חדר מקררים, כיורים לשטיפת כלים.

קיבולת החניון – 700 איש

החוף הירוק

עם בואו של הגשם והטפטוף הראשון…..
זה הזמן לבילוי הרומנטי בקראוון מפנק
היין עלינו …
ליל אהבה בקראוון הזוגי שבחוף …

במחירים מיוחדים לרומנטיים והספונטניים שבניכם..

בואו להתפנק ולהתאהב מחדש
04-63233360 – מרכז הזמנות.

באחת הנקודות היפות סביב הכנרת, בצפון מערב הימה, קרוב לעיר טבריה ולישוב מגדל המשקיף ממעל, שוכן החוף הירוק. החוף מכוסה מרבדי דשא ירוק טבעי ועצים רבים ותיקים, הצובעים את החוף בירוק ומקנים לו מראה מרהיב. החוף נושא על דגלו את השמירה על משאבי הטבע והסביבה, ובו שירותים ואטרקציות ההופכים אותו למקום המושלם לנופש בראש שקט.

החוף הירוק הינו חוף הפתוח לקהל ובשטחו חוף רחצה מוכרז עם שירותי הצלה.החוף מתאים למשפחות, לבילוי יומי או ללינת שטח – קמפינג. ימי כיף וגיבוש חוויתיים חקבוצות, חברות וועדים.החוף מוכרז כחוף שקט, ללא מוזיקה רועשת וללא מנגלים.

 

מטמון בערבה

ברוכים הבאים!

אתם מוזמנים לבקר במתחם הצימרים שלנו 'מטמון בערבה'. חלק בלתי נפרד מהחוויה הוא ההיכרות, נשמח להציג את עצמנו: דליה מטמון – אומנית רב תחומית, ועדי מטמון – מורה דרך מוסמך, ארכאולוג וחקלאי בערבה.

אנחנו מציעים לכם מגוון פעילויות מרתקות מתוך העולם שלנו, שאותן תוכלו לשלב לפי בחירתכם בחופשה שלכם.

נהרא

אירוח כפרי נהרא שוכן בעמק הירדן, מרחק נסיעה קצר מהאטרקציות המפתות ביותר שיש לאזור הגליל ורמת הגולן להציע.
מתחם האירוח, הממוקם בקיבוץ אשדות יעקב איחוד, כולל 44 יחידות נופש מסוגים שונים, והוא מציע חופשה שהיא קודם כל חגיגת טבע אמיתית – הצמחייה הירוקה והעשירה בה טובל המתחם, העצים המדהימים מרחבי העולם, מדשאות הירק והשטחים הפתוחים ורחבי ידיים המקיפים אותו והטווסים היפהפיים המסתובבים חופשי בגאווה ברחבי הקיבוץ יגרמו לכם מהר מאוד להתמסר למקום ולהתכוונן למצב נפשי רגוע, כיאה לחופשה אמיתית.

בנהרא תוכלו לקבל מענה לכל צורך ולמצוא את כל מה שדרוש לחופשה מושלמת.

 

חאן בארותיים

בצל עץ השיטה העתיק, נדמה כצומח מתוך המדבר, ממוקם חאן מדברי שניבנה מבוץ, כפות דקלים, מחצלות וחומרים ממוחזרים.

החומרים הטבעיים, הצבעים ומגוון הצורות / טקסטורות והשקט סביב – משרים הרגשה קסומה ואווירת ניתוק מוחלטת.

החאן משתלב בהרמוניה עם סביבתו הטבעית, ללא אלמנטים בידוריים שיפריעו את השקט, והרוגע המאפשרים לבאים בשעריו להתחבר למרחבים סביב.

הנוף סביב החאן – כמעין גלריה טבעית המשתנה באיטיות במהלך הימים והעונות; הצבעים, הנופים משחקי האור והצל, הזריחות והשקיעות המרהיבות של המדבר….

פונדק בכפר – זהר בדשא

פונדק בכפר – "זהר בדשא" בין כרמל לעמקים, בלב רמת מנשה ובמרחק שעת נסיעה אחת בלבד ממרכז הארץ, שוכן פונדק "זהר בדשא" שבקיבוץ דליה.

אצלנו תמצאו:

• 15 בקתות עץ ציוריות למשפחות, זוגות ואנשי עסקים.

• 6 חדרי אירוח מאובזרים ומטופחים.

• 3 חדרי עסקים

• סוויטה זוגית – חלומית

• חדר אוכל פרטי המגיש ארוחות בוקר עשירות לאורחי המקום (כשר).

• אולמות כנסים וגן אירועים לימי עיון, סדנאות ושמחות.(בין לקוחותינו: שטראוס, טבע, בנק הפועלים, סולתם, פרטנר, צים, צ'ק פוינט ועוד.)

• טיולי ג'יפים

• טיפולי ספא כל יום שישי בבוקר ארוחת בראנץ' בין השעות 09:00-13:00 ניתן להינות גם מיוגה ובראנץ' (יש להרשם מראש)

עוד בקיבוץ: טיולי ג'יפים – בתאום מראש – 0546-747428 דיר כבשים, חוות סוסים ופינת חי. מגרשי משחקים, ומדשאות ירוקים.

 

 

חוות אורליה

במרכז רמת נגב, 5 ק"מ דרומית למדרשת בן גוריון בנוף הררי, מדברי, עוצר נשימה, ממוקמת חוות אורליה.

חוות אורליה – צימרים רומנטיים וטיפולים הוליסטים

מבצע קיץ בחוות אורליה
למזמינים 2 לילות באמצע השבוע (א'-ד') בחודשי הקיץ (עד 13/9) לילה שני ב 50% הנחה.במרכז רמת נגב, 5 ק"מ דרומית למדרשת בן גוריון בנוף הררי, מדברי, עוצר נשימה, ממוקמת חוות אורליה.
החווה נקראת על שמה של אורליה אחת מכוהנות אלת האהבה – אפרודיטה הקבורה בעיר העתיקה עבדת (כ – 5 ק"מ מהחווה) ומייצגת כוח וחוכמה נשית.

צימר קסם האלה

אומנות ואירוח בגבעת ישעיהו

יונית, יוצרת ומעצבת תכשיטים, בוגרת בצלאל בהצטיינות,התמחתה ועשתה בטוקיו-יפן את התואר השני שלה באמנות ועיצוב.

יונית & אמנון משלבים אמנות ויצירה עם אירוח בצימרים הייחודיים שבנו במו ידיהם.אפשרות לשילוב אירוח עם תכנים אמנותיים וסדנאות איכותיות שאינן דורשות ידע מוקדם,

בהתאמה אישית לאופי האורחים ולתחומי העניין שלהם.

"בחירה של חופש קרוב שלוקח אתכם רחוק,חופש של הנאה ואהבה,של רוגע ופינוק, שנותן זמן להכיר, שמאפשר לך להאט את הקצב,להקשיב לעצמך,שמזמין אתכם להתנסות אחרת…"

על הצימרים…

צימרים יוקרתיים ורומנטיים לזוגות ומשפחות, הבנויים בקפדנות, באהבה רבה ובהתייחסות לכל פרט ופרט, ברמת אירוח גבוהה מאוד.

הצימר מציע מכל טוב: מטבח מאובזר הכולל מכונת קפה. מערכת קולנוע ביתית, מסך LCD גדול ומבחר סרטים, מיטה מעוצבת ומזרן אורטופדי איכותי, ג'קוזי גדול ומפנק, מקלחת זוגית עם מתזיי עיסוי וקמין עצים לימי החורף הקרים.

יחידות האירוח מעוצבות בארכיטקטורה מיוחדת המשלבת עץ, אבן מקומית עתיקה, פסיפסים ומוזאיקה. לצימרים תקרת עץ מקומרת, פרטי העיצוב והחלל הייחודי יוצרים הרמוניה ושלווה עוטפת ומפנקת. בחצר, פטיו אינטימי, פינת ישיבה, דק עץ, וחנייה פרטית.

איפה?

הצימרים ממוקמים במושב גבעת ישעיהו הנמצא כ- 40 דקות נסיעה מירושלים, וכ- 50 דקות נסיעה מגוש דן.

אזור קסום של טבע ויופי, שזור בסיפורי התנ"ך ובאתרים ארכיאולוגיים, בלב שמורות טבע ופארקים, פינת אלוהים קטנה בלב נוף הררי שורשי – עמק האלה.

