+הוסף פעילות
לוגו נקודה ישראלית

צימר ואירוח בדואי בגליל-המאהל של סבתא

שבט אלהייב-רומת אלהייב הוא כפר בדואי בגליל התחתון הממוקם בבקעת בית נטופה, מצפון לציפורי, השייך למועצה אזורית אל-בטוף. היישוב הוקם בתחילת שנות ה-20 של המאה ה-20 על ידי בני השבט . והיום מונה כי 2000 נפשות,ורוב אנשיו משרתים בכוחות הבטחון.
סמוך לכפר נמצאת חרבת רומא-על שם היישוב היהודי "רומא" תקופת בית שני.
בשלהי התקופה העות'מאנית בארץ ישראל, נדד שבט אלהייב לצפון ארץ ישראל והתיישב בשולי עמק החולה. בימי המנדט הבריטי רכשו בני השבט קרקעות באזור.חלק מבני השבט נשארו בכפר טובא זנגרייה, וחלקם רכשו אדמות בבקעת בית נטופה ובבית זרזייר-נהלל.
בקרבת היישוב נמצאת אנדרטת הלוחם הבדואי.

בחצר של אורה

סיור מודרך בבוסתן של 80 סוגים שונים של עצי פרי אקזוטיים וסיפור אישי של המשפחה על ההישרדות בשואה והעליה ברגל מתימן, מכירת ליקרים וקונפיטורות מפרות הבוסתן, וכיבוד ברמות מחיר שונות.

"כל הטוב שבטבע" – אפרת גיאת

בעמק התימנים שבעין כרם – סיורים ברוח היהדות ואירוח ביתי אותנטי המשלב כיבוד תימני עם גבינות עיזים מעשה ידנו. מוזמנים לסייר איתנו בסמטאות עין כרם בעקבות סיפורי דמויות שחיו במקום, הסיורים מלווים בקטעי שירה, תמונות והרבה מאוד סיפורים מרתקים: סיפורה של גבאית בית הכנסת התימני, סיפור חלומה של הנסיכה שהתגשם אחרי מאה שנה והנס שקרה לבן התשעים… ועוד ועוד סיפורים. הסיור מסתיים באירוח ביתי בעמק התימנים בבית עתיק הצופה אל הנוף הקסום של הואדי (נחל עין כרם).

בית הבד ארץ גשור

שמן ארץ גשור מציג תפיסה חדשנית ומהפכנית בייצור שמן זית איכותי

כמו בתחום היין, גם בתחום שמן הזית התרחשה בשנים האחרונות מהפכה. הצריכה הגוברת והשימוש הנפוץ בשמן, יצרו צורך אמיתי בהבחנה בין השמנים השונים, בבחירת האיכותיים והבריאים שביניהם ובהתאמה מושלמת לשימושים שונים במטבח אנין הטעם. שמן ארץ גשור מקיבוץ גשור בדרום רמת הגולן, הוא הראשון בתחומו, המיישם בייצור השמן שיטות גידול קפדניות ומתקדמות שאומצו מתחום גידול הענבים ליין ובכך, עונה לצורך הגובר בסדרת מוצרי שמן זית זניים איכותיים. בעולם מוכרים כאלפיים זנים של זיתים שפותחו באופן שיתאים לסביבה ולהעדפות של האנשים באזורים השונים. כדי להביא לקהל מגוון רחב של טעמים נטענו בגשור, שבדרום רמת הגולן, מעל חמש מאות דונם של כרמים עם עשרה זנים שונים של זיתים, כל אחד עם טעמים וארומות האופיניים לו. הכרמים מטופלים עם דגש על איכות המוצר הסופי.

העצים עוצבו למסיק ממוכן עם בצרת ענבים שהותאמה למסוק את הזיתים כמו בכרמי הענבים. אנו עוקבים אחר ההבשלה של כל זן ומוסקים כל אחד בדרגת ההבשלה המתאימה לו כך שהארומות הייחודיות לו יבואו לידי ביטוי בצורה מקסימלית. קביעת המועד המדויק למסיק מתאפשרת בזכות השימוש בבוצרת המכנית. היעילות הגבוהה המושגת בדרך זו מצמצמת את מספר השעות העובר מהרגע בו נימסקים הזיתים ועד לרגע עצירת השמן בבית הבד.

טעמתם פעם שמני זית במגוון טעמים?

אתם מוזמנים ליהנות מסיור חווייתי אשר יכניס אתכם לעולמו המרתק של שמן זית ארץ גשור.
הביקור מיועד לכל המשפחה ומשלב צפייה בתהליך המתקדם של עצירת השמן האיכותי (בעונת המסיק), צפייה בסרט "סיפורו של שמן ארץ גשור" וכמובן טעימות ממגוון השמנים הזניים תוך הכרת השימושים והארומה הייחודית לכל זן.

הפעילויות עונתיות ומתאימות למבוגרים ולילדים, חובבי טבע וחקלאות. בבית הבד תכירו תפיסה חדשנית ומהפכנית בייצור שמן זית זני איכותי, לפיה קיימת שליטה מוחלטת על תהליך ייצור השמן, מגידול השתילים ועד לבקבוק, תפיסה אשר הופכת את השמן לאיכותי ובריאותי בקנה מידה עולמי. השליטה בתהליך מתחילה בקביעת מיקום הכרמים, דרך ייצור עצמי ומוקפד של השתילים, ועד תהליך המסיק, ייצור השמן ושמירתו במיכלי נירוסטה מיוחדים. תהליך ייצור מתקדם זה, מאפשר לנו לשמר את איכות השמן ולהבטיח את שמירת הטעם והארומה הייחודיים לכל זן.

התנדבות בארגון לקט ישראל

לקט ישראל הוא הארגון היחיד בארץ שכל עיסוקו הצלת מזון, למען הזקוקים לו. הארגון קוטף עשרות אלפי טון של תוצרת טרייה ואוסף ארוחות מבושלות ומעבירם באמצעות מאות עמותות לכ-175,000 נזקקים בכל רחבי הארץ.

הארגון מקיים מגוון רחב של פעילויות להצלת מזון ממגוון מקורות: קטיף תוצרת חקלאית עודפת ואיסופה מחקלאים, קטיף בשדות לקט ישראל וכן איסוף עודפי מזון מבושל. המזון המבושל מועבר ממקורות שונים כגון: חברות הסעדה, מלונות, בסיסי צה"ל, משטרה ועוד. כל עודפי המזון מועברים תוך הקפדה על כללי בטיחות מזון באמצעות עמותות, לאוכלוסיות שידם אינה משגת.

הצטרפו לעשרות אלפי מתנדבים שמאפשרים לנו להציל יותר עודפי מזון טריים, מזינים ואיכותיים וכך להמשיך ולסייע לאלפי נזקקים בכל הארץ

 

קטיף ירקות ופירות

קטיף תוצרת חקלאית המועברת באמצעות עמותות, למאות אלפי נתמכים בכל הארץ.  חוויה מהנה ומיוחדת של קרבה לאדמה ולטבע יחד עם ההתרגשות שבתרומה ובנתינה לזולת. פעילות חברתית מגבשת למשפחות וקבוצות. ההתנדבות בעלות סמלית של 20 ₪ למתנדב.

במושב נהלל ובסמוך לקבוצת שילר * א'-ה' בין השעות 8:00-16:00 * מתאימה לילדים מכיתות ה’ ומעלה

לפרטים והרשמה: 09-7909202  volunteer@leket.org

*התנדבות בקבוצה הינה במינימום עלות של  500 ₪ לכיסוי העלויות

נגב 4 יו -Negev4you

ההחלטה הכי טובה שעשיתי בחיי הייתה לעבור לנגב. חיי השתנו ומצאתי את הייעוד שלי. את האהבה שלי למקום המרתק הזה – הנגב – אני רוצה להעביר הלאה – אליכם.  

 

נולדתי בישראל להורים ניו-זילנדים. גדלתי באוסטרליה וחזרתי לארץ בגיל 19. כבר אז הנגב קרא לי. אך אולי עוד לא הייתי בשלה לו.
התגוררתי בצפון ועסקתי בהוראה במשך עשרים שנה בתחומים מגוונים ומאתגרים. בין השאר ריכזתי פרויקטים של עולים אתיופים ונוער בסיכון והתמחיתי בחינוך לגיל הרך ובחינוך מיוחד באמצעות תנועה.

עברתי להתגורר במדרשת בן-גוריון. רציתי חינוך איכותי וסביבתי לילדיי, אוויר צח, חיי קהילה ובעיקר להרגיש – ש"השמים הם הגבול."

 

 

הגעתי למקום שבו נשקפים מידי לילה שמים במלוא הדרם. מחזה שמרחיב את האופק עד אין סוף.

 

היסטוריה עניינה אותי תמיד. וזה התקשר לי מאוד למקום החדש בו בחרתי לחיות. רציתי להבין לעומק את המרחב בו אני חיה ולקשר את הסיפורים ההיסטוריים למקום, לנגב, לאנשים.

כיום אני מורה דרך מוסמכת, מדריכת רכיבה על אופניים ומפיקת אירועים.

ומה מרגש אותי?

אמנות, יצירה, חשיבה מחוץ לקופסה, להעביר חוויה מדברית לילדים, לבני נוער ולמבוגרים.

להעביר אליכם סיפורים שקיבלתי מאחרים ולעתים להוסיף על סמך ניסיוני האישי. כל זה כדי להדביק אתכם באהבת המדבר ובסיפורים המרתקים שלו.

גומא גלילי – אירוח וארוחות בטבע הגלילי

גומא גלילי הנו קייטרינג שטח בגליל העליון אשר שם לו למטרה בראש ובראשונה את שביעות רצונו של הלקוח לקבלת שרות, מבחר מגוון ופתרונות קסם יצירתיים לחוויה מושלמת של אירוח לאירוע ייחודי ומרשים בשטח.

אנו מתאימים את התפריט ומקום האירוח באופן אישי במיוחד עבורכם ועבור קהל הלקוחות שלכם בהתאם לתקציב ולסגנון המבוקש.

החל משלב התפריטים תוכלו לבחור לאירוע שלכם בין ארוחות חלבי, בשרי, על האש, טבעוני, בוקר -בראנץ׳-צהריים-ערב קבלות פנים וככל שיד הדמיון והיצירתיות שורה עליכם וממשיך בהמלצות לבחירת מקומות קסומים ופינות חמד ברחבי הגליל והצפון.

יחד אתכם נשמח לתפור לכם את האירוע הקולינרי הייחודי שרציתם.
אתם רק תגיעו – אנחנו כבר נחכה לכם מוכנים ומזומנים לפנק אתכם.

 

פנינית- אירועים וטעמים בחותם אישי  

שמי פנינית היימן, פעם ממרכז הארץ, ומלפני 8 שנים , תושבת מושב בצפון הארץ מאז ומתמיד נטועה בי אהבה למטבח בכלל, ובעיקר לבישול חלבי, אהבה אמיתית ועמוקה, אך לא ממומשת- שכן, את כל כוחותי הפניתי לעיסוק אחר, אף הוא אהוב, עיסוקי ב-17 השנים האחרונות- תחום התיירות. 17 שנים טובות, שבהן ההנאה שברקיחת טעמים נשמרה על אש קטנה, בגדר תחביב… אומרים שהצפון משנה בך דברים. השינוי בקצב החיים, ובמרחבים שנפתחים אל מול עיניך פתאום, נותנים מקום לנפש להתרחב בו, להצליח לנשום קצת אחרת. ובכן, אינני יודעת אם צודקים כל אותם האומרים (אותם אינני מכירה כלל וכלל) אך בכל הנוגע אלי, השינוי התרחש. האהבה הגדולה החלה לפעם בי באופן קצת שונה, קצת דחוף יותר, קצת מדגדג כזה בקצות האצבעות, דגדוג שמקורו בדחף חדש, לעשיה קצת אחרת. ההחלטה להפוך את הבישול לעיסוקי המרכזי הגיעה, באופן לא מפתיע, די מהר, ואת הפירות ראיתי במהרה- שכן אין כמו תחושות של סיפוק, הנאה ואושר, שמקור נביעתם הוא מתוך התמקדות באהבותיה של הנפש. "תעשי רק מה שאת אוהבת רק מה שאת חושבת שיהיה לך טוב.." ואני, מה אני אוהבת? את ניחוח התבשילים המרחף בחלל החדר באותו רגע נהדר בו נפתחת דלת התנור את המתיקות המתפרצת והעונג המופלא שמסתתרים במנה אחרונה מלאת מחשבה אוהבת את החיוך המתפשט על פני האנשים בעודם מגלגלים על לשון טעמים מיוחדים והכי אוהבת לבשל מתוך אהבה לדעת שכך האוכל טעים, וכך הוא גם נראה. ועם ניחוח הפרחים, וחינם של המלצרים, העיצוב הנעים והאוכל הטעים- כל דבר שאוסיף עוד, הוא כאן מיותר והנכם מוזמנים להכנס, ולהתרשם
* מגשי אירוח מלוחים, מתוקים לכל מטרה. * סלסלאות פיקניק לפינוק בטיולים
פנינית הימן 0507341551
פייסבוק- אירועים וטעמים בחותם אישי פנינית
מגון הצעות החל מאירועים ב90 שח

שרונה מרקט

שרונה מרקט הינו שוק האוכל המקורה הגדול והייחודי בישראל! בשטח של 8,700 מ"ר ועם כ-90 חנויות, דוכנים ומסעדות בכל הקטגוריות, שרונה מרקט הוא הלב הפועם של הקולינריה הישראלית.

השוק הוקם על ידי חברת גינדי החזקות והוא משלב בין העולם הישן לעולם החדש. שוק גורמה ומוצרי קצה שבו תמצאו גבינות מיובאות מכל העולם, חומץ בלסמי משובח מאיטליה, פירות ים טריים מהאוקיינוס האטלנטי, שמפנייה צרפתית ותבלינים מהמזרח הרחוק לצד המיטב שבתוצרת המקומית, פירות וירקות מעמק חפר והערבה, טלאים ועגלים מרמת הגולן, דגים טריים מהים התיכון, יינות מקומיים ותוצרת חוץ, בירות בוטיק, שוקולדים, מאפים בעבודת יד ועוד.

שרונה מרקט שואב את השראתו מהשווקים המובילים בעולם כשוק בורו (Borough Market) בלונדון, שוק צ'לסי בניו יורק (Chelsea Market), לה בוקריה של ברצלונה (La Boqueria) ורשת השווקים של איטאלי ברחבי הגלובוס (Eataly). השוק מתקשר עם בעלי עסקים מהשווקים המובילים בארץ – שוק מחנה יהודה בירושלים, שוק הכרמל, שוק נמל תל אביב, שוק התקווה, שוק לוינסקי, שוק ואדי ניסנאס בחיפה ושווקים נוספים.

בתוך החנויות, מאחורי הדלפקים ובמטבחי המסעדות של המרקט אפשר למצוא אנשי אוכל, מוצרים ומנות שכבר הפכו מזמן למיתולוגיות מקומיות: הראמן של השף ישראל אהרוני, המנות הייחודיות והאהובות של השף שגב משה, מנות שף הודיות של יונתן רושפלד, ההמבורגר של המיט- בר, החומוס של אבו שוקרי, המוצרים האיכותיים מבית פושון פריז, הגבינות של באשר פרומג'רי מירושלים והחלבה של ממלכת החלבה. לצדם פועלים שורה של יזמי קולינריה צעירים אשר מביאים לשוק קונספטים רעננים של קנייה, צרכנות ובילוי – בר דגים ופירות ים וחנות דגים של זיקו הדייג, קרטיבים מפירות טריים בעבודת יד ודוכן טעימות יין שבו תוכלו להתרשם למעל מ-40 סוגי יינות בוטיק.