בסביבה…

צימר קסם האלה שוכן במקום שכמו לזמן אין השפעה עליו. בסביבתו הקרובה חיה לה קהילת אמנים ומטפלים שיוצרת ופועלת בהשראת הטבע והמקום.

אורחי הצימר מוזמנים להתנסות בהרפיה (יוגה, פילטיס, שיאצ'ו, מאסז' תאילנדי) בעשייה יצירתית אמנותית (קרמיקה, אובניים, תכשיטנות, יציקות בחול, ציור ופיסול).

הצימר שוכן בסמוך לשביל ישראל, מהצימר ניתן לצאת לטיולים ברכב, לטיולי אופניים מגוונים – כביש ושטח ולטיולים רגליים בפארק מערות עדולם ובפארק בריטניה.

במרחק נגיעה, שבילים מסומנים ושבילי אופניים ייחודיים (סינגל עדולם) החובקים שרידי התיישבות קדומים, מערות מסתור וקולומבריום, טרסות מעובדות, גתות ובתי בד עתיקים.

אורחי הצימר ייהנו מנוף קרוב ונוגע, פריחות משגעות, קולות ורחשי טבע, בוסתנים וכרמים, לצד יקבי בוטיק עכשוויים, חוות עיזים, ומבשלות בירה.

 

 

יקב פלם

יקב פלם הוקם בשנת 1998 על ידי גולן וגלעד פלם ואמם קמי, במטרה לייצר בישראל יין ברמה הבינלאומית הגבוהה ביותר. למימוש החזון הצטרפו כל בני המשפחה וגייסו את ניסיונם וכישרונם. אביהם ישראל, מחלוצי תעשיית היין המקומית, ממנו ספגו את אהבתם ליין וגפן, אחותם הצעירה, אמונה על התקשורת השיווקית.

היכרותו האינטימית של גולן, יינן היקב, עם כל חלקה וגפן ונחישותו לשלב שיטות עבודה ידניות מסורתיות על מנת להפיק את המיטב מהכרמים, יחד עם הניסיון המשפחתי המצטבר, ההכרה וההצלחות הבינלאומיות, ביססו את פלם כיקב משפחתי עם מסורת של מצוינות.

על היקב
סיפורו של יקב פלם הוא סיפורה של משפחה. משפחה שחיה, נושמת ומייצרת יין כבר מעל ל-50 שנה. היקב ממוקם בלבם של הרי יהודה, מוקף בכרמיו, אל מול הנוף המרהיב של הרי ירושלים ומתפקד כ-Family Estate קלאסי במודל האירופאי.

"מגדלים יין"
בבסיסו של החזון של יקב פלם נמצאים הכרמים. בשונה מיקבים רבים אחרים, מגדלים ביקב פלם את אותן חלקות כרם בדיוק, שנה אחר שנה. ההמשכיות מולידה הכרות אינטימית עם הכרמים, המאפשרת ייצור יינות אותנטיים, המייצגים נאמנה את בית גידולם. כך ניתן בקלות להבדיל בין יינות סדרת הקלאסיקו שמקורם בהרי יהודה לבין יינות סדרת הרזרב, הנולדים בחלקות הכרמים הטובות ביותר שבגליל העליון.

"הכל נשאר במשפחה"
אבי המשפחה ישראל פלם, שימש כיינן הראשי ביקבי כרמל שנים רבות והיה מחלוצי הייננות המודרנית בישראל. בנו הבכור גולן, נולד בארץ הכרמים של סטלנבוש דרום אפריקה, שם נחרץ גורלו ועתידו כיינן.. התשוקה ליין דבקה גם באחיו גלעד, אשר המשיך ללימודי ניהול ושיווק, אותם ישלב בעתיד בתפקידו ביקב. הניסיון העסקי של אמם קמי, הוא זה שאפשר את הקמת היקב והתפתחותו המקצועית והמסחרית כאחת. האחות הקטנה גפן כבר נולדה לתוך מציאות בה יין מהווה חלק מהdna המשפחתי והצטרפה כצלע היצירתית לפזל המשפחתי.

יורט בשומרון

בקתת אירוח בלב חצר ירוקה, עם בריכת שחייה ענקית בקיץ, אוויר הרים צלול, טיפולים אלטרנטיביים בקליניקה צמודה, ארוחות כפר ואינסוף אטרקציות בישוב וליד הישוב: טחנת קמח אורגנית, כרמים ויקבים, מעיינות ובורות מים, תצפיות נוף, מסלולי טיולים, מסעדות, חוות רכיבה ועוד.

חאן ספינת המדבר

חוות "ספינת המדבר"
בבעלותו של פארחן שליבי, ממוקמת מול פארק גולדה שבנגב על כביש 40
בקרבת צומת משאבים, מרחק 200 דקות מבאר-שבע, במרכז אזור עם אטרקציות  ומסלולי טיול רבים.

 

לינה

אצלנו בחווה תוכל/י לבחור את סוג הלינה המתאים לך ולכיסך.
– לינה באוהל בדואי מרווח – בו מחצלות ומזרונים.
– לינה בבונגלוס (סטייל סיני) – בכל בונגלוס 3 מיטות, מצעים, שמיכות וכריות
– באתר שירותים ומקלחות מרווחים ונקיים עם מים חמים כל הזמן.
– לינה במבנה אירוח – 4 מבני אירוח, בכל מבנה שני חדרי שינה, מזגן, מיטות, מצעים, שמיכות כריות, שירותים ומקלחת צמודים, פינת ישיבה מאובזרת במקרר קטן,
כיור, ערכת קפה, מרפסת עם שולחן וכסאות.

 

אטרקציות

טיולי גמלים – בחווה עדר נאקות מאולף ומטופח,
יציאה לטיולים לאזור קסום על גבעות ביר עסלוג' עם תצפית נוף יפה, משך הסיור כשעה.
טיולי ג'יפים ורכב ספארי 4X4 לאזור נחל צין ועין עקב
טיול ליל ירח בנחל חוורים
סדנאות גיבוש וחוויה סדנאות מיסטיות למיניהן ועוד..ועוד..ועוד..

אוהל הידידות – אירוח בדואי

מסעדה מזרחית הכוללת אוכל אוטנטי. המקום הוא אוהל בסגנון בדואי ברמה מאוד גבוהה מבחינת מבנה ועיצוב חוץ ופנים. לאוהל הידידות גישה נוחה הכוללת מקומות חניה מעל 50 וכוללת גישה לנכים.

מסעדת אוהל הידידות ממוקמת באיזור הצפון בכפר בית זרזיר, והגישה נוחה במיוחד למי שמגיע מאיזור הצפון והמרכז. האוירה נוחה מאוד וייחודית וברמת שירות גבוהה. המשפחה חיה בעמק יזרעאל כ-160 שנה תוך קשרים הדוקים עם השכנים היהודים בעמק מלפני קום המדינה ועד היום הזה. לאוהל הידידות 10 שנות נסיון של אירוח.

באוהל הידידות ניתן לערוך אירועים סגורים ומתואמים מראש עד ל- 80 איש, לכל מטרה:

ימי הולדת, ימי כיף לעובדים, חינות, מסיבות, בר/בת מצווה, מסיבות רווקים/ות, חתונות, טיול קבוצתי לשבת ועוד…

אוהל הידידות פועל בכל שעות ביממה ופעיל במיוחד בשבתות, כאשר האטרקציות רבות ומעניינות:

 • אירוח בדואי אותנטי ומסורתי עד 120 איש.
 • סיור בכפר והרצאה על חיי הבדואים בעבר ובהווה.
 • אפשרות לינה במקום (עד 80 איש)
 • שירותי קייטרינג
 • סדנאות בישול מיוחדות
 • הספקת מזון וכלים שלובים
 • טיולים מאורגנים באזור עמק יזרעאל

אליפז – חופש וחוויה בערבה

25 חדרים זוגיים ומשפחתיים, המוקפים מדשאות ופינות ישיבה.
ארוחת בוקר מוגשת לחדר בסלסלה. האורחים נהנים מבריכת השחייה בקיץ ומשולי טיול רבים בחורף.
אתר קמפיגג ובו אוהל אירוח, שולחנות וכיסאות פיקניק, פינות בישול ומדשאה. האתר מתאי לקבוצות ומשפחות.
ארוחות: מגוון ארוחות לקבוצות במתחם האירוח, בחדר האוכל ובשטח.
מרכז הדרכה: מציע מגוון רחב של טיולים וסיורים למשפחות וקבוצות: סיורי חקלאות מדבר, אנרגיה מתחדשת, גבולות וצפרות, עפיפונים בשקיעה, טיולים מודרכים ועוד.
חדש באליפז – חממת 5 החושים: על רקע הרי אדום, ובלב המטעים והפרדס, שיכורים מריח התבלין, נקטוף ונטעם ממגוון הגידולים, בחממות סגורות ובשטחים חקלאיים פתוחים.

(קרדיט: תוכן ותמונות -אליפז – חופש וחוויה בערבה)

חי בר יטבתה

סיור ספארי ברכב פרטי בין עדרי בעלי החיים המוזכרים  בתנ"ך – פראים, ראמים, דישונים ויענים. השמורה משתרעת סביב מלחות שופעות עצי שיטה, ושיחים מדבריים רבים, הודות למי התהום הגבוהים.
עוד בשמורה: חנות מזכרות וחניון לילה למטיילים.

(קרדיט: תוכן ותמונות -חי בר יטבתה)

פארק תמנע

פארק תמנע, חושף בפני המבקרים מרחבי טבע מדבריים, נופים קדומים עוצרי נשימה ותצורות סלע מרהיבות.
הפיסול הטבעי באבן החול האדומה מציע למבקרים למעלה מ 20- מסלולי טיול ברגל, ברכב או באופניים אל הפטרייה, הקשתות, עמודי שלמה, קניון "הפרצופים" (הקניון הוורוד), עמק ציורי הסלע, מכרות הנחושת, סינגל תמנע ואחרים.

אורחי הפארק ייהנו ממיצג מולטימדיה "מסע בממלכת הנחושת".
עוד בפארק: סיורי שקיעה ולילה המתקיימים בימי הקיץ ובתיאום מראש. שחזור מדויק של "אוהל מועד" – המשכן שליווה את בני ישראל בנדודיהם במדבר, השכרת אופני הרים, שיט בסירות פדאל, מילוי בקבוקים בחול צבעוני ועוד.
אתר קמפינג לקבוצות, משפחות ומטיילים וכן מתחם "וילה קאמפ" מפנק. חאן המלך שלמה: מסעדה חלבית- צמחונית כשרה וחנות מזכרות.

סמר בייק הוטל

"סמר בייק הוטל": חוויית רכיבה מודרכת באופני הרים, טיולי רכיבה יומיים ולמספר ימים במסלולי הרכיבה הרבים בערבה ו"בשביל ישראל לאופניים".

מתחם להדגמת רכיבה אתגרית.

הרוכבים מוזמנים ללון בחדרי הלינה לרוכבים וליהנות מאירוח מדברי. סיורי היכרות עם האנרגיה המתחדשת ומתקן האנרגיה הסולרית הניסיוני המתחמם באמצעות קרני השמש שמפעילות טורבינות המייצרות חשמל.

עוד בסמר: מרכז ללימודי מדבר וסיורים בהנחיית מיטב מורי הדרך בערבה.

חוות ערנדל – מלון בוטיק

חוות ערנדל – חוות הבודדים היחידה על כביש הערבה, נישאת מעל סביבתה וצופה אל הערבה והרי אדום.
בחווה מלון בוטיק- "ערידלה". מול נוף עוצר נשימה של הרי אדום, הוקמו שישה צימרים ייחודיים, שכל פרט ופרט בהם נבחר בקפידה. בקתות האירוח המרווחות, משתלבות עם גווני האדמה החמים של המדבר, הסוויטות המוקפות בוסתן עצי פרי.

הסוויטות, זוגיות או משפחתיות, מעוצבות ומאובזרות בפריטי אספנות. בכל בקתה מיטה רחבה ומפנקת, רהיטי עץ בסגנון וינטאג', מטבח מצויד, קמין, מרפסת צמודה עם מערכת ישיבה ושכשוכית פרטית, מעוטרת אבני פסיפס, הכל בעבודת יד.

בלב החווה, מתחם אירוח מרכזי. מבנה עץ מרשים המשמש כמרכז מבקרים, עם לובי מוקף חלונות ענק, המשקיפים על נוף בקעת הערבה. פינות ישיבה, פופים, קמין עץ שדולק בימי החורף הקרים וארונות עמוסים צעצועים ומשחקים לילדים. במקום מוגשות ארוחות הבוקר לאורחי הלינה, עם מבחר לחמים ומאפים טריים תוצרת בית, גבינות מיוחדות, פשטידות, מגוון עשיר של סלטי בריאות טעימים, מיצים סחוטים וקינוחים מפנקים.

עד משמש המבנה להופעות מוזיקה, הרצאות ושיעורי יוגה מועברים במתחם במהלך חודשי השנה. בתיאום מראש.
עוד בערנדל – חווה החקלאית ובה מטעי תמרים וכרמי זיתים אורגניים, מהם מפיקים בבית הבד המקומי שמן זית אורנגי.

סיור בחוות ע'רנדל חושף הייסטוריה בת אלפי שנים, שמתחילה כתחנה במסעם הארוך של בני ישראל ביציאתם ממצרים, דרך שרידים נבטים, אדוני המדבר שסחרו במור ולבונה שהובילו בשיירות גמלים מעמן, ותימן, עד תעלות קשר,ובונקרים מתקופת השלטון העותומני והבריטי שחלשו על הגבעה בגלל מיקומה האסטרטגי ושרידי המוצב הצה"לי. הסיורים בהזמנה מראש ובתשלום.

קטורה

44 חדרי אירוח לזוגות, קבוצות ומשפחות באווירה כפרית נעימה. החדרים מצוידים מאובזרים לנויות האורחים. האירוח על בסיס לינה וארוחת בוקר המוגשת בחדר האוכל הקיבוצי.

סיורים מודרכים החושפים את ענפי המשק השונים בקיבוץ, מפעל האצות החדשני, השדה הסולרי הגדול במדינה והיכרות עם "מתושלח" – עץ דקל שהונבט מגלעין תמר עתיק בן כ-2,000 שנה, שנתגלה בחפירות הארכיאולוגיות במצדה.

סיור ב"כפר מנותק רשת" – מתחם המדגים שיטות בנייה ייחודיות המנותקות מתשתיות ורשת החשמל. עוד בקטורה: קפה קולותבו מוגשת עוגת הגבינה המפורסמת לצד קפה משובח מבית ג'ו, גלריית אומני הקיבוץ, ייעוץ והכונה למטילים והשכרת אופני הרים.

צימר בין הפרחים

צימר בין הפרחים שוכן במתחם משתלת מאירה שבקדומים.

הצימר מתאים לזוגות ולמשפחות וכולל:

 • בריכה- מחממת בחורף! פרטית
 • ג'קוזי
 • שולחן פינג פונג
 • פינת פויקה
 • מסכי טלוויזיה, ערסלים ועוד..
 • הצימר מתאים לשומרי שבת- פלטה, מיחם שעוני שבת.
 • המקום מתאים גם לאירועים- בר/ בת מצווה, מסיבות, ימי הולדת, וכו'

נקודת חן בעזוז

ברמת הנגב, כשעה נסיעה מבאר שבע לכיוון מערב-דרום, בתוך שמורת טבע קסומה, על גבעה מעל חורשת בארותיים, מתחבא הכפר הכי מיוחד בארץ – מצפה עזוז.

במרכז היישוב הקטן והמבודד נמצא אתר האירוח חן בעזוז; פינת חמד מטופחת ובה חדרי האירוח הנעימים והמעוצבים של משפחת חן.

המתחם האינטימי הוא יצירת אומנות ובכל פינה מתגלה חשיבה מקורית והקפדה על פרטים.
בחצר היפה מטבחון מאובזר עם פינת קפה מפנקת, בריכה, ערסלים ופינות ישיבה, אינטרנט מהיר, שולחן פינג-פונג, מלא ספרים ועוד.

מסביב הטבע במלוא הדרו, קורא לכם ליהנות ממזג האוויר המדברי המושלם; בקיץ – חום נטול לחות וצינה סתווית בוקר וערב, ובחורף ימי שמש מלטפים. בכל השנה שקיעות וזריחות מרהיבות, כיפת כוכבים עוצרת נשימה ולילות מיוחדים של ירח מלא.

הכל ביחד, עם השירות המפנק והאדיב של משפחת חן, יעניק לכם תחושה מיידית של חופש ושלווה וטעם מיוחד של חיים אחרים.