 

חוות צברי אורלי

בחוות צברי אורלי שברמת הנגב גדלים 1100 דונם של זני פטנט ,צבר אדום, סגול, צהוב וכתום חדשים, ייחודיים, בקנה מידה עולמי.

הזנים פותחו במשך 17 שנים בישראל, החל משנת 1975 באמצעות טכניקות ישום אגרו טכניות ומחקר מקיף בתחום טכנולוגית המזון ,הם נושאי העיסוק המחקרי המתנהל ע"י המיזם, החל משנת 1990. 

זני הצבר: טיפוסי מכלוא בהם שולבו התכונות הטובות של מגוון זני (אפונטיה) צבר מדרום אמריקה ומקסיקו הבסיס הוא אופונטיה פיקוס אינדיקה בתוספת המטען הגנטי.

הפרי (טונס) והענפים (נופל) הם ייחודים והאיכותיים ביותר בעולם וגדלים אורגנית ללא כימיקלים וחומרי הדברה בחוות ענק ברמת הנגב. [כביש 204 מדימונה לירוחם].

הזנים החדשים פותחו להיות בסיס יצור חומרי גלם לתעשיות המזון והבריאות.

פרי וירק טרי למאכל יומיומי.

המטעים מניבים פרי וענפים ירוקים לאורך כל חודשי השנה.

 

משק חביביאן

משק חביביאן – ירקות אורגניים טריים ואיכותיים – מושב נחם

ירקות אורגניים טריים ואיכותיים עד פתח הבית,תוך התחשבות בהעדפות שלכם ובתנובת המשק, והכל באהבה רבה.

לפני שבע שנים החלו בועז ומיכל חביביאן להכשיר מחדש את השדה שזנחו הוריו של בועז 15 שנה קודם לכן. כשבועז היה ילד, עבדו יחד כל בני המשפחה בגידול ירקות. את התוצרת הם מכרו בעצמם בשוק המקומי בשנים שלא היה נדיר לקנות ירקות הישר מהמגדל.

במשפחת חביביאן מתעקשים שהדבר אפשרי גם היום. לגדל במסגרת משפחתית ולמכור את הירקות לאלו שיאכלו מהם. בשנים הראשונות התמקדו בעיקר במשלוחים של ירקות עד הבית.

מדי שבוע שותפו המשפחות שבחרו לאכול את הירקות שגדלים במשק חביביאן בתוצרת העונתית ובהתפתחויות בשדה. הירקות נקטפים ועוד באותו היום נשלחים אל יעדם.

עם הזמן הסתבר שמקרוב או מרחוק, חלק מהאנשים מעדפים לותר על הנוחות שבקבלת ירקות עד הבית ולבוא לבחור בעצמם.

היום ניתן לקנות את הירקות האורגניים של משק חביביאן גם כך וגם כך. נשמח לראותכם ימי חמישי 11-18

השוק האורגני בכל יום חמישי -לצד ערוגות המשק בכניסה למושב מצד ימין, לפני המועצה – בין השעות 11:00-18:00

יום חמישי שעת בוקר מאוחרת. הקטיפים בגן הירק עוד בעיצומם וראשוני הקונים כבר מגיעים. לשוק האורגני מגיעים אנשי הסביבה, אלו שעברו למזון אורגני מטעמי בריאות, אלו שמחפשים את הירקות הטריים ביותר שניתן להשיג או את הזנים המיוחדים ואת המגוון שגדל בשדות של משפחת חביביאן.

בשוק הזה נפגשים בשלנים ביתיים, מדריכי תזונה בעלי שם ושפים ידועים שגילו את הסוד. זהו גם מקום מפגש לתושבי האיזור. כאן הם מחליפים מתכונים, מגלים ירקות חדשים או סתם נפגשים לשיחה על הספסל בזמן שהילדים משחקים בין הערוגות.

בכל יום חמישי משנה סככת האריזה שלנו את פניה, לובשת חג ומארחת שוק ססגוני ומשפחתי. לצד השפע הטרי ניתן למצוא גם פירות ומוצרים אורגניים נוספים.

לאלה שאוהבים לבחור בידיים את הפלפלים המתאימים לממולאים של שבת או את המלפפונים הקטנים לחמוצים, לאלה שמחוברים לאדמה ורוצים לראות היכן ואיך גדלים להם הירקות, וגם למי שסתם נמצא באזור ומתחשק לו לפגוש אותנו פנים מול פנים.

אתם מוזמנים להגיע הכי קרוב שאפשר לערוגות ולאדמה, להכיר, לשמוע, לראות, להריח, לטעום, לסייר ולקטוף.

יוגה במטע – בריאות יוגה וקולינריה

"יוגה במטע" הוקם מתוך חזון ליצור מקום שמוקדש ללימוד ותרגול יוגה וכל מה שקשור אליה, באווירה, במטרה לתת חוויה של אורח חיים יוגי מלא, שיעורי יוגה, תרגולי מדיטציה, הרצאות ואוכל צמחוני מעולה.

צוות "יוגה במטע" מורכב ממורים מוסמכים ע"י ארגון שיבננדה הבינ"ל בעלי ותק וניסיון רב בתרגול והוראת יוגה ומדיטציה.
לכולם מקצועות נוספים התומכים בבריאות וריפוי:
ד"ר ורד אובל- נאמן – רופאת משפחה ומתמחה בהומאופתיה קלאסית, אליאב אובל-נאמן – מוסיקאי יוצר חבר להקת "עלמא" ומטפל גוף נפש, עינת טרביטש- אפרת – פסיכולוגית קלינית ומטפלת בתטא הילינג, איתי אפרת – שף המתמחה באוכל בריאות צמחוני, והילה פז – מטפלת בתטא הילינג ומרפאה בקול.

משק 42 – דיר עיזים ומשק חקלאי

משק 42 – חנות ומחלבה – מושב טל שחר

תקציר : משק 42 הוא דיר עיזים ומשק חקלאי משולב המזמין משפחות ובודדים לביקור מלמד וחווייתי בדיר העזים, בכרם הזיתים ובין הכוורות.

במקום מחלבת עזים, דבש דבורים טהור, שמן זית איכותי ועוד.

"במשק קטן בין הרים וגבעות, שוכן דיר עיזים עם המון הפתעות". זה אומנם נשמע כמו התחלה של ספר ילדים מופלא, אבל זה מקום אמיתי ממש.

במשק 42 מקיימים חקלאות משולבת המורכבת משלושה ענפים חקלאיים פעילים: דיר עיזים, מכוורת דבורים וכרם זיתים.

המשפחה חיה במקום, גידול העיזים החליבה וייצור גבינות – נעשים במקום. מגדלים דבורים, ומקפידים לגדל כמה שיותר צמחי צוף ואבקה עבורן.

וכמובן מגדלים זיתים, מוסקים אותם בסתיו ועוצרים את השמן. לכל עונה יש ייחוד משלה.

ביקור חוויתי במשק 42
כל יום חמישי אחה"צ אתם מוזמנים (בחינם) להגיע לדיר, להשתובב עם הגדיים הצעירים, ולהכיר את החקלאיים שמגדלים ומייצרים לנו את האוכל.

הילדים מוזמנים לרוץ ולקפוץ עם הגדיים במרעה, לעלות על הטרקטור של עודד, לחלק אוכל לעיזים, להנות מהחליבה ועוד ועוד.

הגדולים יוכלו ללמוד מעט על החיים החקלאיים שמתקיימים בארץ, על החיבור בין האדמה לאוכל שלנו, על העיקרון המנחה את המשק על פי רעיון השיווק הישיר מהחקלאי לצרכן, על עקרונות הניהול של משק משולב הדוגל בעבודה עצמית ועוד.

וכשהילדים יתנסו בעבודת המקום או יבלו עם הגדיים, ההורים יוכלו להתפנק עם קפה טעים ולשוטט בחנות קטנה ומיוחדת.

 

מרכז חיים אורגניים – הילה אפללו

במטבח של הילה אפללו, מטפלת נטורופתית, מרצה ומנחת קבוצות, תוכלו לחוות, ללמוד ולהתענג על התזונה הבריאה בסדנאות אינטימיות לקבוצות קטנות.

ארגונים יוכלו להפוך את תכניות פיתוח המנהלים שלהם, גיבוש צוותים וכו׳ לחוויה, מלמדת, מעצימה וטעימה כאחד.

סדנאות בישול בריא
מתאים למסיבות רווקות אינטימיות, לימי הולדת, ימי כיף, גיבוש צוות, יום בנות, מפגש נשים רב דורי מפנק וכל קבוצה עד 12 איש שרוצה ללמוד את עקרונות התזונה הבריאה, ואיך עושים את זה קל וטעים. לומדים, מבשלים ואז יושבים על כוס יין, אוכלים ומתפנקים.

סדנת דימוי גוף, דיאטה ומשקל תקין.
אחרי שפגשה בקליניקה כל כך הרבה נערות ונשים שלא אוהבות את הגוף שלהן, שנאבקות לרדת במשקל באמצעות דיאטות מסוכנות הגורמות נזק לגוף בטווח הקצר והארוך, החליטה הילה לבנות תכנית להעלאת המודעות לדימוי גוף בריא. היא מדברת עם נשים על הדברים הכואבים: למה דיאטה היא מתכון בטוח להשמנה? על מודל היופי הרזה והמעוות ולמה כל-כך משתלם לעולם האופנה לגרום לנו להרגיש רע עם עצמנו? מהו מודל יופי בריא? ועוד. אחרי ההרצאה, ושימוש בקלפי טיפול מתפתחת שיחה על השלמה, אהבה עצמית וחיבור לגוף. הילה מסבירה על מודל היופי הבריא, על הדרך לאהוב את גופינו כבר עכשיו ולהתאהב בו שוב ושוב כשהוא משתנה' ועל הדרך הפשוטה והבטוחה להגיע אל היעד בלי לעשות יותר דיאטות.

מתאים לקבוצות של 10-12 נשים ו/או נערות, ימי נשים, אימהות וילדות, חגיגת נשים רב דורית, ימי הולדת, בת מצווה ועוד.

סדנאות גיבוש לצוותי עבודה ותכניות פיתוח מנהלים
הילה סיימה בהצטיינות יתרה תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בפסיכולוגיה עסקית וניהולית ומלווה תהליכי שינוי וקידום בריאות בקהילות וארגונים. אם אתם מחפשים לשלב סדנת בישול בריא' מהנה ומגבשת עם למידה על מנהיגות, חוזקות, עבודת צוות, שיח מקדם, תקשורת ועוד. תוכלו למצוא את שניהם במרכז חיים אורגניים בשריגים ליאון. מתאים לקבוצות של עד 12 איש.

על הילה אפללו
נטורופתית מוסמכת, ואימא ל 3. לימדה שנים במכללות לרפואה משלימה של קופ״ח מכבי, ״מירב״, בכפר הירוק ובסמינר הקיבוצים. מנכ״ל ובעלים של אתר האינטרנט ״חיים אורגניים״, מחברת הספר ״בריאים לתמיד- תזונת הניקוי האדומה״, מרצה ותיקה, מנחת קבוצות ומעבירה סדנאות וקורסים בנושא תזונה, דימויי גוף, ניקוי רעלים, אורח חיים בריא וסדנאות בישול בריא.

יקב פלם

יקב פלם הוקם בשנת 1998 על ידי גולן וגלעד פלם ואמם קמי, במטרה לייצר בישראל יין ברמה הבינלאומית הגבוהה ביותר. למימוש החזון הצטרפו כל בני המשפחה וגייסו את ניסיונם וכישרונם. אביהם ישראל, מחלוצי תעשיית היין המקומית, ממנו ספגו את אהבתם ליין וגפן, אחותם הצעירה, אמונה על התקשורת השיווקית.

היכרותו האינטימית של גולן, יינן היקב, עם כל חלקה וגפן ונחישותו לשלב שיטות עבודה ידניות מסורתיות על מנת להפיק את המיטב מהכרמים, יחד עם הניסיון המשפחתי המצטבר, ההכרה וההצלחות הבינלאומיות, ביססו את פלם כיקב משפחתי עם מסורת של מצוינות.

על היקב
סיפורו של יקב פלם הוא סיפורה של משפחה. משפחה שחיה, נושמת ומייצרת יין כבר מעל ל-50 שנה. היקב ממוקם בלבם של הרי יהודה, מוקף בכרמיו, אל מול הנוף המרהיב של הרי ירושלים ומתפקד כ-Family Estate קלאסי במודל האירופאי.

"מגדלים יין"
בבסיסו של החזון של יקב פלם נמצאים הכרמים. בשונה מיקבים רבים אחרים, מגדלים ביקב פלם את אותן חלקות כרם בדיוק, שנה אחר שנה. ההמשכיות מולידה הכרות אינטימית עם הכרמים, המאפשרת ייצור יינות אותנטיים, המייצגים נאמנה את בית גידולם. כך ניתן בקלות להבדיל בין יינות סדרת הקלאסיקו שמקורם בהרי יהודה לבין יינות סדרת הרזרב, הנולדים בחלקות הכרמים הטובות ביותר שבגליל העליון.

"הכל נשאר במשפחה"
אבי המשפחה ישראל פלם, שימש כיינן הראשי ביקבי כרמל שנים רבות והיה מחלוצי הייננות המודרנית בישראל. בנו הבכור גולן, נולד בארץ הכרמים של סטלנבוש דרום אפריקה, שם נחרץ גורלו ועתידו כיינן.. התשוקה ליין דבקה גם באחיו גלעד, אשר המשיך ללימודי ניהול ושיווק, אותם ישלב בעתיד בתפקידו ביקב. הניסיון העסקי של אמם קמי, הוא זה שאפשר את הקמת היקב והתפתחותו המקצועית והמסחרית כאחת. האחות הקטנה גפן כבר נולדה לתוך מציאות בה יין מהווה חלק מהdna המשפחתי והצטרפה כצלע היצירתית לפזל המשפחתי.

יקב רמ"א

יקב רמ״א – יקב משפחתי ואירוח בולגרי.
רמי ואורלי אזולאי מארחים במרכז המבקרים ביקב רמ"א, הממוקם מול נוף הרים במושב מטע. ביקב תהנו מיין משובח וממאכלים בולגריים – בואיקוס, בניצה תרד, בניצה גבינות, מרק טרטור, פוקצ'ות, סלטים, לימונים כבושים ועוד.
ביקב עובדים בני המשפחה בשיטות מסורתיות ידניות, הם מביאים את הענבים ליקב ישירות מן הבציר ומתחילים באופן מיידי בתהליך ייצור היין.
היקב מייצר כ- 6,000 בקבוקים בשנה.

מבית יקב רמ"א
Boutique Winery
RAMA
יינות היקב – מרלו וקברנה סובניון
Merlot & Cabernet Sauvignon

במורדות הרי יהודה אל מול הרי מטע ובין ואדיות ניטע כרם ענבים והוקם יקב משפחתי הכרם ממשיך מסורת אבות ומחזיר עטרה ליושנה.

יינות היקב מיוצרים בשיטות מסורתיות מענבים הנבצרים ידנית וקרבת הכרם ליקב מאפשרת העברה מהירה של הענבים מיד בתום הבציר אל מכלי התסיסה . לאחר מכן מתיישן היין בחביות עץ אלון צרפתי במשך כ-18 חודשים.

כשר למהדרין.

תמר כנרת

בין התמרים בחצר של קבוצת כנרת ממשיך ופועם ליבה של ההיסטוריה.
אגדה שהתחילה בחזון של חלוצים, חברי הקיבוץ, שרצו להשיב אל ארץ התנ"ך את התמר, רצון שהפך לחלום חלום שהפך למציאות.

 החלום הזה התחיל עם 17 לירות בכיס והרבה אמונה בדרך למסע שלא נגמר. שני חולמים, חברי קבוצת כנרת, בן ציון ישראלי ועמרם רבר, חמושים ברוחו המפעמת של הוזה תמרים ידוע, שמואל סטולר יצאו למבצע מסוכן וסודי – המבצע להשבת התמר. הם פילסו את דרכם בין ביירות, דמשק ואירן, בין נהרות הפרת והחידקל אל תוך עירק, בין סכנות ודרכים עקלקלות עד שהגיעו אל החוטרים הנכספים, אותם הבריחו בדרך לא דרך על גבי גמלים ומשאיות, בין גבולות אויב, כשרק דבר אחד אוחז בליבותיהם – החלום להצמיח היסטוריה בארץ ישראל – להשיב מגלות בבל אל ארץ התנ"ך את התמר.
(קרדיט: תוכן ותמונות – תמר כנרת)

יורט בשומרון

בקתת אירוח בלב חצר ירוקה, עם בריכת שחייה ענקית בקיץ, אוויר הרים צלול, טיפולים אלטרנטיביים בקליניקה צמודה, ארוחות כפר ואינסוף אטרקציות בישוב וליד הישוב: טחנת קמח אורגנית, כרמים ויקבים, מעיינות ובורות מים, תצפיות נוף, מסלולי טיולים, מסעדות, חוות רכיבה ועוד.

חאן ספינת המדבר

חוות "ספינת המדבר"
בבעלותו של פארחן שליבי, ממוקמת מול פארק גולדה שבנגב על כביש 40
בקרבת צומת משאבים, מרחק 200 דקות מבאר-שבע, במרכז אזור עם אטרקציות  ומסלולי טיול רבים.

 

לינה

אצלנו בחווה תוכל/י לבחור את סוג הלינה המתאים לך ולכיסך.
– לינה באוהל בדואי מרווח – בו מחצלות ומזרונים.
– לינה בבונגלוס (סטייל סיני) – בכל בונגלוס 3 מיטות, מצעים, שמיכות וכריות
– באתר שירותים ומקלחות מרווחים ונקיים עם מים חמים כל הזמן.
– לינה במבנה אירוח – 4 מבני אירוח, בכל מבנה שני חדרי שינה, מזגן, מיטות, מצעים, שמיכות כריות, שירותים ומקלחת צמודים, פינת ישיבה מאובזרת במקרר קטן,
כיור, ערכת קפה, מרפסת עם שולחן וכסאות.

 

אטרקציות

טיולי גמלים – בחווה עדר נאקות מאולף ומטופח,
יציאה לטיולים לאזור קסום על גבעות ביר עסלוג' עם תצפית נוף יפה, משך הסיור כשעה.
טיולי ג'יפים ורכב ספארי 4X4 לאזור נחל צין ועין עקב
טיול ליל ירח בנחל חוורים
סדנאות גיבוש וחוויה סדנאות מיסטיות למיניהן ועוד..ועוד..ועוד..

אוהל הידידות – אירוח בדואי

מסעדה מזרחית הכוללת אוכל אוטנטי. המקום הוא אוהל בסגנון בדואי ברמה מאוד גבוהה מבחינת מבנה ועיצוב חוץ ופנים. לאוהל הידידות גישה נוחה הכוללת מקומות חניה מעל 50 וכוללת גישה לנכים.

מסעדת אוהל הידידות ממוקמת באיזור הצפון בכפר בית זרזיר, והגישה נוחה במיוחד למי שמגיע מאיזור הצפון והמרכז. האוירה נוחה מאוד וייחודית וברמת שירות גבוהה. המשפחה חיה בעמק יזרעאל כ-160 שנה תוך קשרים הדוקים עם השכנים היהודים בעמק מלפני קום המדינה ועד היום הזה. לאוהל הידידות 10 שנות נסיון של אירוח.

באוהל הידידות ניתן לערוך אירועים סגורים ומתואמים מראש עד ל- 80 איש, לכל מטרה:

ימי הולדת, ימי כיף לעובדים, חינות, מסיבות, בר/בת מצווה, מסיבות רווקים/ות, חתונות, טיול קבוצתי לשבת ועוד…

אוהל הידידות פועל בכל שעות ביממה ופעיל במיוחד בשבתות, כאשר האטרקציות רבות ומעניינות:

 • אירוח בדואי אותנטי ומסורתי עד 120 איש.
 • סיור בכפר והרצאה על חיי הבדואים בעבר ובהווה.
 • אפשרות לינה במקום (עד 80 איש)
 • שירותי קייטרינג
 • סדנאות בישול מיוחדות
 • הספקת מזון וכלים שלובים
 • טיולים מאורגנים באזור עמק יזרעאל

חצר הראשונים דגניה

חצר הראשונים דגניה – אם הקבוצות והקיבוצים, אתר אום ג'וני ומרכז המבקרים בבית הבד

השנה היא 1910. עשרה חלוצים ושתי חלוצות חדורי אמונה בערכי העבודה העצמית, השיתוף ובניין הארץ מקימים במו ידיהם, לחוף הירדן והכנרת, את דגניה א'. במהרה זוכה דגניה בתואר המחייב "אם הקבוצות והקיבוצים" ונהפכת לאחד היישובים הידועים ביותר בתולדות התנועה הציונית. בעקבותיה נוסדו בארץ מאות קבוצות וקיבוצים שנפרשו על פני מפת ישראל.

בחצר הראשונים היפה והאותנטית, שביקור בה נדמה כמסע אל העבר, תלמדו כי האמונה בכוחה של הקבוצה כמשפחה מורחבת, אינטימית ותומכת המצמיחה את הפרטים שבתוכה, הגשימה לראשונה רעיון חברתי מהפכני ששינה את פני החברה הישראלית.

אך זה רק חלק מהחוויה. בשנת 2010, במלאות 100 שנה להקמת דגניה, חברו קבוצת דגניה א', קרן קיימת לישראל ומועצה לשימור אתרי מורשת בישראל לשם שחזור הצריף באום ג'וני ושיפור האתר לטובת המבקרים. לכם לא נותר אלא להתענג על סיור מאום ג'וני לדגניה, המביא את סיפורם המופלא של מייסדי הקבוצה הראשונה ושל תחילת ההתיישבות השיתופית.

מוזיאון דגניה מספר בתצלומים שובי לב את סיפור התקופה. במרכז המבקרים אפשר לשכור מכשיר לסיור קולי (עברית ואנגלית) הפורשׂ את סיפור דגניה בכל אתריה היסטוריים. לקבוצות מוצע משחק תחנות אינטראקטיבי מהנה באתרים השונים.

אל תוותרו: כנסו אל מרכז המבקרים החקלאי בבית הבד שבו מפיקים שמן זית מזיתי דגניה. במקום חנות מפעל וכן מוקרן סרטון המתאר את תהליך הפקת שמן הזית. – מהעץ לבקבוק.

הידעת? מקור השם "דגניה" בחמשת מיני הדגנים הגדלים בארץ.

טלפון: מרכז המבקרים וחנות 04-6608641, הזמנת סיורים לקבוצות 052-3749170

שפות הדרכה: עברית, אנגלית

פארק יטבתה

פארק חוויה חדש לכל המשפחה ולקבוצות החושף את סודות המדבר והטעם של יטבתה באמצעות טכנולוגיה מתקדמת לצד פינות משחק ומתקני אתגר.
פארק יטבתה החדש צמוד לפונדק יטבתה.

סובב יטבתה: סיור מודרך למשפחות ולקבוצות. פוסעים ב"דרך השוקו" ברפת, במחלבה, ובקיבוץ, סיור חקלאי ומתקנים של אנרגיה מתחדשת. הסיור בתאום מראש.
סדנאות גלידה יטבתה: חושפים את סודות הייצור, המכשירים והמרקמים הטריים. בתאום מראש.

(קרדיט: תוכן ותמונות -פארק יטבתה)

אליפז – חופש וחוויה בערבה

25 חדרים זוגיים ומשפחתיים, המוקפים מדשאות ופינות ישיבה.
ארוחת בוקר מוגשת לחדר בסלסלה. האורחים נהנים מבריכת השחייה בקיץ ומשולי טיול רבים בחורף.
אתר קמפיגג ובו אוהל אירוח, שולחנות וכיסאות פיקניק, פינות בישול ומדשאה. האתר מתאי לקבוצות ומשפחות.
ארוחות: מגוון ארוחות לקבוצות במתחם האירוח, בחדר האוכל ובשטח.
מרכז הדרכה: מציע מגוון רחב של טיולים וסיורים למשפחות וקבוצות: סיורי חקלאות מדבר, אנרגיה מתחדשת, גבולות וצפרות, עפיפונים בשקיעה, טיולים מודרכים ועוד.
חדש באליפז – חממת 5 החושים: על רקע הרי אדום, ובלב המטעים והפרדס, שיכורים מריח התבלין, נקטוף ונטעם ממגוון הגידולים, בחממות סגורות ובשטחים חקלאיים פתוחים.

(קרדיט: תוכן ותמונות -אליפז – חופש וחוויה בערבה)

פארק תמנע

פארק תמנע, חושף בפני המבקרים מרחבי טבע מדבריים, נופים קדומים עוצרי נשימה ותצורות סלע מרהיבות.
הפיסול הטבעי באבן החול האדומה מציע למבקרים למעלה מ 20- מסלולי טיול ברגל, ברכב או באופניים אל הפטרייה, הקשתות, עמודי שלמה, קניון "הפרצופים" (הקניון הוורוד), עמק ציורי הסלע, מכרות הנחושת, סינגל תמנע ואחרים.

אורחי הפארק ייהנו ממיצג מולטימדיה "מסע בממלכת הנחושת".
עוד בפארק: סיורי שקיעה ולילה המתקיימים בימי הקיץ ובתיאום מראש. שחזור מדויק של "אוהל מועד" – המשכן שליווה את בני ישראל בנדודיהם במדבר, השכרת אופני הרים, שיט בסירות פדאל, מילוי בקבוקים בחול צבעוני ועוד.
אתר קמפינג לקבוצות, משפחות ומטיילים וכן מתחם "וילה קאמפ" מפנק. חאן המלך שלמה: מסעדה חלבית- צמחונית כשרה וחנות מזכרות.

חוות ערנדל – מלון בוטיק

חוות ערנדל – חוות הבודדים היחידה על כביש הערבה, נישאת מעל סביבתה וצופה אל הערבה והרי אדום.
בחווה מלון בוטיק- "ערידלה". מול נוף עוצר נשימה של הרי אדום, הוקמו שישה צימרים ייחודיים, שכל פרט ופרט בהם נבחר בקפידה. בקתות האירוח המרווחות, משתלבות עם גווני האדמה החמים של המדבר, הסוויטות המוקפות בוסתן עצי פרי.

הסוויטות, זוגיות או משפחתיות, מעוצבות ומאובזרות בפריטי אספנות. בכל בקתה מיטה רחבה ומפנקת, רהיטי עץ בסגנון וינטאג', מטבח מצויד, קמין, מרפסת צמודה עם מערכת ישיבה ושכשוכית פרטית, מעוטרת אבני פסיפס, הכל בעבודת יד.

בלב החווה, מתחם אירוח מרכזי. מבנה עץ מרשים המשמש כמרכז מבקרים, עם לובי מוקף חלונות ענק, המשקיפים על נוף בקעת הערבה. פינות ישיבה, פופים, קמין עץ שדולק בימי החורף הקרים וארונות עמוסים צעצועים ומשחקים לילדים. במקום מוגשות ארוחות הבוקר לאורחי הלינה, עם מבחר לחמים ומאפים טריים תוצרת בית, גבינות מיוחדות, פשטידות, מגוון עשיר של סלטי בריאות טעימים, מיצים סחוטים וקינוחים מפנקים.

עד משמש המבנה להופעות מוזיקה, הרצאות ושיעורי יוגה מועברים במתחם במהלך חודשי השנה. בתיאום מראש.
עוד בערנדל – חווה החקלאית ובה מטעי תמרים וכרמי זיתים אורגניים, מהם מפיקים בבית הבד המקומי שמן זית אורנגי.

סיור בחוות ע'רנדל חושף הייסטוריה בת אלפי שנים, שמתחילה כתחנה במסעם הארוך של בני ישראל ביציאתם ממצרים, דרך שרידים נבטים, אדוני המדבר שסחרו במור ולבונה שהובילו בשיירות גמלים מעמן, ותימן, עד תעלות קשר,ובונקרים מתקופת השלטון העותומני והבריטי שחלשו על הגבעה בגלל מיקומה האסטרטגי ושרידי המוצב הצה"לי. הסיורים בהזמנה מראש ובתשלום.

קטורה

44 חדרי אירוח לזוגות, קבוצות ומשפחות באווירה כפרית נעימה. החדרים מצוידים מאובזרים לנויות האורחים. האירוח על בסיס לינה וארוחת בוקר המוגשת בחדר האוכל הקיבוצי.

סיורים מודרכים החושפים את ענפי המשק השונים בקיבוץ, מפעל האצות החדשני, השדה הסולרי הגדול במדינה והיכרות עם "מתושלח" – עץ דקל שהונבט מגלעין תמר עתיק בן כ-2,000 שנה, שנתגלה בחפירות הארכיאולוגיות במצדה.

סיור ב"כפר מנותק רשת" – מתחם המדגים שיטות בנייה ייחודיות המנותקות מתשתיות ורשת החשמל. עוד בקטורה: קפה קולותבו מוגשת עוגת הגבינה המפורסמת לצד קפה משובח מבית ג'ו, גלריית אומני הקיבוץ, ייעוץ והכונה למטילים והשכרת אופני הרים.

צימר בין הפרחים

צימר בין הפרחים שוכן במתחם משתלת מאירה שבקדומים.

הצימר מתאים לזוגות ולמשפחות וכולל:

 • בריכה- מחממת בחורף! פרטית
 • ג'קוזי
 • שולחן פינג פונג
 • פינת פויקה
 • מסכי טלוויזיה, ערסלים ועוד..
 • הצימר מתאים לשומרי שבת- פלטה, מיחם שעוני שבת.
 • המקום מתאים גם לאירועים- בר/ בת מצווה, מסיבות, ימי הולדת, וכו'

נפלאות עין כרם – נשים יוזמות תיירות

ימי גיבוש, ימי כייף, סיורי נשים, אירועי סוף שנה עם צוות "נפלאות עין כרם". שלל חוויות בעין כרם הקסומה מבוססות אירוח בבתים העתיקים בעין כרם. בואו להכיר את עין כרם מבפנים, בפינות החמד הנסתרות, בסימטאות העתיקות, ובתוך הבתים.

בכל בית מזומנת לכם חוויה . חוויות פולקלור ומורשת, קולניריה, מפגשי אומניות, סיורי חוץ בעין כרם, סיורי נשים, סיורי טבע, אקולוגיה ומלאכות עתיקות, סדאות בישול משעשעות, סיורי טעימות וסיורים בירושלים עצמה באתרים הקלאסיים.

נקודת חן בעזוז

ברמת הנגב, כשעה נסיעה מבאר שבע לכיוון מערב-דרום, בתוך שמורת טבע קסומה, על גבעה מעל חורשת בארותיים, מתחבא הכפר הכי מיוחד בארץ – מצפה עזוז.

במרכז היישוב הקטן והמבודד נמצא אתר האירוח חן בעזוז; פינת חמד מטופחת ובה חדרי האירוח הנעימים והמעוצבים של משפחת חן.