בכפר נמצאים אומנים רבים וניתן לחוות סדנאות יצירה מיוחדות; קרמיקה, נפחות, הכנת סכינים, גלריית תכשיטים אתניים, פיסול באבן מקומית ועוד. ניתן לערוך טיולים מודרכים ברגל, בג'יפ ועל גמל והכול באווירה מיוחדת של פשטות וצניעות.
יחידות האירוח והמתחם מתאימים לכל מי שמעוניין לחוות חופש אמיתי: חופשה משפחתית, ימי הולדת, ירח דבש, ימי נישואין, זוגות, פנויים ופנויות, מסיבות רווקים, קבוצות נשים/גברים, רוכבי אופניים, טיילני ג'יפים ועוד.

חוות האלפקות

לפני 28 שנים הבאנו את האלפקות והלאמות מדרום אמריקה לישראל, במטרה לגדל חיות שלא למטרת מאכל אלא למטרת הפקת צמר איכותי ואקסלוסיבי. היום, ניתן לפגוש בחוות האלפקות כ-300 אלפקות ולאמות, סוסים, גמלים, חמורים, ועיזים.

חוות האלפקות היא החווה היחידה מחוץ לגבולות אמריקה בה מתבצע כל תהליך הפקת הצמר החל מהגידול והשבחת הסיב ועד למוצר הסופי (מהאלפקה עד הסוודר). בביקור במפעל הצמר בחווה תוכלו ללמוד על סגולותיו ויתרונותיו של צמר האלפקות ומה הופך אותו לכל-כך איכותי ביחס לסוגי הצמרים הטבעיים האחרים. תוכלו להתנסות בפעילויות צמר לסייע בעיצוב ואף להתחדש בפריט צמר אלפקות איכותי ואופנתי מחנות המפעל שבחווה. החווה משמשת כמרכז לתיירות מדברית באיזור מצפה רמון ומציעה מגוון אטרקציות לכל קבוצת גיל או אוכלוסייה:

 • רכיבה על סוסים
 • צימרים ומתחמי לינה לקבוצות
 • סטודיו ליוגה
 • פעילויות גיבוש ו-ODT
 • פיקניק לאמה ועוד.
 • חוות האלפקות היא נקודת מוצא מצוינת לטיול מדברי בנופי בראשית של הר הנגב: מצוקים, תצפית מרהיבה למכתש רמון, טרסות נבטיות ובוסתנים זעירים. רכיבה רגועה המתאימה לכולם ורכיבת אקשן למנוסים שבכם.

צימרים
על גבעת הלאמות שבחווה, בלב נווה מדבר שטובל בירוק, פזורות חמש יחידות אירוח קסומות: ארבעה צימרים וסטודיו אחד' בהן תוכלו להתארח ולטעום לכמה ימים מחיי החווה.
כל הצימרים והסוויטות מעוצבים ונעימים מאד, וכוללים:

 • פינת ישיבה
 • פינת אוכל
 • מזגן אוויר
 • מטבחון מצויד (כולל מקרר, כירה חשמלית, תנור וכלים)
 • חדר רחצה מרווח
 • נוף מדבר וחווה מכל החלונות
 • מרפסת מוצלת המשקיפה על הלאמות והאלפקות

הביקור בחווה זו חוויה בלתי נשכחת והנאה מובטחת לכל המשפחה.
לחובבי השטח והנופים נמליץ לצאת לטיול סוסים זוגי או משפחתי, לנופי הבראשית של מכתש רמון.

חוות הנופש ורד הגליל

חוות הנופש ורד הגליל – מקום לחוויות בנוף אחר

חוות הנופש ורד הגליל ממוקמת על גבעה הצופה לכנרת, הרי הגולן והגליל בקרבת כורזים, צומת עמיעד וראש פינה. המקום נוסד בתחילת שנות ה- 60 ומציע לאורחיו חופשה כפרית ייחודית בחווה המשתרעת על כ-120 דונם של צמחיה שופעת, נוף, בוסתנים ומרחבי דשא.
ניתן להתארח באחד מ- 30 בתי נופש קסומים מעץ ואבני בזלת מקומית.
לצאת לטיול רכיבה של שעה עד מספר ימים בנופים נפלאים של גולן גליל וכנרת.
לקחת שיעורי רכיבה או קורסי רכיבה קצרים לאורחי מלון.
ליהנות מארוחה טובה במסעדת טיביס היפהפייה בחווה- בניצוחו של שף חיים טיבי.
מסעדה כפרית משפחתית משובחת הממוקמת בלב החווה- וצופה אל מגרשי הרכיבה.
עוד בחווה: מתחם "קרוב לטבע" לטיפולי גוף מקצועיים, בריכת שחייה מול נוף כנרת (בעונה),
לובי אינטימי, פינות משחק, גת עתיקה, מפרצוני שלווה, ושבילי טיול.

צוות החווה ישמח לעזור לכם לתכנן את החופשה המושלמת עבורכם.

קצת היסטוריה

יהודה אבני הגיע משיקגו ופגש את יונה בקיבוץ חצרים. בשנת 1961 עלו יחדיו לצפון לחפש נחלה בה יוכל יהודה להקים חווה ולהגשים את חלום ילדותו. אהבתו לסוסים, לאוכל טוב ולאנשים הנחו אותו לבחירת הגבעה הזו הצופה לכנרת ולקביעת אופייה של החווה. השטח היה מכוסה קוצים וסלעים והפיכתו לקרקע בה ניתן לשתול לזרוע ולבנות הייתה קשה וממושכת, קק"ל ועובדים מסורים סייעו רבות. ב- 45 השנים שחלפו עוצבו פניה של החווה תוך רצון שהבאים אלינו יהנו מהנוף…

נמל עין גב

ברוכים הבאים לנמל עין גב

בנמל עין גב מתקיימות אטרקציות רבות המאפשרות למשפחות לבלות ולנפוש על שפת הכנרת. הנוף היפיפה, רמת השרות, הניסיון רב השנים והיכולת להציע שילוב של מרכיבי תיירות נופש, קיט ובילוי יומי, הביאו את עין-גב למקומה המכובד על מפת התיירות.

ים של חופש בנמל עין גב

למבקרים בקיבוץ ובנמל עין גב מצפים שפע של בילויים וחוויות, לילדים ולמבוגרים, מהמהנים שבאטרקציות בכנרת:

 • טיילת ציורית על שפת הכנרת הצופה אל נמל עין גב ואל נופי הגליל והגולן.
 • פעילות ימית של אירועים והפלגות על המים: שייט כנרת, שייט דייג ודייג ליום אחד.
 • מסעדות עין גב: מסעדת הדגים המפורסמת של עין גב
 • מזנון "בית הפרי" וארוחות לקבוצות בחדר האוכל הקיבוצי.
 • סדנאות יצירה בעץ להורים וילדים בנגרייה של סבא יוסי.
 • "דרך הקיבוץ"- סיור רכבת ברחבי הקיבוץ.
 • חנות מתנות בצמוד למסעדת הדגים.
 • מוזיאון בית העוגנים וגלרייה לאמנות 200- .
 • מבחר טיולי כנרת – טיולים מאורגנים בעין גב והסביבה.
 • פסטיבל עין גב למקהלות וחבורות זמר המתקיים מדי שנה בחול המועד פסח.
 • בסופי שבוע, בחגים ובמועדים, אירועים נוספים לקהל הרחב.
 • להשלמת הבילוי והנופש אנו מציעים לאורחינו את כפר הנופש עין גב.

חרות תמרי – קרמיקה אירוח ונופש

המקום שלנו הוא במושבה מטולה.
4 צימרים – שניים משפחתיים ושניים זוגיים. בשני צימרים גקוזי, אחד מהם גקוזי זוגי מרובע גדול.
כל צימר מצויד ומאובזר במטבחון ובו חלב תה, קפה וריבות מעשה ידי, טלויזיות בכבלים, מזגנים, מצעים מגבות וחלוקים.

במקום חצר-גן גדולה ומרווחת עם ערסלים, דק עץ פתוח ועוד פרגולה סגורה, נדנדות, כדורגל שולחן, עצי פרי.

סטודיו וגלריה לקרמיקה. האורחים מוזמנים ויכולים להתנסות בעבודה על האובניים.

קמפינג בחברותא

2 אוהלים מונגולים מאובזרים ומפנקים.

בכל אוהל מכיל מטבחון מאובזר ובלעדי לאורחי האוהל, הלינה כוללת מזרונים, כלי מיטה ומצעים נקיים לכל אורח.

האוהלים ממוזגים וליד כל אוהל יש שירותים ומקלחת בלעדיים.

מחוץ לאוהל מתחם בילוי מאובזר המחולק לשניים וכולל סככות, מנגלים, ערסלים, פינות ישיבה ובורות למדורה.

פינוק בשטח בצפון מערב הגולן מעל עמק החולה ואצבע הגליל.

חאן הר אודם

חאן הר אודם – לינה ברמה אחרת

החאן שוכן במושב אודם שבצפון רמת הגולן, למרגלות ההר של שמורת יער אודם בגובה 1,187 מ'. המרחבים הירוקים בקיץ, והמושלגים בחורף הופכים את הביקור בחאן לחוויה מסוג אחר בכל עונות השנה.

החאן נבנה בסטנדרטים הגבוהים ביותר ומציע לינה חווייתית ומפנקת במבנה נקי ומעוצב, לקבוצות או משפחות.

כל אורחי החאן נהנים משירותי המתחם:

• מזרנים עבים ומפנקים
• מטבח מאובזר
• חדר אוכל מרווח ונעים
• שירותים ומקלחות מרווחים ונקיים
• פינת החתלה
• גינה קסומה עם פינת פיקניק הכוללת מנגל וטאבון אבן מפואר
• פינות ישיבה
• פינת טלוויזיה (Yes)
• אינטרנט אלחוטי חופשי
• החאן ממוזג בכל עונות השנה לפי הצורך ומאפשר לינה נוחה ונעימה
בימים החמים והקרים ביותר בשנה
• נגישות מלאה לנכים כולל שירותים ומקלחת מותאמים
• אפשרות לאירועים פרטיים (כולל חתונות, מסיבות רווקים/רווקות, בריתות וכו' עד 250 איש)
• ארוחת בוקר ישראלית – מוגשת במזנון
• בתיאום מראש, קיימת אפשרות לארוחות מוזמנות בסגנונות שונים
(ערבי אסאדו, ארוחה דרוזית ועוד)
• ביישוב קיימת מרכולית, בית כנסת ומגרשי ספורט.

בצמוד לחאן אטרקציות רבות: יער האיילים המפורסם, קטיף עצמי, רכיבת סוסים, טיולי טרקטורונים, ריינג'רים וג'יפים, ייקב בוטיק וכמובן מסלולי ההליכה המפורסמים של שמורת יער אודם, כולל הג'ובה הגדולה ושביל הגולן . במרחק נסיעה קצרה (10-15 ד') אורחי החאן נהנים מפעילויות נוספות כגון קיאקים, סקי בחרמון (בעונת החורף), מסלולי הליכה רגליים, אופני שטח וביקור בשמורות הטבע הייחודיות של רמת-הגולן והסביבה.

בנוסף, אורחי החאן יכולים ליהנות משירותים נוספים בתשלום ובתיאום מראש: 

• מדריך דרך לשמורות הטבע בגולן
• עיסויי גוף בסגנונות שונים
• קיימת אפשרות להזמנת משלוחי מזון לחאן (פיצה, אוכל דרוזי וכו')

חאן ארץ המרדפים

חאן דרכים אקולוגי- אירוח מדברי ישראלי.
על דרך ים המלח.
רק רבע שעה מירושלים, שעה מהמרכז ורבע שעה מים המלח.
באזור מלא אפשרויות טיול ונופש, אטרקציות לכל המשפחה.
מגוון אפשרויות לינת שטח וקמפינג.
לינת שטח לתיירות נכנסת
אירועים קטנים וארוחות
ארוחות טבעוניות בבישול מדברי מסורתי

חאן אקולוגי

משמעות האקולוגיה כמו שאנו רואים אותה בחאן היא לאו דווקא "מיחזור". בעיניינו, אקולוגיה היא פשוט לומר תודה.
תודה על המים, תודה על המזון, תודה על כל מה שאנו מקבלים מן האדמה הטובה, פשוט תודה.
כאשר אנו מודים ומוקירים את אשר ניתן לנו באהבה מן הארץ, אנו מכבדים יותר.
מתוך הכבוד אל הטבע ואל פרי האדמה אנו מנסים להשתמש בתבונה במשאבים.
בתשומת לב שלא לקלקל את המקום בו אנו חיים.

 

אילות – אירוח בקיבוץ

רק 3 ק"מ מאילת. 40 חדרי אירוח מפנקים לבודדים, משפחות וקבוצות, מרחבי דשא, פינות משחקים וערסלים. החדרים צופים אל מפרץ אילת מדרום, שמורת הרי אילת ממערב והרי אדום ממזרח.

מסעדת "כפות תמרים": מסעדה ישראלית כשרה המגישה ארוחות בוקר, צהריים וערב, ארוחות ליל שישי מסורתית ועשירה.

ואירועים עד 400 אורחים. קייטרינג בכל שישי וערב חג ובו מזנון עשיר ומגון.
סיורים עם שף – סיורים קולנריים לקבוצות, בתאום מראש.
מזנון עשיר ומגוון.

חוות כרמי הר הנגב

בארץ המכתשים ממוקמת חוות כרמי הר הנגב.
מזג האוויר הקריר והיבש בקיץ השטפונות והשלגים בחורף הופכים את הביקור בחווה לחוויה מסוג אחר.

בחוות כרמי הר הנגב קיימים 4 צימרים 2 משפחתיים ו-2 זוגיים לנוחות המטיילים קיימים 3 אוהלי אירוח בגדלים שונים ואתר קמפינג ממולץ מפה זו השנה החמישית ברציפות ובעיקר אירוח לבבי וחם תמיד שמחים לארח.

עיזה פזיזה – משק צבן

חוויה ייחודית במשק עיזים משפחתי וארוחות של גבינות עיזים.
סיורים, סדנאות להכנת גבינה כפרית ופעילות גיבוש לפרטיים, משפחות וקבוצות.
מקום לעצירה בדרך, קפה וקניות במעדניה.
תכנית גמישה ללקוח, פעילות בעברית ובאנגלית, מתאים למבוגרים וגם לילדים.

אפרת חלמיש – חן המקום

ב"חן המקום" בעיר דוד תכנסו לבית משפחת חלמיש שגרה במקום למעלה מחצי יובל שנים.
תטעמו מטעם החיים בעיר דוד – למה ואיך הגענו לגור פה, איך כיום מתמודדים עם החיים הייחודיים במקום זה ותתכבדו מהמטעמים של המקום.
חוויה ירושלמית אנושית- משפחתית אותנטית.
אפשרי בשילוב עם סדנאות שונות, ערבי שירה ועוד.
אפשרי גם כמקום לחגיגת אירועים שונים כבר/ת מצוה, ימי הולדת, שבע ברכות, ערבי צוות ועוד.

הבית העתיק בעין כרם – מסיבת האהבה של סולטנה

ימי גיבוש, ימי כייף, אירועי סוף שנה ושמחות קטנות, כולל חווית אירוח בבית העתיק בעין כרם למופע סיפורים מרתק "מסיבת האהבה של סולטנה" – מופע סיפורים עם המשוררת ומספרת הסיפורים שושנה קרבסי.

הסבתות שלנו ידעו לתת עצות לחיים טובים וידעו סודות של אהבה , שפת סתרים הגלומה בתכשיטים עתיקים, חתונות, סיפורי שדים וקמעות . הסיפורים ממורשת יהדות מרוקו וספרד .

הביקור בבית העתיק בעין כרם הוא חוויה מוזיאונית מרתקת, מגת היין הקדומה בתחתית ועד לגגות הבית לתצפית .

ניתן להזמין כיבוד. ניתן לשלב סדנת קוסקוס משעשעת "קוסקוס סיפורים ואהבה" כולל טעימות.
ניתן לשלב חוויות אירוח נוספות בעין כרם בבתים מארחים נוספים בבתיה העתיקים של עין כרם וכן סיורי חוץ.

ניתן להזמין את המופע לבמות אינטימיות, סולטנה תגיע אליכם….

ניתן לשלב סדנת פלמנקו.

רוח האירוח – לופט מדברי

ברוכים הבאים לרוח האירוח – לופט מדברי

בחנוכה 2008 חנכנו, משה ואני, את  רוח האירוח – לופט מדברי. מקום שהוא  שילוב של לופט המארח קבוצות קטנות וסטודיו ליוגה.