המתחם האינטימי הוא יצירת אומנות ובכל פינה מתגלה חשיבה מקורית והקפדה על פרטים.
בחצר היפה מטבחון מאובזר עם פינת קפה מפנקת, בריכה, ערסלים ופינות ישיבה, אינטרנט מהיר, שולחן פינג-פונג, מלא ספרים ועוד.

מסביב הטבע במלוא הדרו, קורא לכם ליהנות ממזג האוויר המדברי המושלם; בקיץ – חום נטול לחות וצינה סתווית בוקר וערב, ובחורף ימי שמש מלטפים. בכל השנה שקיעות וזריחות מרהיבות, כיפת כוכבים עוצרת נשימה ולילות מיוחדים של ירח מלא.

הכל ביחד, עם השירות המפנק והאדיב של משפחת חן, יעניק לכם תחושה מיידית של חופש ושלווה וטעם מיוחד של חיים אחרים.

בכפר נמצאים אומנים רבים וניתן לחוות סדנאות יצירה מיוחדות; קרמיקה, נפחות, הכנת סכינים, גלריית תכשיטים אתניים, פיסול באבן מקומית ועוד. ניתן לערוך טיולים מודרכים ברגל, בג'יפ ועל גמל והכול באווירה מיוחדת של פשטות וצניעות.
יחידות האירוח והמתחם מתאימים לכל מי שמעוניין לחוות חופש אמיתי: חופשה משפחתית, ימי הולדת, ירח דבש, ימי נישואין, זוגות, פנויים ופנויות, מסיבות רווקים, קבוצות נשים/גברים, רוכבי אופניים, טיילני ג'יפים ועוד.

חוות האלפקות

לפני 28 שנים הבאנו את האלפקות והלאמות מדרום אמריקה לישראל, במטרה לגדל חיות שלא למטרת מאכל אלא למטרת הפקת צמר איכותי ואקסלוסיבי. היום, ניתן לפגוש בחוות האלפקות כ-300 אלפקות ולאמות, סוסים, גמלים, חמורים, ועיזים.

חוות האלפקות היא החווה היחידה מחוץ לגבולות אמריקה בה מתבצע כל תהליך הפקת הצמר החל מהגידול והשבחת הסיב ועד למוצר הסופי (מהאלפקה עד הסוודר). בביקור במפעל הצמר בחווה תוכלו ללמוד על סגולותיו ויתרונותיו של צמר האלפקות ומה הופך אותו לכל-כך איכותי ביחס לסוגי הצמרים הטבעיים האחרים. תוכלו להתנסות בפעילויות צמר לסייע בעיצוב ואף להתחדש בפריט צמר אלפקות איכותי ואופנתי מחנות המפעל שבחווה. החווה משמשת כמרכז לתיירות מדברית באיזור מצפה רמון ומציעה מגוון אטרקציות לכל קבוצת גיל או אוכלוסייה:

 • רכיבה על סוסים
 • צימרים ומתחמי לינה לקבוצות
 • סטודיו ליוגה
 • פעילויות גיבוש ו-ODT
 • פיקניק לאמה ועוד.
 • חוות האלפקות היא נקודת מוצא מצוינת לטיול מדברי בנופי בראשית של הר הנגב: מצוקים, תצפית מרהיבה למכתש רמון, טרסות נבטיות ובוסתנים זעירים. רכיבה רגועה המתאימה לכולם ורכיבת אקשן למנוסים שבכם.

צימרים
על גבעת הלאמות שבחווה, בלב נווה מדבר שטובל בירוק, פזורות חמש יחידות אירוח קסומות: ארבעה צימרים וסטודיו אחד' בהן תוכלו להתארח ולטעום לכמה ימים מחיי החווה.
כל הצימרים והסוויטות מעוצבים ונעימים מאד, וכוללים:

 • פינת ישיבה
 • פינת אוכל
 • מזגן אוויר
 • מטבחון מצויד (כולל מקרר, כירה חשמלית, תנור וכלים)
 • חדר רחצה מרווח
 • נוף מדבר וחווה מכל החלונות
 • מרפסת מוצלת המשקיפה על הלאמות והאלפקות

הביקור בחווה זו חוויה בלתי נשכחת והנאה מובטחת לכל המשפחה.
לחובבי השטח והנופים נמליץ לצאת לטיול סוסים זוגי או משפחתי, לנופי הבראשית של מכתש רמון.

חוות הנופש ורד הגליל

חוות הנופש ורד הגליל – מקום לחוויות בנוף אחר

חוות הנופש ורד הגליל ממוקמת על גבעה הצופה לכנרת, הרי הגולן והגליל בקרבת כורזים, צומת עמיעד וראש פינה. המקום נוסד בתחילת שנות ה- 60 ומציע לאורחיו חופשה כפרית ייחודית בחווה המשתרעת על כ-120 דונם של צמחיה שופעת, נוף, בוסתנים ומרחבי דשא.
ניתן להתארח באחד מ- 30 בתי נופש קסומים מעץ ואבני בזלת מקומית.
לצאת לטיול רכיבה של שעה עד מספר ימים בנופים נפלאים של גולן גליל וכנרת.
לקחת שיעורי רכיבה או קורסי רכיבה קצרים לאורחי מלון.
ליהנות מארוחה טובה במסעדת טיביס היפהפייה בחווה- בניצוחו של שף חיים טיבי.
מסעדה כפרית משפחתית משובחת הממוקמת בלב החווה- וצופה אל מגרשי הרכיבה.
עוד בחווה: מתחם "קרוב לטבע" לטיפולי גוף מקצועיים, בריכת שחייה מול נוף כנרת (בעונה),
לובי אינטימי, פינות משחק, גת עתיקה, מפרצוני שלווה, ושבילי טיול.

צוות החווה ישמח לעזור לכם לתכנן את החופשה המושלמת עבורכם.

קצת היסטוריה

יהודה אבני הגיע משיקגו ופגש את יונה בקיבוץ חצרים. בשנת 1961 עלו יחדיו לצפון לחפש נחלה בה יוכל יהודה להקים חווה ולהגשים את חלום ילדותו. אהבתו לסוסים, לאוכל טוב ולאנשים הנחו אותו לבחירת הגבעה הזו הצופה לכנרת ולקביעת אופייה של החווה. השטח היה מכוסה קוצים וסלעים והפיכתו לקרקע בה ניתן לשתול לזרוע ולבנות הייתה קשה וממושכת, קק"ל ועובדים מסורים סייעו רבות. ב- 45 השנים שחלפו עוצבו פניה של החווה תוך רצון שהבאים אלינו יהנו מהנוף…

נמל עין גב

ברוכים הבאים לנמל עין גב

בנמל עין גב מתקיימות אטרקציות רבות המאפשרות למשפחות לבלות ולנפוש על שפת הכנרת. הנוף היפיפה, רמת השרות, הניסיון רב השנים והיכולת להציע שילוב של מרכיבי תיירות נופש, קיט ובילוי יומי, הביאו את עין-גב למקומה המכובד על מפת התיירות.

ים של חופש בנמל עין גב

למבקרים בקיבוץ ובנמל עין גב מצפים שפע של בילויים וחוויות, לילדים ולמבוגרים, מהמהנים שבאטרקציות בכנרת:

 • טיילת ציורית על שפת הכנרת הצופה אל נמל עין גב ואל נופי הגליל והגולן.
 • פעילות ימית של אירועים והפלגות על המים: שייט כנרת, שייט דייג ודייג ליום אחד.
 • מסעדות עין גב: מסעדת הדגים המפורסמת של עין גב
 • מזנון "בית הפרי" וארוחות לקבוצות בחדר האוכל הקיבוצי.
 • סדנאות יצירה בעץ להורים וילדים בנגרייה של סבא יוסי.
 • "דרך הקיבוץ"- סיור רכבת ברחבי הקיבוץ.
 • חנות מתנות בצמוד למסעדת הדגים.
 • מוזיאון בית העוגנים וגלרייה לאמנות 200- .
 • מבחר טיולי כנרת – טיולים מאורגנים בעין גב והסביבה.
 • פסטיבל עין גב למקהלות וחבורות זמר המתקיים מדי שנה בחול המועד פסח.
 • בסופי שבוע, בחגים ובמועדים, אירועים נוספים לקהל הרחב.
 • להשלמת הבילוי והנופש אנו מציעים לאורחינו את כפר הנופש עין גב.

בית בד גלילי

רק 55 דקות מתל-אביב, במושב בית לחם הגלילית, בין בתי האבן הטמפלרים ליער אלונים עתיק, נמצא כרם הזיתים שלנו ולידו בית בד בוטיק המפיק שמן זית כתית מעולה בשיטה אקולוגית ובאיכות קפדנית.
לצד בית הבד פועל מרכז מבקרים המציע חוויה גלילית יחודית של טעמים וריחות. מרכז המבקרים פתוח בכל יום, כולל שישי שבת וחגים. האורחים מקבלים הדרכה אודות מערך הפקת שמן הזית מול המכונות ועל התהליך היחודי של הפקת שמן זית בטכנולוגיה מתקדמת ואקולוגית. ההדרכה מאפשרת הצצה מעמיקה לעולם שמן הזית. ניתנת ההזדמנות היחודית לשאול שאלות ולקבל תשובות רבות אודות איכות שמן זית, זנים שונים, טעמים, אחסון שמן והאופן הנכון לשימוש בשמן זית במטבח הביתי. ההדרכה כוללת צפייה בסרט קצר המלווה את תהליך הפקת השמן מהעץ עד לבקבוק וכמובן טעימות של שמני זית ממגוון הזנים.
בחנות בית הבד ניתן לרכוש מלבד שמן זית גם גבינות עיזים יחודיות, יין בוטיק, ריבות תוצרת בית, מוצרי קוסמטיקה טבעיים, זיתים כבושים כמובן והפתעות על פי עונות השנה והתוצרת החקלאית המקומית.
הכניסה חופשית! ביקור הכולל הדרכה, צפייה בסרט וטעימות בבית הבד אינו כרוך בתשלום.
בחצר המתחם בית קפה, פינות ישיבה מול נוף הכרם והיער, פינת ליטוף והאכלת עזים ומשחקי ילדים.
מומלץ לעקוב אחר אירועים עונתיים בדף הפייסבוק של בית בד גלילי – Galili olive oil.

חאן הר אודם

חאן הר אודם – לינה ברמה אחרת

החאן שוכן במושב אודם שבצפון רמת הגולן, למרגלות ההר של שמורת יער אודם בגובה 1,187 מ'. המרחבים הירוקים בקיץ, והמושלגים בחורף הופכים את הביקור בחאן לחוויה מסוג אחר בכל עונות השנה.

החאן נבנה בסטנדרטים הגבוהים ביותר ומציע לינה חווייתית ומפנקת במבנה נקי ומעוצב, לקבוצות או משפחות.

כל אורחי החאן נהנים משירותי המתחם:

• מזרנים עבים ומפנקים
• מטבח מאובזר
• חדר אוכל מרווח ונעים
• שירותים ומקלחות מרווחים ונקיים
• פינת החתלה
• גינה קסומה עם פינת פיקניק הכוללת מנגל וטאבון אבן מפואר
• פינות ישיבה
• פינת טלוויזיה (Yes)
• אינטרנט אלחוטי חופשי
• החאן ממוזג בכל עונות השנה לפי הצורך ומאפשר לינה נוחה ונעימה
בימים החמים והקרים ביותר בשנה
• נגישות מלאה לנכים כולל שירותים ומקלחת מותאמים
• אפשרות לאירועים פרטיים (כולל חתונות, מסיבות רווקים/רווקות, בריתות וכו' עד 250 איש)
• ארוחת בוקר ישראלית – מוגשת במזנון
• בתיאום מראש, קיימת אפשרות לארוחות מוזמנות בסגנונות שונים
(ערבי אסאדו, ארוחה דרוזית ועוד)
• ביישוב קיימת מרכולית, בית כנסת ומגרשי ספורט.

בצמוד לחאן אטרקציות רבות: יער האיילים המפורסם, קטיף עצמי, רכיבת סוסים, טיולי טרקטורונים, ריינג'רים וג'יפים, ייקב בוטיק וכמובן מסלולי ההליכה המפורסמים של שמורת יער אודם, כולל הג'ובה הגדולה ושביל הגולן . במרחק נסיעה קצרה (10-15 ד') אורחי החאן נהנים מפעילויות נוספות כגון קיאקים, סקי בחרמון (בעונת החורף), מסלולי הליכה רגליים, אופני שטח וביקור בשמורות הטבע הייחודיות של רמת-הגולן והסביבה.

בנוסף, אורחי החאן יכולים ליהנות משירותים נוספים בתשלום ובתיאום מראש: 

• מדריך דרך לשמורות הטבע בגולן
• עיסויי גוף בסגנונות שונים
• קיימת אפשרות להזמנת משלוחי מזון לחאן (פיצה, אוכל דרוזי וכו')

חאן ארץ המרדפים

חאן דרכים אקולוגי- אירוח מדברי ישראלי.
על דרך ים המלח.
רק רבע שעה מירושלים, שעה מהמרכז ורבע שעה מים המלח.
באזור מלא אפשרויות טיול ונופש, אטרקציות לכל המשפחה.
מגוון אפשרויות לינת שטח וקמפינג.
לינת שטח לתיירות נכנסת
אירועים קטנים וארוחות
ארוחות טבעוניות בבישול מדברי מסורתי

חאן אקולוגי

משמעות האקולוגיה כמו שאנו רואים אותה בחאן היא לאו דווקא "מיחזור". בעיניינו, אקולוגיה היא פשוט לומר תודה.
תודה על המים, תודה על המזון, תודה על כל מה שאנו מקבלים מן האדמה הטובה, פשוט תודה.
כאשר אנו מודים ומוקירים את אשר ניתן לנו באהבה מן הארץ, אנו מכבדים יותר.
מתוך הכבוד אל הטבע ואל פרי האדמה אנו מנסים להשתמש בתבונה במשאבים.
בתשומת לב שלא לקלקל את המקום בו אנו חיים.

 

דבורת התבור מרכז מבקרים

דבורת התבור בע"מ הינו מרכז מבקרים שהוקם ע"י יגאל ומלכה בן זאב במשק החקלאי שלהם במושב שדמות דבורה שבגליל התחתון למרגלות הר תבור. כמכוורת וותיקה (דור חמישי של דבוראים) והחווה היחידה בארץ לגידול טוואי המשי, דבורת התבור מציעה סיורים מודרכים במרכז המבקרים בנושא דבוראות, דבש והפקת משי. הסיורים נערכים לאורך כל השנה ומותאמים ליחידים, משפחות וקבוצות מאורגנות מהארץ ומחו"ל. הניסיון הרב, מבנה האתר והתכנים מאפשרים לדבורת התבור להציע סיורים איכותיים, ערכיים, מהנים וחוויתיים לאוכלוסיות שונות החל מגני ילדים, בתי ספר יסודיים חט"ב ותיכוניים דרך טיולי משפחות, טיולים לגיל השלישי ותיירים. הסיור המלא יכול להתקיים במספר שפות (לרבות עברית, ערבית ואנגלית) והאתר כולו מותאם גם לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים.

בנוסף לסיור, במרכז המבקרים עצמו מציעה דבורת התבור גם מגוון פעילויות חוץ בכל הארץ כגון ביקור של הדבוראי עם הפעלה מלאה לילדים, הרצאות תוכן הומוריסטיות למבוגרים, פעילויות מעשירות להרמות כוסית בארגונים והכשרות בדבוראות חינוכית . פעילויות אילו המיועדות לגני ילדים, קייטנות, מסגרות חינוך לא פורמלי, עיריות, חברות וארגונים מהמגזר הפרטי והציבורי.