את השיפוץ עשינו במו ידינו ובעזרת קרובי משפחה וחברים טובים. התוצאה היא מקום ביתי, מרווח, עם אווירה נהדרת.

הלינה משותפת, בגלריית עץ נעימה ועל גבי מזרונים איכותיים. בחצר שולחנות עץ ופינת מנגל, יש מטבחון מאובזר ושני תאי שירותים עם מקלחות.

מתאים לקבוצות עד 20 איש, לאנשים שאוהבים להיות ביחד בתנאים טובים!

ניתן גם להשתמש בחלל לסדנאות, ארועים קטנים או לארוחות  מוזמנות מראש.

לינה ואירוח
לאוהבי הסגנון של לינה משותפת – אצלנו תקבלו תנאים מעולים. חימום בקמין עם ארובה בחורף, מיזוג בקיץ, מזרונים איכותיים, לינה בגלריית עץ, שתי מקלחות משובחות, פינת מנגל מלכותית, פינות רביצה וחצר נעימה.

במקום מטבחון מאובזר שניתן לבשל בו, וכולל: מקרר, כיריים חשמליות, סירים, מחבתות וכלי בישול מכל סוג (צלחות, קערות, סכו"ם, כוסות וגם כוסות יין).

ניתן להזמין ארוחות צמחוניות/בשריות מראש.

רבע שעה של הליכה קלה למצוק מכתש רמון המרהיב ביופיו.

ילדים ומבוגרים מתאהבים במקום!

סדנאות ואירועים

הסטודיו שלנו נעים ומאפשר קיומם של סדנאות ואירועים מסוגים שונים.

ניתן לקיים סדנת יוגה כהפוגה מיום טיול, או להזמין סדנאות אחרות ממיטב הכישרונות של מצפה רמון (רשימה בהמשך).

אם אתם מורים ורוצים להעביר סדנא לקבוצתכם אתם יכולים לשכור את המקום לצורכיכם ואנחנו יכולים לספק ארוחות.

מדי כמה חודשים אני מקיימת סדנת סוף שבוע למי שרוצה להעמיק בויג'נאנה יוגה.

ויג'נאנה יוגה – ויג'נאנה בסנסקריט – להבין מבפנים. זו יוגה שבה מתרגלים מדיטציה, פראניאמה (תרגילי נשימה), אסאנות באופן מדויק (תנוחות), קריאת טקסטים והרפיה. לקריאה נוספת על השיטה www.vijnanayoga.co.il

קצת עליי – דנה, נשואה למשה ואימא לגוני ונעמי המקסימים. מתרגלת יוגה משנת 1994, תלמידתה של אורית סן-גופטה ומורה ליוגה משנת 2001.

מלמדת תלמידים ממצפה רמון ומהאזור, ועוזרת הוראה בקורס מורים ליוגה במכללת וינגייט.

סדנאות / הרצאות ברוח האירוח מצפה רמון:

 • יוגה

 • ריו אביירטו – ריקוד חופשי בליווי מוסיקה

 • תטא הילינג

 • צילום במדבר

 • צייר לי אהבה – שביל מסע אמנותי

 • מדיטציה – משכיבה להליכה

 • רוקחות טבעית וצמחי מרפא

 • אסטרולוגיה

אירועים קטנים

אצלנו תוכלו לחגוג ימי הולדת וחגיגות משפחתיות, מסיבות רווקות/ים, לערוך קונצרטים, מפגשי לימוד, מעגלי נשים או כל אירוע קטן אחר.

ניתן גם לחגוג את ליל הסדר או את ראש השנה ולצאת מהשגרה הביתית.

המקום נקי, מרווח ויפה ויש בו אווירה נעימה ואוויר מעולה.

ישנה אפשרות לשכור את המקום לכמה שעות לאירוע בלבד. ניתן לשלב סדנא עם אירוע קטן ולינה, וכן להזמין מראש ארוחות.

חוגים
בימים א'-ה' מתקיימים חוגים למבוגרים וילדים – יוגה, ריו אביירטו (תנועה חופשית בליווי מוסיקה), פלדנקרייז, תיאטרון לילדים.

סבא מוטי

הבובות של סבא מוטי – להוציא חיוך מעץ

סבא מוטי פותח בחג החנוכה את סדנת האומן והגלריה שבביתו. במושב גינתון משק 45.לתצוגת  בובות העץ הקסומות שהוא יוצר ביד אומן ובאהבה רבה.

הבובות שובות לב ומרתקות ילדים ומבוגרים כאחד..לילדים הנאה מרובה ולמבוגרים קצת נוסטלגיה ולכולם ביחד קצת יותר חיוך.

בתצוגה :

בובות מורכבות  מ-20 עד-30 חלקים כאשר החיבור המיוחד שלהם מאפשר גמישות רבה  החל    מפעילות ספורטיבית וכלה בריקוד באלט.

בובות עץ/חבל של דמויות אדם וחיות.

בובות זעירות המשולבות במתקנים של גני שעשועים ולונה פארק.

פעילות יצירתית לילדים שבמהלכו יוסבר על תהליך העבודה ובהמשך –יחד איתכם- יבנה סבא מוטי  בובת עץ/חבל על פי בחירתכם  ועל פי טעמכם.

אתם בוחרים גוף, גפיים (כדורים) חבלים וכובע  וסבא מוטי ילווה אתכם בתהליך ההרכבה בתום ההרכבה הבובה נוסעת עמכם הביתה.

עלות הפעילות  55 שח (מתוך זה עלות הבובה 50 שח)

לכבוד החג יקבל כל משתתף בסדנא סביבון מעשה ידי סבא מוטי.

לרוכשים פריט מהתצוגה יהיו זכאים גם הם לסביבון

זמן פעילות משוער  כ -90  דקות

מתאים לילדים ומבוגרים כאחד

 • מומלץ להגיע כ-15 דקות לפני תחילת הפעילות
 • הפעילות היצירתית מותנה ברישום מוקדם.
 • התצוגה בחינם  !!!

הפעילות מותנית במזג אויר נאה במקרה של ספק נא להתעדכן

יצירת קשר

נייד: 050-6688680

דא"ל    motishvartz@walla.co.il

אתר האינטרנט: www.motispuppets.co.il

או בגוגל: הבובות של סבא מוטי

הגעה:waze –  -הבובות של סבא מוטי

אירוח ביתי ברובע היהודי באווירה קסומה

אירוח ביתי ברובע היהודי באווירה קסומה, להחזיר אתכם לטעם של פעם בעידן של היום בשיחה עם הרבנית דינה על החיים ברובע היהודי, סיפור אישי משפחתי מעניין.

*הרבנית דינה ובעלה הרב משה חיים מחלוצי הרובע היהודי 4 דורות ברובע היהודי
*דינה תספר לכם על אהבת ישראל אמיתי ואיך היא ומשפחתה באהבה ושמחה מיישמים
*מעמד האשה ביהדות
*מה יוצרת המילה אמן
*הפרשת חלה וסגולותיה
*סדנת חלות וקליעות
*סדנת מאכלי שבת ירושלמי חסידי – קוגל ירושלמי

בתיאום מראש: התשלום משתנה לפי סוג האירוח
אירוח לשיחה בין שעה וחצי –לשעתיים +כיבוד קל
סדנא-בין שעתיים לשלש שעות +כיבוד קל
ליחיד 70 ₪
ליחיד בקבוצה 30 ₪
סדנאות אוכל המחיר משתנה לפי סוג.
קבוצה מינימום 15 אנשים—מקסימום 28 אנשים

“דני במדבר”

מתכננים טיול ג'יפים ורצים אותו הפעם מרתק ומיוחד?
יוצאים לטיול נודד וצריכים שירותי לוגיסטיקה?
מארחים קבוצה גדולה של אנשים וחסר לכם מקום אירוח ו/או לינה?
ל"דני במדבר" היכולת, הכשרון והנסיון לתת לכם פתרון!

גן בעדן טירת צבי

כאן אצלנו ב"גן בעדן" – טירת צבי:
19 יחידות אירוח גדולות ומרווחות המתאימות במיוחד למשפחות. כל היחידות צמודות דשא ,מאובזרות ומצוידות במטבח חלבי, מקרר, מיקרוגל, פינת קפה, טלוויזיה עם ערוצי YES ומזגן . סמוך ליחידות האירוח מתקני ספורט וגני שעשועים.
האירוח שלנו כולל ארוחת בוקר עשירה, המוגשת באולם המיועד לאורחינו ובסופ"ש האירוח על בסיס פנסיון מלא.
האוכל מבית קייטרינג "טיב ביתי" – בעל כשרות מהדרין.

אז מה עושים בקיבוץ?
– בריכת שחייה הפתוחה (בחודשים מאי-ספטמבר) לרשות אורחי גן בעדן – בשעות נפרדות ומעורבות.
– פינת חי בה מגוון עשיר של חיות בית -כבשים ,תרנגולות, ברווזים ,סוסים – לצד קופים ועופות דורסים.
– ביקור בחצר הטירה -מרכז מבקרים לתולדות טירת צבי, עם חפצים, תמונות ואביזרים של פעם.
– בית כנסת פעיל בכל שעות היום.
– מרכול לרשות האורחים, חנות המפעל של נקניקי טירת צבי.
– סדנאות אמנים : ניפוח זכוכית ,גילוף מזוזות בעץ ועוד.
– מתקני כושר ושעשועים בסמוך לחדרים.
– טירת צבי מהווה נקודת מוצא מעולה לטיולים בעמק המעיינות ,הגלבוע עמק הירדן ועוד.

אטרקציות מרכזיות באזור:
פארק המעיינות
גן השלושה- ה"סחנה"
גן גורו
ביו-תור
הגנים הלאומיים בית שאן
החיזיון הלילי "אורות שאן" בעתיקות בית שאן
כוכב הירדן
בית הכנסת העתיק בבית אלפא.

כפר הנוקדים

בבקעת הקנאים שבמדבר יהודה, בין העיר ערד למצדה, שוכן נווה מדבר מוריק: כפר הנוקדים. כאן, בצל עצי דקל ובוסתנים, עומדים חדרי אירוח ציוריים, אוהלים בדואים ארוגים מצמר עיזים, חאנים רחבי ידיים מאבן מקומית ופינות חמד לרוב.

כפר הנוקדים מארח קבוצות ובודדים הרוצים ליהנות מאווירה שקטה, משלווה ומנוף מדברי בראשיתי.
האקלים המדברי מיטיב עם האורחים: האוויר צח ויבש ביום, וצונן ומשיב נפש בלילות.

לאורחי הכפר מוצעות אפשרויות לינה שונות החל מחדרי אירוח ועד אוהלים וסוכות. ניתן גם להגיע לקמפינג במקום.
כפר הנוקדים מציע למשפחות חבילות חצי פנסיון על בסיס לינה וארוחות וכן במקום פינות מטבח, בהן ניתן לארגן ארוחות באופן עצמאי.

כפר הנוקדים מזמין אתכם ליהנות מטיולי גמלים, טיול אופניים או לצאת לטייל עם האפליקציה שלנו "נוקדים בשטח", שמציעה מסלולים קרובים לכפר ואפילו משחק ילדים מדליק ביותר. נשמח לקחת אתכם אל לב המדבר רכובים על גמלים, להשכיר לכם אופניים בהם תיסעו לטייל בקרבת הכפר או ללוות אתכם וירטואלית באחד מחמשת המסלולים שמחכים לכם באפליקציית "נוקדים בשטח".

יהל – מעין במדבר

כפר נופש בקיבוץ יהל, 28 חדרי אירוח לזוגות ומשפחות טבולים בירוק. החדרים מאובזרים ומצוידים, לנוחיות האורחים.

אורחי חדרי האירוח ייהנו מסיורים חקלאיים בדגש גבול השלום עם ירדן ושיתופי הפעולה בתחום החקלאות, טיולים אל שדה הבולבוסים בנחל יעלון, מסלולי רכיבה באופני הרים ושפע טיולים רגליים למשפחות ומטיילים. הסיורים לקבוצות בתאום מראש.

משפחות ייהנו מייעוץ חינם.

חניון יעלים – צומת יטבתה

חניון לילה ללינת שטח וקמפינג לקבוצות תלמידים ומטיילים, תנועות נוער ומשפחות. החניון כולל אוהלי לינה גדולים המוגנים מגשם ומחוממים בחורף, מקלחות ושירותים, מגרשי כדור-עף, לינת קרוואנים לצוות ואוהל אירוח בדואי מסורתי. פעילויות וארוחות בהזמנה מראש.

אייבקס – אירוח חווייתי במדבר iBex

מלון Ibex הוקם כדי לספק לאורחיו הנאה מירבית ומפנקת מחווית הבילוי בנגב.

מצפה רמון
אזורנו מאופיין באקלים נוח, נופים מדבריים, לצד היכרות עם צמחייה ובעלי חיים יחודיים, טיולים מרתקים, ושרידי תרבויות עתיקות שהתקיימו בנגב במשך אלפי שנים.

השהות במלון
המלון מדגיש את חווית השהייה המשותפת, וכולל חלל ביתי חם ומזמין, המאפשר למטיילים להרגיש בנוח וליהנות יחדיו. חדרי המלון מרווחים ומפנקים, פינות הקפה והמנוחה זמינות לכל אורח, ואולם האירועים והכנסים מאפשר לקיים פעילויות קבוצתיות: אירועים משפחתיים, כנסי מנהלים, סדנאות יוגה, ניה וכנסי חברה. ארוחות בוקר עשירות וארוחות ערב לפי הזמנה גדולות ומיוחדות.

חוויית אירוח
אצלנו תזכו לקבלת פנים חמה ולאירוח במלון חדשני ומפנק, המציע ליווי מקיף בתכנון החוויה הדרומית העשירה, והמלצות על פעילויות לכל רמות הקושי, הכוללות בין השאר – מסלולי הליכה רגליים, רכיבת אופניים וסוסים, טיולי ג'יפים ופעילויות העשרה נוספות.

TripAdvisor
בשל כל הסיבות הללו ועוד רבות נוספות, קיבל מלון IBEX את פרס שביעות הרצון באירוח מטעם trip advisor, בשנים 2013-2016. המלון נמצא זו השנה הרביעית בין 25 המקומות הראשונים לאירוח של לינה וארוחות בוקר בישראל.

חאן מילכה

חאן מילכה נמצא במושב תעוז שבהרי ירושלים 25 דקות מירושלים ו 30 דקות מתל אביב.

החאן מציע אירוח לקבוצות ומשפחות, ארוחות הודיות מסורתיות, סיורי ליקוט, ארוחות ובישולי לקטים, חניון מטיילים עם מטבח שירותים ומקלחות, אורווה לסוסים ואירוח בע"ח, הצעות ומפות לשבילי אופנים, מיצוי וזיקוק שמנים אתרים, סדנאות למלאכות מסורתיות.

המקום הוא אקולוגי ושוחר טבע.

צימרים בנחת

מול הנוף הפתוח של הרי ירושלים, בלב מטעים, שדות ירוקים ובעלי חיים בטבע, שוכן מתחם אירוח לזוגות ומשפחות המציע חופשה חלומית עם בריכה המחוממת בעונה ואויר הרים משכר.

בלב חצר ירוקה ורחבת ידיים נמצאות 4 סוויטות מרווחות ומאובזרות שכל אחת מהן כוללת בין 2 ל- 3 חדרים, עם פינוקים מתוקים ומרפסת פרטית שבה פינת ישיבה עם גינה פורחת, על מנת להעניק לכם חווית חופשה מושלמת.

במתחם המשותף ניצבת בריכה גדולה (מחוממת ומקורה בעונה) סביבה מיטות שיזוף, ערסלים, ריהוט גן, נדנדה שולחן פינג-פונג ופינת מנגל. בלילה עוטפת את המקום תאורת לילה רומנטית.

ניתן להזמין ארוחת בוקר ישראלית עשירה ועיסויים מפנקים בתיאום מראש ובתשלום נוסף.

הישוב נחם הוא יישוב דתי ומתאים במיוחד לציבור הדתי. אין אפשרות לנסוע או לעשות מנגל בשבת, לכן תוכלו ליהנות מחופשה שקטה ורגועה עד מוצ"ש.

בקרבת הישוב מגוון אטרקציות ומסלולי טיול מהנים.

צימרים – קרן אור במדבר

בלב הנגב שלובים בסביבה מדברית, נוף מהמם ושקיעות מרהיבות ממוקמים בקתות העץ שלנו.