מזה שנים רבות פעילה דבורת התבור גם בתחום אריזות השי המחולקות לעובדים ולקוחות בחגים ומוכרת כספק איכותי ומוערך ע"י וועדים וארגונים מהגדולים בשוק. תחום זה התפתח באופן טבעי מאריזות שי לראש השנה המבוססות על "דבש דבורת התבור" אך עם השנים התרחב וכיום מציעה דבורת התבור מגוון רחב של מארזי שי איכותיים בהתאמה אישית לכל ארגון ולכל חג.

דבורת התבור שמה לה למטרה להיות אתר תיירותי מוביל לכל הגילאים, המספק חוויה מתוקה ומהנה למבקרים אך מבלי לאבד את האוטנטיות, איכות התוכן וערכיותו.

 

אילות – אירוח בקיבוץ

רק 3 ק"מ מאילת. 40 חדרי אירוח מפנקים לבודדים, משפחות וקבוצות, מרחבי דשא, פינות משחקים וערסלים. החדרים צופים אל מפרץ אילת מדרום, שמורת הרי אילת ממערב והרי אדום ממזרח.

מסעדת "כפות תמרים": מסעדה ישראלית כשרה המגישה ארוחות בוקר, צהריים וערב, ארוחות ליל שישי מסורתית ועשירה.

ואירועים עד 400 אורחים. קייטרינג בכל שישי וערב חג ובו מזנון עשיר ומגון.
סיורים עם שף – סיורים קולנריים לקבוצות, בתאום מראש.
מזנון עשיר ומגוון.

עיזה פזיזה – משק צבן

חוויה ייחודית במשק עיזים משפחתי וארוחות של גבינות עיזים.
סיורים, סדנאות להכנת גבינה כפרית ופעילות גיבוש לפרטיים, משפחות וקבוצות.
מקום לעצירה בדרך, קפה וקניות במעדניה.
תכנית גמישה ללקוח, פעילות בעברית ובאנגלית, מתאים למבוגרים וגם לילדים.

הכי טוב בדרך – סדנת מנהיגות מחכמת הטבע והמקורות

חוויה וכלים מעשיים להנהיג את חייך להשגת מטרות דרך החוכמה הקדומה ליצירת יותר כסף, בריאות, שמחה ואהבה.
1. סדנאות שטח
2. הרצאות ומופעי השראה בכנסים
3. הדרכות פרטיות – סיור +
4. קורסי מנהיגות לקהילות
5. מסעות מדבר ופינוקים

(קרדיט: תוכן ותמונות -הכי טוב בדרך – סדנת מנהיגות מחכמת הטבע והמקורות)

אפרת חלמיש – חן המקום

ב"חן המקום" בעיר דוד תכנסו לבית משפחת חלמיש שגרה במקום למעלה מחצי יובל שנים.
תטעמו מטעם החיים בעיר דוד – למה ואיך הגענו לגור פה, איך כיום מתמודדים עם החיים הייחודיים במקום זה ותתכבדו מהמטעמים של המקום.
חוויה ירושלמית אנושית- משפחתית אותנטית.
אפשרי בשילוב עם סדנאות שונות, ערבי שירה ועוד.
אפשרי גם כמקום לחגיגת אירועים שונים כבר/ת מצוה, ימי הולדת, שבע ברכות, ערבי צוות ועוד.

הבית העתיק בעין כרם – מסיבת האהבה של סולטנה

ימי גיבוש, ימי כייף, אירועי סוף שנה ושמחות קטנות, כולל חווית אירוח בבית העתיק בעין כרם למופע סיפורים מרתק "מסיבת האהבה של סולטנה" – מופע סיפורים עם המשוררת ומספרת הסיפורים שושנה קרבסי.

הסבתות שלנו ידעו לתת עצות לחיים טובים וידעו סודות של אהבה , שפת סתרים הגלומה בתכשיטים עתיקים, חתונות, סיפורי שדים וקמעות . הסיפורים ממורשת יהדות מרוקו וספרד .

הביקור בבית העתיק בעין כרם הוא חוויה מוזיאונית מרתקת, מגת היין הקדומה בתחתית ועד לגגות הבית לתצפית .

ניתן להזמין כיבוד. ניתן לשלב סדנת קוסקוס משעשעת "קוסקוס סיפורים ואהבה" כולל טעימות.
ניתן לשלב חוויות אירוח נוספות בעין כרם בבתים מארחים נוספים בבתיה העתיקים של עין כרם וכן סיורי חוץ.

ניתן להזמין את המופע לבמות אינטימיות, סולטנה תגיע אליכם….

ניתן לשלב סדנת פלמנקו.

רוח האירוח – לופט מדברי

ברוכים הבאים לרוח האירוח – לופט מדברי

בחנוכה 2008 חנכנו, משה ואני, את  רוח האירוח – לופט מדברי. מקום שהוא  שילוב של לופט המארח קבוצות קטנות וסטודיו ליוגה.

את השיפוץ עשינו במו ידינו ובעזרת קרובי משפחה וחברים טובים. התוצאה היא מקום ביתי, מרווח, עם אווירה נהדרת.

הלינה משותפת, בגלריית עץ נעימה ועל גבי מזרונים איכותיים. בחצר שולחנות עץ ופינת מנגל, יש מטבחון מאובזר ושני תאי שירותים עם מקלחות.

מתאים לקבוצות עד 20 איש, לאנשים שאוהבים להיות ביחד בתנאים טובים!

ניתן גם להשתמש בחלל לסדנאות, ארועים קטנים או לארוחות  מוזמנות מראש.

לינה ואירוח
לאוהבי הסגנון של לינה משותפת – אצלנו תקבלו תנאים מעולים. חימום בקמין עם ארובה בחורף, מיזוג בקיץ, מזרונים איכותיים, לינה בגלריית עץ, שתי מקלחות משובחות, פינת מנגל מלכותית, פינות רביצה וחצר נעימה.

במקום מטבחון מאובזר שניתן לבשל בו, וכולל: מקרר, כיריים חשמליות, סירים, מחבתות וכלי בישול מכל סוג (צלחות, קערות, סכו"ם, כוסות וגם כוסות יין).

ניתן להזמין ארוחות צמחוניות/בשריות מראש.

רבע שעה של הליכה קלה למצוק מכתש רמון המרהיב ביופיו.

ילדים ומבוגרים מתאהבים במקום!

סדנאות ואירועים

הסטודיו שלנו נעים ומאפשר קיומם של סדנאות ואירועים מסוגים שונים.

ניתן לקיים סדנת יוגה כהפוגה מיום טיול, או להזמין סדנאות אחרות ממיטב הכישרונות של מצפה רמון (רשימה בהמשך).

אם אתם מורים ורוצים להעביר סדנא לקבוצתכם אתם יכולים לשכור את המקום לצורכיכם ואנחנו יכולים לספק ארוחות.

מדי כמה חודשים אני מקיימת סדנת סוף שבוע למי שרוצה להעמיק בויג'נאנה יוגה.

ויג'נאנה יוגה – ויג'נאנה בסנסקריט – להבין מבפנים. זו יוגה שבה מתרגלים מדיטציה, פראניאמה (תרגילי נשימה), אסאנות באופן מדויק (תנוחות), קריאת טקסטים והרפיה. לקריאה נוספת על השיטה www.vijnanayoga.co.il

קצת עליי – דנה, נשואה למשה ואימא לגוני ונעמי המקסימים. מתרגלת יוגה משנת 1994, תלמידתה של אורית סן-גופטה ומורה ליוגה משנת 2001.

מלמדת תלמידים ממצפה רמון ומהאזור, ועוזרת הוראה בקורס מורים ליוגה במכללת וינגייט.

סדנאות / הרצאות ברוח האירוח מצפה רמון:

 • יוגה

 • ריו אביירטו – ריקוד חופשי בליווי מוסיקה

 • תטא הילינג

 • צילום במדבר

 • צייר לי אהבה – שביל מסע אמנותי

 • מדיטציה – משכיבה להליכה

 • רוקחות טבעית וצמחי מרפא

 • אסטרולוגיה

אירועים קטנים

אצלנו תוכלו לחגוג ימי הולדת וחגיגות משפחתיות, מסיבות רווקות/ים, לערוך קונצרטים, מפגשי לימוד, מעגלי נשים או כל אירוע קטן אחר.

ניתן גם לחגוג את ליל הסדר או את ראש השנה ולצאת מהשגרה הביתית.

המקום נקי, מרווח ויפה ויש בו אווירה נעימה ואוויר מעולה.

ישנה אפשרות לשכור את המקום לכמה שעות לאירוע בלבד. ניתן לשלב סדנא עם אירוע קטן ולינה, וכן להזמין מראש ארוחות.

חוגים
בימים א'-ה' מתקיימים חוגים למבוגרים וילדים – יוגה, ריו אביירטו (תנועה חופשית בליווי מוסיקה), פלדנקרייז, תיאטרון לילדים.

אירוח ביתי ברובע היהודי באווירה קסומה

אירוח ביתי ברובע היהודי באווירה קסומה, להחזיר אתכם לטעם של פעם בעידן של היום בשיחה עם הרבנית דינה על החיים ברובע היהודי, סיפור אישי משפחתי מעניין.

*הרבנית דינה ובעלה הרב משה חיים מחלוצי הרובע היהודי 4 דורות ברובע היהודי
*דינה תספר לכם על אהבת ישראל אמיתי ואיך היא ומשפחתה באהבה ושמחה מיישמים
*מעמד האשה ביהדות
*מה יוצרת המילה אמן
*הפרשת חלה וסגולותיה
*סדנת חלות וקליעות
*סדנת מאכלי שבת ירושלמי חסידי – קוגל ירושלמי

בתיאום מראש: התשלום משתנה לפי סוג האירוח
אירוח לשיחה בין שעה וחצי –לשעתיים +כיבוד קל
סדנא-בין שעתיים לשלש שעות +כיבוד קל
ליחיד 70 ₪
ליחיד בקבוצה 30 ₪
סדנאות אוכל המחיר משתנה לפי סוג.
קבוצה מינימום 15 אנשים—מקסימום 28 אנשים

יקב לה טרה פרומסה

לה טרה פרומסה הינו יקב קטן המייצר מגוון רחב של יינות ייחודיים על פי מיטב המסורת האיטלקית ובסה"כ כ-7000 בקבוקים בשנה.

ביקב פועלת מסעדה המשלבת שתי מסורות בישול גדולות – האיטלקית וההודית. בארוחות המוגשות במסעדה משולבים ,כמובן ,יינות היקב.

חוות קורנמל

חוות קורנמל – גבינות עיזים, הר הנגב
חנות גבינות ומסעדה

חוות קורנמל הוקמה בערב ראש השנה תשנ"ח 1/10/97, על ידי ענת ודניאל קורנמל, בוגרי הפקולטה לחקלאות.
בכדי להגיע לחוות קורנמל, יש לעבור את הנגב הצפוני המנומר בשדות תבואה, לחצות את באר שבע ולהדרים אל הר הנגב השחון ונטול הירק, בקיץ.

על גבעה בסמוך לכביש 40 כשני ק"מ מצומת טללים לכיוון שדה בוקר, מצידו הצפוני של הכביש, שוכנת החווה על נתיב המכונה "דרך היין", בנוף מדברי קסום.

החווה נטועה על גבעה הצופה אל הנוף המדברי בהר הנגב. דיר העיזים ממוקם אל מול טראסות אשר הינן שריד מחווה עתיקה מתקופת ברונזה תיכונה א' (3000 – 4000 שנה), והינו ביתן של העיזים.

העיזים גדלות תוך הקפדה על תנאי ממשק ותזונה נאותים התורמים לאיכות החלב ובריאות העז. חלב העיזים הנחלבות מידי יום, מועבר לטיפול במחלבה שהקימו בני הזוג בחווה.

דניאל קורנמל התמחה בגיבון בארץ ובצרפת והוא משלב בין שמירה על הערכים המסורתיים המותאמים לאקלים המקומי לצד פיתוחן של גבינות שהן אינטרפרטציות אישיות לגבינות הצרפתיות המוכרות.

מסעדת קורנמל הוקמה בערב ראש השנה 2007. המסעדה בנויה מקרונות מסע שצורפו יחדיו. המנות המוגשות מתבססות על מבחרר הגבינות המיוצרות במחלבה בהתאם לעונה, חלקן של הגבינות מיוצרות במיוחד כחומר גלם איכותי לשימוש המטבח. פיתוח המנות התבסס על המטבח הביתי, הדגש הוא על שימוש בחומרי גלם מקומיים וטריים ושמירה על איכות גבוהה. האפייה מידי יום וההכנה מתבצעת עם קבלת ההזמנה.

מגוון המנות שבבסיסם הגבינות, כולל מאפים מבצק פילו או בצק שמרים שנעשה במקום. לחם שאור, הידוע כידידותי יותר לעיכול וניתן לצריכה גם לאנשים הרגישים לגלוטן. הלחם מוגש כתוספת לחלק מהמנות או לבד.

“דני במדבר”

מתכננים טיול ג'יפים ורצים אותו הפעם מרתק ומיוחד?
יוצאים לטיול נודד וצריכים שירותי לוגיסטיקה?
מארחים קבוצה גדולה של אנשים וחסר לכם מקום אירוח ו/או לינה?
ל"דני במדבר" היכולת, הכשרון והנסיון לתת לכם פתרון!

גן בעדן טירת צבי

כאן אצלנו ב"גן בעדן" – טירת צבי:
19 יחידות אירוח גדולות ומרווחות המתאימות במיוחד למשפחות. כל היחידות צמודות דשא ,מאובזרות ומצוידות במטבח חלבי, מקרר, מיקרוגל, פינת קפה, טלוויזיה עם ערוצי YES ומזגן . סמוך ליחידות האירוח מתקני ספורט וגני שעשועים.
האירוח שלנו כולל ארוחת בוקר עשירה, המוגשת באולם המיועד לאורחינו ובסופ"ש האירוח על בסיס פנסיון מלא.
האוכל מבית קייטרינג "טיב ביתי" – בעל כשרות מהדרין.

אז מה עושים בקיבוץ?
– בריכת שחייה הפתוחה (בחודשים מאי-ספטמבר) לרשות אורחי גן בעדן – בשעות נפרדות ומעורבות.
– פינת חי בה מגוון עשיר של חיות בית -כבשים ,תרנגולות, ברווזים ,סוסים – לצד קופים ועופות דורסים.
– ביקור בחצר הטירה -מרכז מבקרים לתולדות טירת צבי, עם חפצים, תמונות ואביזרים של פעם.
– בית כנסת פעיל בכל שעות היום.
– מרכול לרשות האורחים, חנות המפעל של נקניקי טירת צבי.
– סדנאות אמנים : ניפוח זכוכית ,גילוף מזוזות בעץ ועוד.
– מתקני כושר ושעשועים בסמוך לחדרים.
– טירת צבי מהווה נקודת מוצא מעולה לטיולים בעמק המעיינות ,הגלבוע עמק הירדן ועוד.

אטרקציות מרכזיות באזור:
פארק המעיינות
גן השלושה- ה"סחנה"
גן גורו
ביו-תור
הגנים הלאומיים בית שאן
החיזיון הלילי "אורות שאן" בעתיקות בית שאן
כוכב הירדן
בית הכנסת העתיק בבית אלפא.

כפר הנוקדים

בבקעת הקנאים שבמדבר יהודה, בין העיר ערד למצדה, שוכן נווה מדבר מוריק: כפר הנוקדים. כאן, בצל עצי דקל ובוסתנים, עומדים חדרי אירוח ציוריים, אוהלים בדואים ארוגים מצמר עיזים, חאנים רחבי ידיים מאבן מקומית ופינות חמד לרוב.

כפר הנוקדים מארח קבוצות ובודדים הרוצים ליהנות מאווירה שקטה, משלווה ומנוף מדברי בראשיתי.
האקלים המדברי מיטיב עם האורחים: האוויר צח ויבש ביום, וצונן ומשיב נפש בלילות.

לאורחי הכפר מוצעות אפשרויות לינה שונות החל מחדרי אירוח ועד אוהלים וסוכות. ניתן גם להגיע לקמפינג במקום.
כפר הנוקדים מציע למשפחות חבילות חצי פנסיון על בסיס לינה וארוחות וכן במקום פינות מטבח, בהן ניתן לארגן ארוחות באופן עצמאי.

כפר הנוקדים מזמין אתכם ליהנות מטיולי גמלים, טיול אופניים או לצאת לטייל עם האפליקציה שלנו "נוקדים בשטח", שמציעה מסלולים קרובים לכפר ואפילו משחק ילדים מדליק ביותר. נשמח לקחת אתכם אל לב המדבר רכובים על גמלים, להשכיר לכם אופניים בהם תיסעו לטייל בקרבת הכפר או ללוות אתכם וירטואלית באחד מחמשת המסלולים שמחכים לכם באפליקציית "נוקדים בשטח".

נהריים בגשר

ב"נהריים בגשר" תכירו אנשי חזון ומעשה.
מראשוני המתיישבים לפני כמעט 100 שנה ועד היום, הסיפורים של "גשר הישנה" מגלמים בתוכם את סיפורה של מדינת ישראל. על גדות הירדן הדרומי, נשמע את סיפורי החלוצים של שנות ה-30, על קרבות מלחמת העצמאות, על הקמת תחנת כוח היסטורית, על הסכם השלום עם הירדנים ועל שיתופי פעולה אזוריים.

בקצה כביש מתפתל בין שדות, מטעי תמרים ובריכות דגים, אל מול הרי הגלעד התלולים, שוכנת פינת נוף חבויה המביאה עמה ניחוחות עבר. סיפור היסטורי מרתק, על גבורה, נחישות ועוצמה אנושית.

תוכלו להנות מסיורים ופעילויות מגוונות לקבוצות ויחידים.

בשנת 1939 הגיעו למרחב הטרשי והפראי שעל גדות הירדן חלוצים נמרצים ובחרו לבנות כאן את ביתם –במקום מרוחק הסמוך לגבול, דל באמצעים אך מלא בקסם בראשיתי שקשה לעמוד בפניו.

אך זוהי רק חלק מהתמונה ההיסטורית: ב-1927 החלו העבודות הקדחתניות להקמת תחנת כוח הידרו-אלקטרית סמוך למפגש הנהרות ירדן וירמוך, ובתוך פחות מחמש שנים החלה תחנת הכוח נהריים לייצר חשמל. על המיזם, שפעל עד 1948, ניצח היזם פנחס רוטנברג ("הזקן מנהריים").

שני המאורעות שלובים כאן יחדיו ב"חוויית נהריים" – מיצג אורקולי הכולל סכרים נעים, מים זורמים, צלילים וצבע להמחשת פעילותה של תחנת הכוח; ובמיצג מולטימדיה מרגש במבנה האבן היחיד שנותר מהיישוב. עוד במקום: בונקר הלוחמים המקורי ו"אגדת לחם" – מאפייה ובה תנור לבֵנים בן למעלה מ-80 שנה.

מדי יום ב-11:00 וב-12:30 יוצא סיור מודרך הכולל את מיצג "חוויית נהריים" ומעבר בגדר המערכת אל גדת נהר הירדן. בתיאום מראש אפשר להוסיף סדנת אפייה, סדנת העצמה "הופכים חזון למציאות" וארוחות לאירועים.

אל תוותרו: טיילת גאון הירדן שעל גדת הירדן תפגיש אתכם עם שלושת הגשרים הנוטים מעל הנהר ועם חאן ממלוכי מהמאה ה-14 (בתיאום).

במיוחד לילדים: בחול המועד (פסח וסוכות) או בתיאום מראש – פעילויות וסדנאות מיוחדות.

הידעת? בית הילדים בגשר נבנה מלבני בוץ, ולאחרונה חודש בידי צוות השימור של המועצה לשימור אתרים, בשיטות המקוריות שבהן נבנה.

 

שעות פתיחה:

טלפון:

דוא"ל:

אתר: www.naharayim.co.il

שפות הדרכה: עברית, אנגלית

מיקום: כביש 90, בצומת קיבוץ גשר פונים מזרחה לפי השילוט

ביו תור שדה אליהו

מרכז המבקרים ביו תור נבנה מתוך כבוד ואמונה בדרך החיים הירוקה בה בחרנו.
יש בנו רצון גדול להעביר זאת לאנשים אחרים ככל האפשר, בכדי ללמד על חשיבות שמירת הטבע.
המרכז נמצא בקיבוץ שדה אליהו , קיבוץ דתי שיתופי בעמק המעיינות.
אנו חלוצים בארץ בתחום החקלאות האורגנית וההדברה הביולוגית, ומזמינים אתכם לחוויה מהנה ומעשירה בנושאים שונים :

חקלאות אורגנית – נבקר בשדה האורגני נטעם, נחוש ונהנה מהמרחבים הירוקים , בשדה המשתתפים ישמעו על מריו לוי האיש והאגדה , אבי החקלאות האורגנית בישראל , על הייחודיות של חקלאות זו ועל חשיבותה לבריאות שלנו.

הדברה ביולוגית – BIOBEE מפעל ההדברה הביולוגית הראשון בארץ , מפעל מוביל בתחומו ברמה הבינלאומית. בסיור נבקר את תיבות הקינון של התנשמת והבז, המסייעים בהדברה ביולוגית לחקלאים , הדגמות של הדברה ביולוגית באמצעות מיני חרקים וזבובים מעוקרים . הדגמה של דבורת הבומבוס המשמשת להאבקה טבעית בחממות ובשטחים פתוחים .

קהילה שיתופית דתית – הכרות עם אורחות החיים בקיבוץ שהוקם בשנת 1939 ועד ימינו עוד ממשיך להתקיים כקיבוץ שיתופי על כל המשתמע מכך…

בנוסף ניתן ליהנות אצלנו משלל אטרקציות וסדנאות ולשלב ארוחות חלביות בקפה בשדה או ארוחות בשריות באולם חדר האוכל .
במקום ישנה חנות לקניית מוצרים אורגניים וטבעיים ומוצרים מתוצרת מקומית.
המקום פתוח בכל השנה למעט חגים ושבתות . יש לתאם מראש.

חניון יעלים – צומת יטבתה

חניון לילה ללינת שטח וקמפינג לקבוצות תלמידים ומטיילים, תנועות נוער ומשפחות. החניון כולל אוהלי לינה גדולים המוגנים מגשם ומחוממים בחורף, מקלחות ושירותים, מגרשי כדור-עף, לינת קרוואנים לצוות ואוהל אירוח בדואי מסורתי. פעילויות וארוחות בהזמנה מראש.

אייבקס – אירוח חווייתי במדבר iBex

מלון Ibex הוקם כדי לספק לאורחיו הנאה מירבית ומפנקת מחווית הבילוי בנגב.

מצפה רמון
אזורנו מאופיין באקלים נוח, נופים מדבריים, לצד היכרות עם צמחייה ובעלי חיים יחודיים, טיולים מרתקים, ושרידי תרבויות עתיקות שהתקיימו בנגב במשך אלפי שנים.

השהות במלון
המלון מדגיש את חווית השהייה המשותפת, וכולל חלל ביתי חם ומזמין, המאפשר למטיילים להרגיש בנוח וליהנות יחדיו. חדרי המלון מרווחים ומפנקים, פינות הקפה והמנוחה זמינות לכל אורח, ואולם האירועים והכנסים מאפשר לקיים פעילויות קבוצתיות: אירועים משפחתיים, כנסי מנהלים, סדנאות יוגה, ניה וכנסי חברה. ארוחות בוקר עשירות וארוחות ערב לפי הזמנה גדולות ומיוחדות.

חוויית אירוח
אצלנו תזכו לקבלת פנים חמה ולאירוח במלון חדשני ומפנק, המציע ליווי מקיף בתכנון החוויה הדרומית העשירה, והמלצות על פעילויות לכל רמות הקושי, הכוללות בין השאר – מסלולי הליכה רגליים, רכיבת אופניים וסוסים, טיולי ג'יפים ופעילויות העשרה נוספות.

TripAdvisor
בשל כל הסיבות הללו ועוד רבות נוספות, קיבל מלון IBEX את פרס שביעות הרצון באירוח מטעם trip advisor, בשנים 2013-2016. המלון נמצא זו השנה הרביעית בין 25 המקומות הראשונים לאירוח של לינה וארוחות בוקר בישראל.

יקב שיכר הכפר (שיקויי געתון)

שיכרי פירות.

מרכז מבקרים בו ניתן לרכוש שיכר פסיפלורה, רימון, ליצ’י, קיווי, דובדנים, תמרים ועוד.

כל המשקאות מיוצרים במקום.

סדנה לטעמך

בסדנת לטעמך יוצר המבקר שיכר לטעמו הפרטי ע"י עירבוב של שיכרי פסיפלורה, ליצ'י, רימון, קיווי, שקד ודבש, או מקצתם, ביחסים כמותיים שהמבקר קובע. לרשות המבקר עומדים שיכרים וכלי מדידה.

בגמר הניסיון עומד לרשות המבקר השיכר שנבחר על ידו (בבקבוק של 250 מ'ל) וכן בקבוק שיכר של 750 מ'ל מהמבחר של "שיקויי געתון". מחיר הסדנה: 175 ש"ח לזוג מבוגרים ו 195 ש"ח לזוג מבוגרים עם ילדים.

חאן מילכה

חאן מילכה נמצא במושב תעוז שבהרי ירושלים 25 דקות מירושלים ו 30 דקות מתל אביב.

החאן מציע אירוח לקבוצות ומשפחות, ארוחות הודיות מסורתיות, סיורי ליקוט, ארוחות ובישולי לקטים, חניון מטיילים עם מטבח שירותים ומקלחות, אורווה לסוסים ואירוח בע"ח, הצעות ומפות לשבילי אופנים, מיצוי וזיקוק שמנים אתרים, סדנאות למלאכות מסורתיות.

המקום הוא אקולוגי ושוחר טבע.

צימרים בנחת

מול הנוף הפתוח של הרי ירושלים, בלב מטעים, שדות ירוקים ובעלי חיים בטבע, שוכן מתחם אירוח לזוגות ומשפחות המציע חופשה חלומית עם בריכה המחוממת בעונה ואויר הרים משכר.

בלב חצר ירוקה ורחבת ידיים נמצאות 4 סוויטות מרווחות ומאובזרות שכל אחת מהן כוללת בין 2 ל- 3 חדרים, עם פינוקים מתוקים ומרפסת פרטית שבה פינת ישיבה עם גינה פורחת, על מנת להעניק לכם חווית חופשה מושלמת.

במתחם המשותף ניצבת בריכה גדולה (מחוממת ומקורה בעונה) סביבה מיטות שיזוף, ערסלים, ריהוט גן, נדנדה שולחן פינג-פונג ופינת מנגל. בלילה עוטפת את המקום תאורת לילה רומנטית.

ניתן להזמין ארוחת בוקר ישראלית עשירה ועיסויים מפנקים בתיאום מראש ובתשלום נוסף.

הישוב נחם הוא יישוב דתי ומתאים במיוחד לציבור הדתי. אין אפשרות לנסוע או לעשות מנגל בשבת, לכן תוכלו ליהנות מחופשה שקטה ורגועה עד מוצ"ש.

בקרבת הישוב מגוון אטרקציות ומסלולי טיול מהנים.

ארץ גשור

מרכז מבקרים

טעמתם פעם שמני זית במגוון טעמים?
אתם מוזמנים ליהנות מסיור חווייתי אשר יכניס אתכם לעולמו המרתק של שמן זית ארץ גשור.
הביקור מיועד לכל המשפחה ומשלב צפייה בתהליך המתקדם של עצירת השמן האיכותי (בעונת המסיק), צפייה בסרט "סיפורו של שמן ארץ גשור" וכמובן טעימות ממגוון השמנים הזניים תוך הכרת השימושים והארומה הייחודית לכל זן.

הפעילויות עונתיות ומתאימות למבוגרים ולילדים, חובבי טבע וחקלאות. בבית הבד תכירו תפיסה חדשנית ומהפכנית בייצור שמן זית זני איכותי, לפיה קיימת שליטה מוחלטת על תהליך ייצור השמן, מגידול השתילים ועד לבקבוק, תפיסה אשר הופכת את השמן לאיכותי ובריאותי בקנה מידה עולמי. השליטה בתהליך מתחילה בקביעת מיקום הכרמים, דרך ייצור עצמי ומוקפד של השתילים, ועד תהליך המסיק, ייצור השמן ושמירתו במיכלי נירוסטה מיוחדים. תהליך ייצור מתקדם זה, מאפשר לנו לשמר את איכות השמן ולהבטיח את שמירת הטעם והארומה הייחודיים לכל זן.

בסיום הסיור, ואחרי שתדעו מהו הטעם האהוב עליכם, תוכלו לרכוש בחנות הצמודה למקום לשימושכם הפרטי או כמתנות, מבחר מוצרים בבקבוקים ופחים מעוצבים להפליא – כולם ממוצרי האיכות של ארץ גשור.

הדרך לקבוץ גשור, 15 דקות בלבד מהכנרת, עוברת בתוך נוף גולן מרהיב ומומלץ לשלב את הסיור עם טיולים בסביבה.

שעות פתיחה: ימים א-ה: 8:00-16:00 יום ו: 10:00-13:00 יום שבת: סגור.

רצוי לתאם הגעה מראש בטלפון: 04-6764036

5% הנחה על קניית שמן בחנות (מלבד פח 18 ליטר) וסיורים חינם

בית בד

איכות שמן זית ארץ גשור
תהליך הפקת שמן זית ארץ גשור כולל שליטה מוחלטת על כל שלב ושלב בתהליך: החל ממיקום המטעים וסוג הקרקע, דרך ייצור עצמי של השתילים וכלה בתהליך המסיק, עצירת השמן ושמירתו במיכלי נירוסטה בבית הבד המודרני.

שמן זית כתית מוגדר כשמן שהופק באמצעים מכניים בלבד ולא ע"י מיצוי כימי.
השלב הראשון בהפקת שמן הוא ריסוק הזיתים לקבלת עיסה אחידה. ניתן לעשות זאת עם אבן שמרסקת את הזיתים או בעזרת מרסקת מפלדה עם סכינים או פטישים.

הפרדת השמן מהעיסה נעשית במספר שיטות. השיטה המסורתית היא הפעלת לחץ (מכבש) על עיסת הזיתים. שמים את העיסה בסלים מבד, מסדרים את הסלים בערמה ולוחצים עם מכבש בורג או עם בוכנה. השמן ניגר ונאסף בתחתית הער

מה. בבית הבד המודרני של ארץ גשור עושים את ההפרדה במספר שלבים. השמן היה כלוא בזיתים בתאים של הפרי שגודלם פחות ממיליליטר. הריסוק אמנם שובר את הזיתים אך השמן עדיין נמצא בטיפות קטנות. לפיכך, בשלב הראשון בוחשים באיטיות את עיסת הזיתים. הבחישה גורמת לטיפות השמן הקטנות להתלכד וכך מתרחשת הפרדה ראשונית של השמן משאר מרכיבי הפרי. שלב ההפרדה הבא נעשה עם צנטריפוגות (דקנטר). ההפרדה מבוססת על המשקל הסגולי השונה של השמן, המים והגפת (החלקים המוצקים של הזית). הסיבוב המהיר של הצנטריפוגה זורק כל אחד מהמרכיבים למרחק שונה ויוצר הפרדה של השמן משאר המרכיבים. הצנטריפוגות מפרידות את העיסה לשלושה מרכיבים – שמן, מים וגפת יבשה – תהליך מכונה "עבודה בשלוש פאזות", או הפרדה לשני מרכיבים – שמן וגפת – תהליך המכונה "עבודה בשתי פאזות". במצב זה המים נשארים עם הגפת ומתקבלת גפת נוזלית. בשני המקרים השלב האחרון בבית הבד הוא צנטריפוגה נוספת, מהירה יותר, המפרידה שאריות של מים מהשמן.