הבקתות ערוכות לזוגות או משפחה ומכילות חדר שינה גדול ומרווח מצוייד בגקוזי מזגן וטלויזיה וכן חדר מבואה הכולל מטבח מאובזר ,פינת אוכל, ספה היכולה להפתח ושירותים.
לכל בקתה מרפסת פרטית הנמצאת בסביבה פורחת וירוקה וצופה אל הנוף וכן מתקן גריל מאובזר.
נשמח לסייע ולהציע אתרים ואטרקציות לסיור וטיול בסביבה.

דרך החלב – משק קורלנדר

משק קורלנדר נוסד ב- 1951 על-ידי לויצ'י ולילי קורלנדר ובנם טומי בן ה-3 שהיגיעו מרומניה אחרי מלחמת העולם
השנייה למושב בית הלל שהיה עדיין בשלבי בנייה הראשונים שלו. הסוכנות היהודית שליוותה את המתיישבים במושב
העניקה להם פרה בהריון וחצי סוס לתחילת הדרך. לאחר 3  שנים נולד למשפחה בן נוסף זאב.

באותה תקופה עסקה משפחה בגידול ירקות, חליבת פרות, לול מטילות ואת התוצרת היו מוכרים בשוק בקריית שמונה.
עם השנים המשק החקלאי התפתח מאוד.כיום  הרפת מונה כ- 400 פרות ומשלבת את הטכנולוגיות המודרניות ביותר
עם המסורת המשפחתית. תחום הפרדסים והמטעים גדל ובמקביל התפתח הענף האורגני במשק הכולל זיתים, רימונים, אשכוליות, תפוזים ולימונים. כיום עובדים במשק  בשיתוף 3 דורות סבתא לילי, הבנים טומי וזאב והנכדים דרור ועומר.

שושנת המדבר

צימר שושנת המדבר, הינו חדר אירוח במדרשת בן גוריון, המצוי באגן שדה בוקר שבמרכז הנגב, בדרום הארץ.

החדר מרווח, מפנק, נקי ומשרה על הבאים בשעריו, אווירה נינוחה ונעימה. החדר מתאים ליחיד / לזוג, המחפשים חווייה מדברית שלוה.

בית ספר שדה שדה בוקר

בבית ספר שדה שתי מחלקות עיקריות: הדרכה ואירוח, מחלקת ההדרכה כוללת צוות הדרכה מיומן ומקצועי המתמחה בהדרכת טיולים ברחבי הנגב לכל סוגי האוכלוסייה ומחזיק בתעודת \"תו תקן\" להדרכת טיולים במשרד החינוך.

מחלקת האירוח כוללת בתוכה אורחן עם חדרי אכסניה ובית הארחה ומציעה אפשרויות לינה, הסעדה ונופש למשפחות, יחידים וקבוצות. שתי מחלקות אלו מספקות ביחד את המעטפת המלאה לכלל המטיילים והמבקרים באזור רמת הנגב.

צימר נוף גפנים

בין כרמים ושדות, בעמק האלה, במושב עגור נמצא לו צימר זוגי קסום עם נוף פסטורלי הצופה על כרם משפחתי המנוהל ע"י היינץ ולאה מטלר. היינץ – עלה משוויץ לפני כ-30 שנה וכיום מנהל את יקב הבוטיק המשפחתי, שבו גדלים ענבי קברנה סובניון ופטיט וורדו. לאה – ציירת וקרמיקאית מזה שנים ואת עבודותיה ניתן לראות במקום. הצימר ממוקם על גג עם מרפסת רחבת ידיים הצופה אל הכרם ומוקף בגינה עשירה בצמחי תבלין ובוסתן פירות.

האירוח בצימר כולל:

 • מטבחון + מקרר
 • פינת קפה ותה צמחים טריים מהגינה
 • פינת אוכל
 • מקלחת ושירותים
 • טלוויזיה בכבלים
 • מיזוג אויר
 • פרגולה

ניתן להזמין בתאום מראש:

 • ארוחת בוקר עשירה תוצרת הבית
 • סלסלת פיקניק הכוללת לחמים וירקות טריים, גבינות וריבות תוצרת עצמית, יין המיוצר במקום.
 • ארוחת ערב בשרית/חלבית
 • סיור ביקב המשפחתי המאפשר הצצה לעולם היין הכולל טעימות של יין וליקרים ומלווה בהסברים על התהליכים השונים בייצור היין והגראפה.

המקום נמצא בלב פארק בריטניה, בחבל עדולם ומציע שפע של מסלולי טיול ורכיבה על אופניים.
ניתן לקבל המלצות לטיולים ולסיורים כולל מפות, אפשרות להשכרת אופניים

מייל: mettler.winery@gmail.com

 

(קרדיט: תוכן ותמונות  – צימר נוף גפנים)

רותי ביסמוט – אומנית באירוח סטודיו בר וצימבר

יש משהו נפלא בעצם היצירה והאירוח שנותן תחושה של עשייה ואפילו הגשמה, התחושה הנהדרת הזאת מלווה אותי לאורך השנים.
אחרי שגידלתי ארבעה בנים וגם הפכתי לסבתא מאושרת, הבנתי שאת האהבה שלי ליצירה ולאנשים אני צריכה לתרגם לדרך חיים.
כך נולד לו העסק שלי -רותי ביסמוט אומנית באירוח, שילוב בין העולמות שתמיד כל כך אהבתי – סטודיו בר וצימבר – אמנות, יצירה, אנשים ואירוח.

סדנאות

מוזמנים להתארח בסטודיו מלא השראה, באווירה יצירתית ולהתוודע לעולם היצירה בחומר, גם ללא ניסיון קודם. במהלך הסדנא תקבלו הדרכה על תהליך הבניה בחומר, העיטור והשריפה.

הסביבה

הצימרים שלנו בלב רמת הנגב, "במרחק נגיעה" מרב האטרקציות בסביבה. איזור מצפה רמון ורמת-הנגב משופעים במבחר גדול של פעילויות. ברגל, באופניים, או ברכב.

צימרים

כולנו חווים את מרוץ החיים,
מתי בפעם האחרונה קמתם לציוץ הציפורים? מתי בפעם האחרונה נתתם למישהו אחר לדאוג, לחשוב על כל הפרטים הקטנים…

קרמיקה

כאן תמצאו מתנות מקוריות בעבודת יד, כלים שימושיים וחפצי נוי, קישוטי קיר, יודאיקה בעיצוב אמנותי וצבעוניות מיוחדת. העבודות מצוירות ביד אחת אחת. כל עבודה ייחודית.

(קרדיט- תוכן ותמונות – רותי ביסמוט – אומנית באירוח סטודיו בר וצימבר)

שורש ירוק בהר

ירוק בהר נופש כפרי במושב שורש

בירוק בהר מחכות לכם 40 יחידות נופש כפריות חד קומתי לזוגות ומשפחות: סביבה ירוקה, ארבע כיווני אוויר, נוף מדהים של הרי יהודה, מסלולי טיולים רגליים או לאופניים ואטרקציות לכל המשפחה.

בכל יחידה חדר זוגי, סלון עם ספות נפתחות לילדים, מקרר, פינת קפה, מיקרוגל, חדר אמבטיה, טלוויזיה עם כבלים, טלפון, מיזוג אוויר, יציאה למרפסת פרטית, מנגל וגינה. חניה חינם. אינטרנט חינם.

ארוחת הבוקר כשרה מבוססת על מחלבות ומאפיות מהסביבה הכפרית מוגשת ישירות לחדר בסלסלה.

בנוסף במקום:

 • בריכות שחיה שורש (עונתי) הכולל בריכת ילדים מיוחדת המבטיחה שעות של פעילות ובילוי מהנה… חינם לשוהים בירוק בהר.
 • מסעדת מוזה בהר מספקת ארוחות גורמה כשרות לבודדים או קבוצות (תיאום ישירות או דרך המלון)
 • יקב יהודה: טעימות, הדרכות ואירוח קבוצות (תיאום ישירות או דרך המלון)

 

בנסיעה קצרה:

ירושלים, עין כרם, אבו גוש, קיפצובה, הסטף, עין חמד, מיני ישראל, לטרון, מערת הנטיפים, הר הרוח, פארק רבין, פארק קנדה, המחסן של סבא, דרך היין של מטה יהודה, שמורות טבע, יקבים, מסעדות ועוד

(לשוהים בירוק בהר הנחות לחלק מהאתרים ושמורות הטבע).

קרדיט לתוכן וצילומים: "שורש ירוק בהר"