בכל סוג של בית בד, השמן המתקבל אינו צלול בגלל נוכחות חלקיקים קטנים של עיסת זיתים שמפאת גודלם הזעיר לא הופרדו בצנטריפוגה. שמן כזה הוא ראשון המסיק והוא מתאפיין בדרך כלל בטעמים חזקים יחסית האהובים על חלק מהציבור. תכונה זו נעלמת עם הזמן שכן החלקיקים שוקעים לתחתית המיכל או לתחתית הבקבוק. ניעור קל של הבקבוק יביא להרחפה חוזרת של החלקיקים והחזרת האופי הראשוני לשמן.

השמן מהוה בין עשרה לעשרים אחוז ממשקל הזיתים. שעור השמן בזית תלוי בזן, בשיטות הגידול, במועד המסיק ו….במזג האוויר. במידה והמסיק מתבצע מיד אחרי גשם הזיתים גדלים במשקלם ואחוז השמן בהם יורד.

קיימות מספר שיטות להעלאת כמות השמן המופק בבית הבד אולם שיטות אלה עלולות לפגום באיכות השמן. חימום למשל יביא לעליה באחוז השמן אולם מאידך יגרום להתנדפות של חלק ממרכיבי הטעם והריח של הזיתים ויפגע בטעם השמן. בכבישה קרה אסור שטמפרטורת העיסה תעלה על 28 מעלות.
זמן הבחישה אף הוא משפיע על שעור השמן המופק. מאחר ובזמן הבחישה העיסה חשופה להתחמצנות, בחישה ארוכה מדי תפגע באיכות השמן. זמן בחישה של 45 דקות נחשב לסביר ללא גרימת נזק לשמן.

השימוש בבוצרת המכאנית של גשור מאפשר מסיק של כמות גדולה של זיתים בפרק זמן קצר והגעתם לבית הבד תוך 2-4 שעות מתחילת המסיק של אותו יום. מהירות זו מאפשרת עצירה מידית של השמן, לפני תחילת תהליכי חימצון. כך אנו מונעים היוצרות של טעמי לוואי לא רצויים ועליה בחומציות. ההקפדה נמשכת בבית הבד, בו אנו שומרים על טמפרטורת כבישה קרה וזמן עירבול מינימלי לשמירה על המרכיבים הבריאותיים והארומות הייחודיות לכל זן.

דרך החלב – משק קורלנדר

משק קורלנדר נוסד ב- 1951 על-ידי לויצ'י ולילי קורלנדר ובנם טומי בן ה-3 שהיגיעו מרומניה אחרי מלחמת העולם
השנייה למושב בית הלל שהיה עדיין בשלבי בנייה הראשונים שלו. הסוכנות היהודית שליוותה את המתיישבים במושב
העניקה להם פרה בהריון וחצי סוס לתחילת הדרך. לאחר 3  שנים נולד למשפחה בן נוסף זאב.

באותה תקופה עסקה משפחה בגידול ירקות, חליבת פרות, לול מטילות ואת התוצרת היו מוכרים בשוק בקריית שמונה.
עם השנים המשק החקלאי התפתח מאוד.כיום  הרפת מונה כ- 400 פרות ומשלבת את הטכנולוגיות המודרניות ביותר
עם המסורת המשפחתית. תחום הפרדסים והמטעים גדל ובמקביל התפתח הענף האורגני במשק הכולל זיתים, רימונים, אשכוליות, תפוזים ולימונים. כיום עובדים במשק  בשיתוף 3 דורות סבתא לילי, הבנים טומי וזאב והנכדים דרור ועומר.

יקב בן-חיים

יקב בן-חיים השוכן ברמת השרון, מציע לכם חווית אירוח ייחודית בלב העיר.
יקב בן-חיים, הינו יקב בוטיק משפחתי הממשיך מסורת גידול יין שהחלה ע"י אבות המשפחה מאז 1932.

יקב בן-חיים פותח את שעריו ומזמין אתכם אל עולם היין:

היקב פתוח בימים א'- ה' בין השעות: 10:00-17:30  וביום ו' החל מהשעה 11:00 ועד שעה לפני כניסת השבת.

קבלת שבת: מתקיימת בימי שישי וכוללת, טעימות יין וגבינות לרקע צלילי המוזיקה מכל הזמנים. יינן היקב יקבל את פניכם לשיח והמלצות יין לשבת ובכלל. הכניסה חופשית.

סיור ביקב: ניתן לתאם סיור מודרך ביקב אשר בו תראו את מאחורי הקלעים של תהליך יישון היין, חדרי החביות, אולם המכלים, סיפור הקמת היקב לדורותיו וכמובן טעימת יינות. * בכפוף לשעות עבודת משגיח הכשרות, ללא ימי שישי.

ביקור לחברות ולפרטיים: יקב בן-חיים מציע  תרבות וחווית יין מקצועית על ציר הזמן בסדנא פרטית ומרתקת. נתכנס באולם המבקרים בישיבה סביב החביות ונתחיל  בטעימת יינות מקצועית בכוסות הקריסטל לצד כיבוד שילווה את היינות לפי בחירתכם ותקציבכם. ביקב פסנתר כנף ומערכת הגברה לניגון כל מוזיקה שתבקשו.

יינות היקב (סגורים) כשרים.

בטבע שלך – הפקות תוכן בשטח

"בטבע שלך" מציעה הפקות אירועים בטבע ומתמחה בפיתוח תוכן לקבוצות, ארגונים ומוסדות חינוך עבור – ימי גיבוש, ימי עיון, אירועים ומשחקים בטבע, סדנאות, ימי כיף, פעילויות ODT, הדרכות לעובדים ותוכניות חינוכיות שנתיות או ארוכות טווח למגוון של גילאים ומאפייני משתתפים.

אנו עושים זאת באמצעות הפקות איכות שהדגש בהן הוא על החוויה והערך של המשתתפים. כל זאת תוך היכולת לשלב את האירוע בטבע, בהפקות שטח או כל סביבה התואמת את הקונספט של האירוע.

ערך החינוך באירועים שלנו. 

הצוות שלנו מתמחה בהפקה ופיתוח תוכן באירועים שלנו, תוך שימת דגש על אפקט החוויה.
אנחנו לוקחים את החזון והיעדים של הלקוחות שלנו, בין אם מדובר בסדנת הכשרה, בר מצווה או יום גיבוש בטבע, ומיישמים אותו בחוויה של המשתתפים.
צוות ההדרכה והתפעול שלנו הינם אנשי מקצוע בעלי יכולת יוצאת מן הכלל בהעברת חוויה באמצעות למידה.
על פי החזון שלנו, הצוות המעביר את החוויה הוא קריטי לאיכות האירועים. לכן כל מפגש קבוצתי, סדנא, טיול, אירוע וכל אינטרקציה ערכית עם המשתתפים נעשית ברמה גבוהה, עם ידע נרחב בתחום האירוע.

הערך המוסף בכל אירוע שלנו.

יש לך חזון, מטרה ספציפית או יעד מסויים שאותו חשוב לך להשיג באמצעות האירוע? אנחנו גורמים לזה לקרות. אנחנו נשאל אותך מה היית רוצה להפיק מהאירוע? איזה ערך היית רוצה להגשים באמצעותו?
אנו רואים בהגשמה של יעד זה כאתגר וכעיקר מפעלינו.
אנחנו נפעיל את כל המשאבים הקיימים להגשמת היעד; אנשי מקצוע ומומחי-תחומים, מדריכי חוויה, אטרקציות, כלים, משחקים, ערכות וארוחות ייחודיות.

תנו לנו חזון, יעד או רעיון ואנחנו ניישם.

אנחנו מתמחים בהפקות אירועים בטבע. מה שמבדל אותנו באמת הוא היכולת לקחת יעד או ערך שחשוב לך וליצור ממנו חוויה מקורית וייחודית עליה ידברו המשתתפים לאורך זמן. האירועים שלנו מותאמים לצרכי הלקוח, מאפייני המשתתפים ונושא הדגל או הקונספט שנבחר. ביכולתנו להציע את מכלול החבילה הנדרשת להפקת כל אירוע תוך שמירה על איכות וייחודיות בעת הביצוע.

ליווי אישי ומקצועי לאורך כל התהליך.

אנחנו הולכים יד ביד עם לקוחותינו ומלווים אותם לאורך כל התהליך. מחויבות ויחס אישי משלב התכנון ועד הביצוע הם עקרונות חשובים שאנו משמרים בעסק שלנו בקביעות לאורך כל השנים.
בשלב הראשון נעזור לך לבחון את מטרת האירוע בכדי שנוכל להגשים אותו בהמשך. לאחר מכן נאפיין את מרכיבי האירוע האפשריים, את הכלים,התקציב לוחות הזמנים והתהליך התפעולי שבאמצעותם ניתן להפיק את האירוע.

מסעדת זיגל

קסם של חיבור בין אומנות מרשימה לאוכל טעים.
במסעדת בשרים כשרה למהדרין הנמצאת בלבו של כפר האמנים באניעם, תוכלו ליהנות מאוכל טעים ומיצירותיו של אמן אהוב ומוכשר, צייר וצורף בשם לאופולד זיגל ז"ל, איש משפחה שאחת מאהבותיו הגדולות הייתה בישול.

מסעדת בשרים כשרה באניעם, רמת הגולן.
"זיגל" הינה מסעדת בשרים איכותית ומקום מיוחד ובלתי נשכח לאירועים לקבוצות עד 120 סועדים.

השף רותם צרפתי, בעל ניסיון רב שנים בסוגי המטבח השונים, בנה תפריט מגוון, ובו ניתן למצוא מנות המכילות בשרים המעושנים במעשנת במטבח המסעדה, מנות מפנקות של כריכים גדולים, מנות ראשונות מיוחדות, מנות ילדים גדולות, מנות בשריות במיוחד כמו קדירה מדהימה המשתנה לפי מצב רוחו של השף ומנות אישיות או זוגיות של בשר איכותי הצלוי על הגריל.

בנוסף לאוכל הטעים והטרי המוגש בשפע אל מרכז השולחן, נהנים הסועדים מחוויה הנובעת משילוב בין עיצובה הייחודי והמעניין של המסעדה הבנויה מעץ ובין ציוריו המרתקים של האומן לאופולד זיגל (ז"ל) התלויים על קירות המסעדה. בולטת במיוחד סדרה של שישה ציורים צבעוניים המציגים את סיפור בריאת העולם מנקודת מבטו של האמן, עוד ניתן להבחין באמצעותם בסגנון הציור הייחודי לזיגל.

אל תפספסו את החוויה הגסטרונומית הנפלאה, הכוללת מנות רבות, נפלאות, טעימות וטריות וגם ממגוון משתנה של סלטי הבית של זיגל אשר מכינים מדי יום אצלנו במטבח, ממרכיבים טריים בלבד. קבוצות קבוצות קבוצות…לא שכחנו אתכן…יש לנו תפריט קבוצות מעולה במיוחד עבורכן, אז היכנסו ללשונית תפריט קבוצות וצרו עמנו קשר לבדיקת אפשרויות אירוח.

אנחנו מזמינים אתכם לבוא לבקר במסעדת זיגל, ליהנות מאוכל טוב, אומנות מרשימה והכי חשוב- שירות מעל הכל.

הקצה

מסעדת תבשילים ביתיים אנו מגישים מנות ראשונות תבשילים ביתיים וקינוחים הכל תוצרת עצמית וכולם מוזמנים לטעום …

Inn Sense

ברוכים הבאים

(או שרק עשתה את עצמה)   פעם מצפה רמון נתנה

למדבר גב במקום עין. 

אבל עכשיו אינסנס חדרי אירוח והמסעדה

מסעדה מצפאית מקומית

ארוחות בוקר, צהריים וערב

ובית התה של אירוס

בארץ המכתשים והפלאות.

באינסנס מצפה רמון 6 חדרי אירוח מאובזרים ונעימים

שניים מהם רומנטיים ומתאימים לזוגות.

ארבעה חדרים מתאימים לזוגות, שלישיות או משפחות.

כל חדר מעוצב באופן שונה אך בכולם:

 • מיטה זוגית גדולה ואיכותית.

 • מערכות חימום וקירור המתאימות לאקלים המדברי.(קמין, מזגן ומאוורר תקרה).

 • מסך גדול המחובר לערוצי הלווין ולמכשיר DVD.

 • פינת קפה הכוללת גם מכונת אספרסו פרטית.

 • פינת ישיבה / סלון.

 • WI-FI ללא חיוב בחדרים 1-4 (בקרוב WI-FI חופשי בכל רובע דרכי הבשמים)

ארניקה- קייטרינג בשטח

קייטרינג שמתמחה גם במטבח החלבי וגם במטבח הבשרי. אנחנו נהנים לצאת ולהגיש בשטח ונהנים לארח אצלנו בחצר בצורה אינטימית ונעימה.

שמי אריאלה, אמא לשלוש בנות מקסימות, ליאור נועם ושי. נשואה לדני אישי היקר מזה יותר משני עשורים.

עד לפני כ 13 שנים עבדתי כמנהלת משרד ומנהלת חשבונות. היתה לי משכורת יציבה ותנאים טובים אך תמיד פזלתי לכיוון האפייה והבישול ולא העזתי לשנות מסלול.

לפני כ 13 שנים קיבלתי מבעלי מתנת יום הולדת ששינתה את חיי, קורס קונדיטוריה. הוא קלע בדיוק למטרה. מיד אחרי שסיימתי ללמוד קונדיטוריה נתתי לעצמי מתנה ונרשמתי ללימודי טבחות, אם כבר אז כבר 🙂

מאז אני מנהלת עסק עצמאי, קייטרינג קטן ואיכותי, קייטרינג ארניקה. קייטרינג שמתמחה גם במטבח החלבי וגם במטבח הבשרי. אנחנו נהנים לצאת ולהגיש בשטח ונהנים לארח אצלנו בחצר בצורה אינטימית ונעימה.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת.
אריאלה

בית ספר שדה שדה בוקר

בבית ספר שדה שתי מחלקות עיקריות: הדרכה ואירוח, מחלקת ההדרכה כוללת צוות הדרכה מיומן ומקצועי המתמחה בהדרכת טיולים ברחבי הנגב לכל סוגי האוכלוסייה ומחזיק בתעודת \"תו תקן\" להדרכת טיולים במשרד החינוך.

מחלקת האירוח כוללת בתוכה אורחן עם חדרי אכסניה ובית הארחה ומציעה אפשרויות לינה, הסעדה ונופש למשפחות, יחידים וקבוצות. שתי מחלקות אלו מספקות ביחד את המעטפת המלאה לכלל המטיילים והמבקרים באזור רמת הנגב.

הדסער

אירוח אלטרנטיבי ומודרני, פינוק מושלם בלופט מדברי

 אנחנו כאן כדי לדבר על ביחד. ביחד בחיים בכלל ובמיוחד ביחד במהלך חופשה. חיברנו את כל מה שאנחנו יודעים על חופשות ועל אנשים, ובנינו מקום שהוא כולו מקדש לביחד. מרחב אירוח, לינה וחווייה לאנשים שרוצים להיות ולבלות ביחד, לנוח ולשמוח ביחד.

השימוש שלנו בחומרים ממוחזרים, טבעיים, עץ ואבן ממשיך את השפה העיצובית הייחודית שלנו ואת הדרך שלנו אל עולם נקי, בריא ומתחשב יותר. ביחד זה קודם כל משפחה וחברות, זה קשר אנושי ומחוייבות הדדית. זה בא לידי ביטוי באירוח שאנחנו נותנים, בחומרים שמהם אנו בונים, הספקים המקומיים אתם אנחנו עובדים ואפילו עצם ההימצאות שלנו במצפה רמון. – ב’הדסער ביחד’ אתם גם נופשים וגם מצטרפים לחלק מקהילה גדולה של קיימות ועשייה מקומית.

המרחב הייחודי, הסטנדרט הגבוה, תשומת הלב לפינוקים והאווירה האלטרנטיבית – כשאנחנו בונים לעצמנו חופשה, אנחנו רוצים חופשה שכולה חוויה של ביחד.

המרחב כולל, בין היתר:

 • חללי לינה וחדרים מעוצבים עם מקלחות ושירותים לצד מרחבים להתרגעות או פעילות משותפים.
 • מטבח ובר של מסעדה מאובזר, פתוח ורחב ידיים. ערוגת צמחי תה ותבלין מגניבה.
 • פאטיו שופע ירוק עם בריכת שכשוך מחוממת, טרמפולינה, גריל אבן וטאבון בוץ.
 • שולחן פינג-פונג, מרחב השתוללות, פינת טלוויזיה, משחקים של ביחד
 • בר יין ומשקאות, ערסלים ופינת שיזוף, ספרייה ענקית (עם ספרים של “סיפור חוזר”) ו….

טוב, הבנתם את העיקרון. על העיצוב לא נרחיב כאן, כי עיצוב צריך לראות בעיניים, אז הקליקו על התמונות או הסרטון.

מסיבות וחגיגות, אירועים וימי כיף ועיון בחלל מעוצב אלטרנטיבי ומרגיע

מצאתם את המקום המושלם לאירוע שלכם – חיפשתם מיקום מקורי – יש. רחב ידיים ומעוצב – יש. וחשוב שתיהיה גם אווירה מיוחדת – יש. ואפילו אפשר להזמין תכנים וסדנאות מקוריים!

המתחם המרהיב של ‘הדסער ביחד’, פנים ופטיו שופע, מאפשר אירועים מכל הסוגים לעד כ-60 אורחים באווירה ייחודית ובפרטיות מירבית.

מסיבת רווקות או חגיגת יום הולדת, בת מצווה או יום הנישואין

על האירוע הזה כולם ידברו!

אתם מוזמנים להשכיר את המתחם או לעבור ולעיין בתכנים הנוספים שאנו מציעים לאורחינו כאן

נתראה בשמחה הקרובה

מפגשים עם תוצרת וחוכמת המדבר

הסיפור שלנו הוא סיפור ישראלי שמשלב אהבה לטבע ולמדבר עם אידיאולוגיה אמיתית של כלכלה מקומית מקיימת, כזו שהלכה ונרקמה במהלך הזמן והפכה לחלק מאיתנו: קיימות מעשית ומחזור, יינות מיקבי בוטיק בנגב, גבינות מחוות בודדים, אמנות ויצירה מקומית, ירקות אורגניים מהאזור, תרופות מצמחי מדבר ועוד

התוכן והמרחב שלנו משלבים ידע ממיטב החקלאים והיצרנים באזור. כל סדנא ומטעם נבחרו בקפידה ומייצגים את הסיפור המיוחד אותו בחרנו לספר. אלו תכנים המטיבים עם העולם. וכך גם הידיים העושות אותם. בהזמנה של תוכן וסעודה אתם מעודדים ומחזקים יצירה ועשייה מדברית מקומית, אנשים וטעמים אשר, בתורם, פותחים את ליבם אליכם חזרה.

אנחנו מזמינים את כולכם לתוכן חווייתי או סעודה – לטעום, לחוות ולהרגיש הוויה מדברית ברת-קיימא.

החבית

מסעדת החבית הוקמה בשנת 1987,עברה למשכנה החדש במרכז יעלים.
המסעדה מציעה תפריט עשיר ומגוון הנותן מענה גם לצמחונים וכולל: ארוחות בוקר, סלטים, פסטות, כריכים, מרקים ומבחר בשרים.
כל המנות נעשות במקום עם המון אהבה, תוך הקפדה על שימוש בחומרי גלם טריים.
בין המנות המומלצות והמפורסמות: המבורגר וקבב בתוצרת עצמית הנטחנים במקום מנתחי אנגוס. בשעות הערב המקום מתפקד כבר משקאות גדול.
המקום נפלא לעצירת התרעננות למטיילים באזור!

זמן איכות

זמן איכות הוא בית קפה-מסעדה חמים ומשפחתי בירוחם, חוויה של טעמים וריחות באווירה ביתית.

קפה משובח, ארוחות חלביות מוקפדות וקינוחים איכותיים בהכנה עצמית.
את המקום הקימה הדרה, קונדיטורית מיומנת ומנוסה, העוסקת בתחום שנים רבות. הדרה אחראית על כל תחום הקונדיטוריה, בעוד ששני ילדיה הם השפים של המקום.

בזמן איכות מקפידים ליצור את כל המנות עם חומרי גלם טריים בלבד, הנבחרים בקפידה על-ידי הדרה וילדיה. כל המנות נעשות במקום, במטרה ליצור תפריט ביתי ואיכותי, שאי אפשר להישאר אדיש אליו. התפריט כולל מבחר מנות חלביות ומעולות, כגון: ארוחות בוקר מפנקות, קישים, שייקים טבעיים, דגים טריים ועוד. התפריט הינו כשר מהדרין והמקום נותן שירותי קייטרינג באיזור הדרום. ניתן לחגוג אירועים קטנים וסגורים בבית הקפה או אפילו באגם ירוחם הסמוך.

הקונדיטוריה מציעה מגוון רחב של לחמים, עוגות, עוגיות, מוסים, מאפים טריים ועוד הפתעות… – הנעשים בעבודת יד, בתשומת לב אישית ובהמון אהבה.

הצב המעופף ג'יפים ושטח

ה"צב המעופף" הינה חברת טיולי ג'יפים ופעילויות שטח שבסיסה בקיבוץ מרום-גולן.
תחומי הפעילות של החברה הינם טיולי ג'יפים, הדרכה לקבוצות, משחקי שטח והרפתקאה, ימי כיף, הפקות אוכל ולוגיסטיקה.
ייחודה של חברת הצב המעופף טמון בראש ובראשונה באיזור הפעילות:
ארץ צפון הגולן על שלל גווניה ונופיה, הכפרים הדרוזים, יערות עתיקי יומין, חיות הבר, הדי קרבות, האנשים והסיפורים הם הרקע והבסיס להתחלה טובה.

הדרכות תוכן עם חיוך, רוח הרפתקאה, אהבה לשטח והכרות עמוקה של האזור הם חלק נוסף המעצב את אופי הפעילות.

בראש החברה עומד אמיר דרורי. תושב קיבוץ מרום-גולן, איש שטח, מרחבים וחובב הנאות החיים, ששם לו למטרה להפוך את אהבתו לשטח ולאדם לדרך חיים יומיומית. כך לפני כארבע שנים החל פרוייקט "הצב" לרקום עור וגידים.
אבל האהבה הייתה קיימת שם תמיד.
לישון בשטח, לבשל על מדורות, להתחבר אל האלמנטים…לטייל ולראות.
המוטו הזה הוא שמעצב את אופי הפעילות שלנו ובזה נוכח מהרגע הראשון כל אדם שמגיע לאחת הפעילויות של ה"צב". בין אם מדובר בהדרכה מראש הר בנטל או בטיול חובק צפונות הגולן ,קשה יהיה  לכם להתעלם ולא להדבק בהתלהבות האופיינית לעשייה שלנו.
גם המדריכים והנהגים שעובדים במסגרת ה"הצב המעופף" נבחרים על פי הקו המנחה של האהבה לשטח ולאנשים והם "טיפוסים" אחד אחד. דבר שמוסיף לעושר החווייה של המטיילים.
קהל לקוחותינו הינו רב גוני וכולל  משפחות מכל קשת האוכלוסיה הישראלית, חבר'ה צעירים ברוחם, חברות נוער מקיבוצים ותנועות, ארגוני עובדים, חברות היי-טק ומטיילים פרטיים מהארץ ומחו"ל.  לכולם מכנה משותף אחד והוא האהבה והרצון לבלות עוד רגע, שעה או יום במסעות הטבע.

מחירון

שעת נסיעה נוספת

מחיר רגיל: 200 ש"ח.

צימר נוף גפנים

בין כרמים ושדות, בעמק האלה, במושב עגור נמצא לו צימר זוגי קסום עם נוף פסטורלי הצופה על כרם משפחתי המנוהל ע"י היינץ ולאה מטלר. היינץ – עלה משוויץ לפני כ-30 שנה וכיום מנהל את יקב הבוטיק המשפחתי, שבו גדלים ענבי קברנה סובניון ופטיט וורדו. לאה – ציירת וקרמיקאית מזה שנים ואת עבודותיה ניתן לראות במקום. הצימר ממוקם על גג עם מרפסת רחבת ידיים הצופה אל הכרם ומוקף בגינה עשירה בצמחי תבלין ובוסתן פירות.

האירוח בצימר כולל:

 • מטבחון + מקרר
 • פינת קפה ותה צמחים טריים מהגינה
 • פינת אוכל
 • מקלחת ושירותים
 • טלוויזיה בכבלים
 • מיזוג אויר
 • פרגולה

ניתן להזמין בתאום מראש:

 • ארוחת בוקר עשירה תוצרת הבית
 • סלסלת פיקניק הכוללת לחמים וירקות טריים, גבינות וריבות תוצרת עצמית, יין המיוצר במקום.
 • ארוחת ערב בשרית/חלבית
 • סיור ביקב המשפחתי המאפשר הצצה לעולם היין הכולל טעימות של יין וליקרים ומלווה בהסברים על התהליכים השונים בייצור היין והגראפה.

המקום נמצא בלב פארק בריטניה, בחבל עדולם ומציע שפע של מסלולי טיול ורכיבה על אופניים.
ניתן לקבל המלצות לטיולים ולסיורים כולל מפות, אפשרות להשכרת אופניים

מייל: mettler.winery@gmail.com

 

(קרדיט: תוכן ותמונות  – צימר נוף גפנים)

מוזיאון המרציפן

זרעי שקד תבור נטעו ב-1998 עת הוקם מוזיאון המרציפן בכפר תבור.

מוזיאון המרציפן היה מקום ייחודי אשר הביא חידוש מרענן לעולם האטרקציות בישראל בדמות חוויה צבעונית ומתוקה המשלבת תוצרת מקומית מקורית עם זמן איכות ויצירה משפחתי.

זרעי שקד תבור נטעו ב-1998 עת הוקם מוזיאון המרציפן בכפר תבור.

מוזיאון המרציפן היה מקום ייחודי אשר הביא חידוש מרענן לעולם האטרקציות בישראל בדמות חוויה צבעונית ומתוקה המשלבת תוצרת מקומית מקורית עם זמן איכות ויצירה משפחתי.

עד לשנת 2010 תוצרת המפעל הקטן נמכרה רובה ככולה בכתליי המקום בכפר תבור. אז הוחלט על יציאה אל מחוץ לחומות הישוב והוקם המותג "שקד תבור".

עם השנים הרחיבה שקד תבור את יריעת מוצריה וכיום הינה מותג מוכר בשוק הטבע ובקרב נקודות מכירה מיוחדות אשר משווק מתוצרתו שלו וכן תוצרת משובחת של יצרנים נוספים מן הארץ והעולם.מרכז המבקרים שוכן בסמוך למפעל שקד תבור ומתחם יקב תבור אשר בכפר תבור.

במקום תמצאו את חנות המפעל בה כל תוצרת שקד תבור ויצרנים אורחים אחרים, וכן תוכלו לשמוע ולהכיר את עולם התוכן של שקד תבור והסביבה.

 

(קרדיט: תוכן ותמונות  – מוזיאון המרציפן)

וניל וקינמון

וניל וקינמון מתמחה בארוחות חלביות, פסטות, אוכל איטלקי, בשרים וקינוחים ברמה גבוהה.
לאירועי קוקטייל, בר מצוות, ארוחות בוקר ואירועים לקבוצות.
סדנאות ציור על עוגות וסדנת שוקולד.

(קרדיט – תוכן ותמונות: וניל וקינמון) 

שורש ירוק בהר

ירוק בהר נופש כפרי במושב שורש

בירוק בהר מחכות לכם 40 יחידות נופש כפריות חד קומתי לזוגות ומשפחות: סביבה ירוקה, ארבע כיווני אוויר, נוף מדהים של הרי יהודה, מסלולי טיולים רגליים או לאופניים ואטרקציות לכל המשפחה.

בכל יחידה חדר זוגי, סלון עם ספות נפתחות לילדים, מקרר, פינת קפה, מיקרוגל, חדר אמבטיה, טלוויזיה עם כבלים, טלפון, מיזוג אוויר, יציאה למרפסת פרטית, מנגל וגינה. חניה חינם. אינטרנט חינם.

ארוחת הבוקר כשרה מבוססת על מחלבות ומאפיות מהסביבה הכפרית מוגשת ישירות לחדר בסלסלה.

בנוסף במקום:

 • בריכות שחיה שורש (עונתי) הכולל בריכת ילדים מיוחדת המבטיחה שעות של פעילות ובילוי מהנה… חינם לשוהים בירוק בהר.
 • מסעדת מוזה בהר מספקת ארוחות גורמה כשרות לבודדים או קבוצות (תיאום ישירות או דרך המלון)
 • יקב יהודה: טעימות, הדרכות ואירוח קבוצות (תיאום ישירות או דרך המלון)

 

בנסיעה קצרה:

ירושלים, עין כרם, אבו גוש, קיפצובה, הסטף, עין חמד, מיני ישראל, לטרון, מערת הנטיפים, הר הרוח, פארק רבין, פארק קנדה, המחסן של סבא, דרך היין של מטה יהודה, שמורות טבע, יקבים, מסעדות ועוד

(לשוהים בירוק בהר הנחות לחלק מהאתרים ושמורות הטבע).

קרדיט לתוכן וצילומים: "שורש ירוק בהר"

בין תרבויות – המטבח האתיופי

מטבח מסורתי אתיופי כשר למהדרין בקיבוץ מעוז חיים, המעניק לקבוצות ארוחה אתיופית מסורתית בשילוב מטעמי ארץ ישראל.
החוויה כוללת תכנית משותפת בין שתי תרבויות, בין אורית וטליה.

מי אנחנו?

המטבח נוצר תוך שיתוף פעולה בין טליה ארגמן, חברת קיבוץ מעוז חיים, ובין אורית דגו,היוט באמהרית, בת העדה האתיופית . 

טליה, הקימה לפי כ-13 שנה, בשיתוף עם נשים מהעדה האתיופית, את תאטרון "שורשים"– תאטרון נשים אתיופי בבית שאן . אורית היא אחת מהשחקניות בתאטרון זה ומשם נוצר החיבור והקשר ההדוק פתיחת המטבח "בין שתי תרבויות". 
קרדיט תוכן וצילומים: "בין תרבויות – המטבח האתיופי"